Skocz do zawartości

Kolor farby do pojazdów LWP


Adams M1A1

Rekomendowane odpowiedzi

Konkurs Zima 2015 w pełni,a ja w lesie (pojazd dopiero zamówiony, blaszki w końcu miesiąca,a gdzie jeszcze konwersja ) , jak w temacie mam pytanie ( bo ja tylko pustynne ) jakim kolorem najlepiej pomalować pojazd z Ludowego Wojska Polskiego i wie ktoś może jaki kolor można by dobrać do pomalowania mundurów typu "moro". Za wszelkie info z góry dzięki.Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że "nasz" Olive Drab był nieco bardziej brązowy niż to co oferuje np. Pactra. Rozważył bym też Polish Khaki I i Polish Khaki II od Pactry - I jest trochę za jasna, II może być sensowna.

Co do kamuflażu "mora" z malowaniem jest problem - to nie był jednolity kolor tylko dość jasno zielony z ciemniejszymi "cętkami", nie mam wizji jak to namalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Odnalazłem temat ze względu na to, że niedługo będę brał się za UAZa z okresu LWP (ale w żadnym konkretnym malowaniu, pojazd będzie cywilny), jaką wreszcie farbę najlepiej zastosować? ;) Russian green od Vallejo czy wspomnianą wyżej mieszankę Tamiya (jakie proporcje?)? A może Olive green? Dodam, że głównie maluję Tamką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam w trakcie remontów i przemalowywania pojazdów w tamtym czasie (lata osiemdziesiąte ubiegłego wieku) nie dostawaliśmy gotowej farby, ale oliwkową otrzymywaliśmy z mieszania żółtej i czarnej w proporcji 1:1. Zaeksperymentuj na boku z taką mieszanką - powinieneś być usatysfakcjonowany. Do zmieszania wybierz zwykły czarny matowy i czysty, ciepły żółty, Na wierzch polecałbym lakier półmatowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kompanii odwodowej w Sudeckiej Brygadzie WOP z tego co pamiętam było coś 7-8 UAZ-ów a każdy w innym kolorze od błyszczącego oliwkowego (wóz d-cy kompanii) do ciemnozielonego, prawie czarnego mojego faluni Dobroszka (zapamiętałem dokładnie bo jeździłem nim często jako dysponent z moją drużyną ) tak samo było z uchwytami na filtry podczerwieni na światłach głównych, zasadniczo wszystkie miały na obydwu światłach ale z tego co pamiętam 2 miały tylko po jednym od strony kierowcy, podobnie było z zielonym pasem i napisem WOP było kilka różnych odcieni . Także jak pomalujesz to będzie dobrze .Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam w trakcie remontów i przemalowywania pojazdów w tamtym czasie (lata osiemdziesiąte ubiegłego wieku) nie dostawaliśmy gotowej farby, ale oliwkową otrzymywaliśmy z mieszania żółtej i czarnej w proporcji 1:1. Zaeksperymentuj na boku z taką mieszanką - powinieneś być usatysfakcjonowany. Do zmieszania wybierz zwykły czarny matowy i czysty, ciepły żółty, Na wierzch polecałbym lakier półmatowy.

 

To jest to. Sposób jaki znam od...30 lat. Bardzo skutecznie udaje autentyczny kolor. Proporcje przy farbach modelarskich mogą być trochę inne. Lepiej dodawać powoli czarnej do żółtej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.