Skocz do zawartości

[W] MiG-23MLD Flogger-K - Trumpeter 1:32.


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 105
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Taa, to był chyba dobry dzień.

Solo, 4 pierwsze zdjęcia specjalnie dla Ciebie

Wysypałem drobnymi kamieniami ścieżki:

001.jpg

 

Przykleiłem trawę:

IMG_2860.JPG

 

I zaczałem przygotowywać teren pod pomnik:

001.jpg

 

Zrobiłem też pierwszą próbną formę z progelu:

001.jpg

 

Wkleiłem silnik, oraz dolną płętwę, a że nie pasowała to musiałem przyszpachlować:

IMG_2861.JPG

 

Pomalowałem i powashowałem elementy dzięki którym łatwiej połączyć elementy kadłuba:

IMG_2862.JPG

 

Tak wyglądają po wklejeniu:

IMG_2863.JPG

 

A tak po złączeniu na sucho (stateczniki też włożone na sucho):

IMG_2866.JPG

 

Z bliska już trochę gorzej, szczególnie statecznik pionowy nie ma ochoty współpracować, ale pilnik go zmiękczy ;o)

IMG_2867.JPG

 

Domówiłem w Martoli odgromniki Mastera i koła od Armory (może na koniec miesiąca będą) bo zestawowe to bida:

IMG_2864.JPG

 

I dwie godziny preshadingu:

IMG_2865.JPG

 

No i w końcu wózek dostał kolorków:

001.jpg

 

Nie bać się - komentować, pytać, podpowiadać, krytykować, zrzędzić, narzekać, doradzać, wyśmiewać itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że pomniki ruchome byłyby fantastyczne dziś stoi tu jutro tam a wozisz to wszystko na wózku.

 

Fajnie wychodzi bardzo mi się podoba ta twoja robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia.

A wózek to po co na pomnik?

Nie ma problema.

Wózek tak na wszelki wypadek. Mówiłem że w modelu czai się niespodzianka. Za parę dni pewnie się wyjaśni.

 

Ja uważam że pomniki ruchome byłyby fantastyczne dziś stoi tu jutro tam a wozisz to wszystko na wózku.

Fajnie wychodzi bardzo mi się podoba ta twoja robota.

No coś w tym jest. Gdyby były z metalu to wysłać złomiarzy a pomogli by pomnik przesunąć.

Dzięki KRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend był i się zmył, a model dalej w lesie.

Szukam fotek goleni podwozia, jakby ktoś miał, znał, wiedział to poproszę o info.

 

Pomalowałem uzbrojenie i na razie zrobiłem washa na tych co nie mają kalkomanii:

IMG_2890.JPG

 

Washa dostał też wózek:

IMG_2889.JPG

 

Dłubię też pomnik:

IMG_2891.JPG

 

I to wszystko. Wkrótce nowe odcinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając ze zdjęć na Primeportal.net udało mi się okablować golenie podwozia:

001.jpg

 

Poprzyklejałem też praktycznie wszystkie duperelki, antenki, rurkę Pitota, światełka, czujniki itd:

001.jpg

001.jpg

001.jpg

001.jpg

001.jpg

 

Model jest praktycznie gotowy do malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy przyklejać przed malowaniem jeszcze klapopodobne elementy na górze skrzydeł i na krawędzi natarcia dlatego prosiłbym o pomoc czy ktoś wie na jaki kolor pomalowane są te elementy - wgłębienia na skrzydłach:

IMG_2903.JPG

 

oraz ta krawędź natarcia:

IMG_2904.JPG

 

Na zdjęciach które znalazłem wydają się być szare ale może ktoś ma dostęp do lepszych materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie podoba mi się ta wystająca blaszka na wlocie powietrza, ale chyba nie za bardzo jest jak ją wpuścić w plastik, co?

 

Te elementy na skrzydłach to zdecydowanie kleiłbym już po pomalowaniu, bo to bardzo wdzięczne obiekty do odrywania ich w trakcie prac nad modelem.

Takie mam zasady: powierzchnie sterowe, podwozie i podwieszenia kleję już po pomalowaniu i pobrudzeniu modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie podoba mi się ta wystająca blaszka na wlocie powietrza, ale chyba nie za bardzo jest jak ją wpuścić w plastik, co?

 

Te elementy na skrzydłach to zdecydowanie kleiłbym już po pomalowaniu, bo to bardzo wdzięczne obiekty do odrywania ich w trakcie prac nad modelem.

Takie mam zasady: powierzchnie sterowe, podwozie i podwieszenia kleję już po pomalowaniu i pobrudzeniu modelu.

Dzięki Solo. Ta blaszka jest prawie równo z plastikiem ale faktycznie na zdjęciu wygląda jakby odstawała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na goleniach podwozia głównego są takie prostokątne części wklejone na blaszkach w polskich wersjach one zawsze są szare a nie w kolorze goleni.

 

Nie wiem jaki będziesz robił kamuflaż ale upewnij się czy srebrny to właściwy kolor tego elementu. W kwestii koloru pod klapami w zależności od kamuflażu jest tam kolor szary taki jak we wnękach podwozia lub dominujący kolor kamuflażu.

 

Ja zwykle nie licząc modeli w których pozostawiam elementy ruchome w pozycji otwartej zawsze wklejam wszystko przed lakierowaniem, często po nałożeniu powłoki elementy trzeba delikatnie pod szlifować a to później niestety widać i trzeba robić spoty.

Jednak jak widać to już kwestia indywidualnego podejścia, mogę napisać jak to się robi w samolotach w skali 1:1 i to też zależy czy mamy do czynienