Skocz do zawartości

[W] MiG-23MLD Flogger-K - Trumpeter 1:32.


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 105
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Już to napisałem ale pozwolę sobie zauważyć to jeszcze raz - Idziesz jak burza.

 

Kabina bardzo mi się podoba, natomiast fotel a szczególnie pasy mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalizerów Gunze. W tym wypadku amelinium.

Chociaż zdarzało się mi kłaść Alclady pędzelkiem ale jednak lepszy efekt pod pędzel dają gunziaki (tylko brudzą po pomalowaniu).

 

A tak konkretniej to które Gunziaki: zwykłe metalizery, czy SMy?

 

Co do tych detali, to chyba nie ma sensu z nimi szaleć, skoro ma to być pomnik?

Kabina i wnęki podwozia są w takiej sytuacji i tak już zbyt zdetalowane.

Planujesz coś jeszcze w nim pootwierać? Bo to by nie miało sensu przy takiej koncepcji prezentacji jak Twoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to napisałem ale pozwolę sobie zauważyć to jeszcze raz - Idziesz jak burza.

 

Kabina bardzo mi się podoba, natomiast fotel a szczególnie pasy mniej.

KRL, daj szansę i powiedz co miałbym poprawić póki jest jeszcze czas.

 

Kokpit super, brudzenie w sam raz, nie za dużo nie za mało. Ale z tym pokazaniem modelu w pozycji pomnika to jest super pomysł, czekam z niecierpliwością na dalsze aktualizacje.
Dziękuję. Muszę dobrze rozplanować prace związane z budową pomnika tak aby był w miarę stabilny i jednocześnie nie za ciężki.

 

A tak konkretniej to które Gunziaki: zwykłe metalizery, czy SMy?

Co do tych detali, to chyba nie ma sensu z nimi szaleć, skoro ma to być pomnik?

Kabina i wnęki podwozia są w takiej sytuacji i tak już zbyt zdetalowane.

Planujesz coś jeszcze w nim pootwierać? Bo to by nie miało sensu przy takiej koncepcji prezentacji jak Twoja.

Zwykłe metalizery (numer 218 bodajże). SuperMetalizerów nie miałe w rękach nawet.

Ano nie ma co szaleć, może tylko klapy przy silniku i ewentualnie coś na skrzydłach. Kabina oczywiście zamknięta.

 

Kokpicik jak prawdziwy !!!
Dziękuję jeszcze raz.

 

I ostatnie zdjęcie z wczoraj przy próbie wklejenia kabiny i wnęki podwozia.

Lekko musiałem się wspomóc patyczkami i HIPSem aby usztywnić konstrukcję:

IMG_2795.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku, nie żebym krakał, ale dysza wylotowa jest chyba do bani...

standardowo wszyscy w tym samolocie z tego co widzę pomijają jeden szczegół.

Dysza w 23ce jest tak skonstruowana że gdy nie ma przez nią przepływu strumienia powinna wisieć lekko w dół

 

Troche jak przy kierowanym wektorze

 

2899915_mig23.jpg

 

mig_23_by_kryminalistycy_stock-d5i0jdt.jpg

 

frouch_mig-23mld_05.jpg

 

frouch_mig-23mld_05.jpg

 

66_big.jpg

 

 

 

a poza tym czy to nie jest dysza od 21ki???

 

IMG_2781.JPG

 

mig-21mf_17_of_50.jpg

 

macałem je nie raz w muzeum na sadybie i wg mnie to co kupiłeś to dysza do 21ki!

...ale może mnie sie wydawać ja jestem od wiatraków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wygląda jak przy wektorowaniu ciągu. Będę musiał się przyjrzeć tej dyszy dokładniej. Tak czy siak Trumpeterowska też jest zła.

A co do wersji to kupowałem cały zestaw Airesa dedykowany wprawdzie do wersji Flogger-G ale Flogger-K miał ten sam silnik.

Może też chodzi o to, że nie do końca dobrze opisałem to zdjęcie bo to są elementy które będą w środku a sama dysza wygląda tak:

IMG_2783.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą dyszą do nie do końca tak. To co widać na zewnątrz zachowuje się różnie zależnie od stopnia zużycia. Jeśli dysza była nowa, blachy nie zużyte to trzymało kształt jak należy. Wraz z postępującym zużyciem coraz bardziej zewnętrzny kształt dyszy przypominał ten ze zdjęć. Druga sprawa, zwieracz dyszy ma konstrukcję bardzo podobną do tej z MiGa 21. Zwieracz razem z dyszą regulowaną widoczny jest wewnątrz kadłuba. Przy rozwartym pierścieniu (czyli we wszystkich maszynach stojących na ziemi) zwieracz jest słabo widoczny. Zestawy żywicznych dysz do MiGa23 są OK. Mniej lub bardziej szczegółowe ale generalnie OK. Generalnie w sprawie detali pytajcie Marka. Był nafciarzem na MiGu-23 więc wie najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleiłem w końcu połówki kadłuba z kokpitem, niestety nie jest idealnie choć i tak jest lepiej niż przypuszczałem.

Nie pasuje tylko jeden fragment i połówki nie do końca się schodzą:

IMG_2796.JPG

 

Tak czy siak to miejsce będzie przykryte owiewką i nie będzie widać tej dziury, więc nie kombinuję żeby czegoś nie zepsuć. Jedynie owiewkę z tyły musiałem podpiłować i dokleić dwa paseczki HIPS 0,5mm aby tę paskudną dziurę zakryć:

IMG_2797.JPG

 

Wkleiłem też wszystkie wnęki podwozia:

001.jpg

001.jpg

 

Mam pytanie o kolor zasłonki (czy jak ten element się nazywa fachowo) z kokpitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ odpowiedzi o kolor firanki nie było i nie mogłem znaleźć tego w necie, poza tym nie mieścił się już w kabinie bo zahaczał o zagłówek fotela, to element usunąłęm.

W międzyczasie zacząłęm produkcję elementów które mają służyć jako pomnik-podstawę:

IMG_2805.JPG

001.jpg

 

Przykleiłem wiatrochron (na zdjęciu pokryty maskolem):

IMG_2808.JPG

 

Wkleiłem też fotel:

001.jpg

 

Teraz kilka przełączników i dodatków i można będzie zamknąć kokpit:

IMG_2813.JPG

 

Ale jeszcze czekam aż CA dobrze odparuje.

 

Skleiłem też mechanizm poruszania skrzydłami - trochę go zmodyfikowałem, żeby tak luźno nie chodził:

IMG_2806.JPG

IMG_2807.JPG

 

Powklejałem też elementy hamulca aerodynamicznego bo w pomnikowych egzemplarzach raczej nie są otwarte:

IMG_2810.JPG

 

I po raz pierwszy przymiarka głównych elementów:

001.jpg

 

 

Chciałbym jakoś zrobić możliwość otwierania tylnej części żeby pokazać silnik i trochę go posklejałem - poszukuję wieć zdjęć oryginalnego silnika z okablowaniem bo zestawowy wygląda biednie:

IMG_2815.JPG

 

Żeby wkleić żywiczną dyszę zestawowe elementy musiałby być sporo przycięte:

IMG_2814.JPG

 

I cały silnik:

001.jpg

 

No i na koniec sklejane duperelki:

IMG_2817.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem tył rakiet S-24 bo zestawowy był tragiczny:

IMG_2823.JPG

 

W końcu przykleiłem też owiewkę i oczywiście bez szpachli ani rusz:

IMG_2825.JPG

 

Wyczyściłem i wyszlifowałem metalowe elementy podwozia oraz posklejałem z plastikowymi:

IMG_2826.JPG

 

Teraz szukam jakiś dobrych zdjęć aby to okablować. Nie ma nikt jakiś dobrych zdjęć?

 

Zabrałem się też za wózek. Nie wiem czy go użyję wogóle ale pobawić się można było:

IMG_2824.JPG

IMG_2827.JPG

IMG_2828.JPG

 

No i na koniec prawie gotowa płytka imitująca ceglaną ścianę (gotowa w sensie do odlewów):

001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego zrobiłęś te wyloty w dyszach rakiet?

To jakieś profile plastikowe, czy sam w czymś wierciłeś tak elegancko i równo?

Z patyczka do czyszczenia uszu. Dociąłem w miarę równo, przykleiłem na CA do krążka fi6 (takiego, żeby pasował do wewnętrznej średnicy rakiety), później przeszlifowałem na równo i nawierciłem jeszcze odrobinę aby pocienić ścianki rurek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio głównie babrałem się z podstawką.

Zaczeło się od głównego elementu z pomnika:

IMG_2830.JPG

IMG_2831.JPG

IMG_2832.JPG

 

Próba "postawienia" samolotu:

IMG_2833.JPG

IMG_2834.JPG

 

Później zacząłem dorabiać pomniejsze elementy:

IMG_2835.JPG

IMG_2836.JPG

IMG_2837.JPG

 

A że jakoś, czegoś brakowało to dorobiłem jeszcze coś:

001.jpg

001.jpg

 

Poryłem trochę cegieł w nowych elementach:

001.jpg

 

Na chwilę obecną mam tyle:

001.jpg

 

Teraz mam pytanie czy ktoś miał styczność z czymś takim jak ProGel albo masa agarowa (masa używana głównie przez protetyków dentystycznych)?

Silikonu na dwa trzy odlewy mi szkoda a progel można używać wielokrotnie. Stąd moje pytanie czy ktoś używał do odlewów z gipsu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prac ciąg dalszy.

Rozrysowane ustawienie pomnika i ogólny plan sytuacyjny:

IMG_2843.JPG

 

I ułożone krawężniki i na próbę jedna z dróżek wysypana "tłuczniem":

001.jpg

 

W międzyczasie wkleiłem wloty powietrza i zaszpachlowałem/przeszlifowałem coby ładnie i równo było"

IMG_2844.JPG

001.jpg

 

Teraz dłubię silnik ale nie będzie widoczny więc tylko go pomaluję przed schowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podstawki doszło trochę więcej kamieni, a że są jednak za grube na wierchu przyjdą mniejsze, oraz trochę ziemi przyklejonej to podłoża wymodelowanego w plastelinie:

IMG_2848.JPG

Teraz pomalować krawężniki, dosypać kamieni i posiać trawę. I podstawka prawie gotowa.

 

Pomalowałem też elementy wewnętrzne silnika, takie trzy pierścienie wraz z delikatną konstrukcją je podtrzymującą, którą prawie szlag trafił bo największy pierścień ma za dużą średnicę i za nic nie mieścił się w końcówce dyszy. Całośc udało się w końcu wcisnąć i wkleić oraz zamocować cały żywiczny element w zestawowym silniku.

I teraz próbuję to jakoś zmalować sensownie:

IMG_2849.JPG

 

Wkleiłem "zęby" i muszę przyznać że dziwnie z nimi wygląda.

IMG_2850.JPG

 

Bez ogona wygląda jak jakiś statek z gwiezdnych wojen:

IMG_2851.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, monologu ciąg dalszy:

Dziś odcinek poświęcony silnikowi.

Najpierw poszczególne elementy malowane Alcladami, trochę suchego pędzla i biały pigment:

IMG_2852.JPG

IMG_2853.JPG

IMG_2854.JPG

001.jpg

 

Po zmontowaniu i odrobinie washa wygląda tak:

001.jpg

IMG_2858.JPG

001.jpg

 

Trochę szkoda chować.

To tyle na dziś bo skoro o silniku to resztą nie będę was zanudzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.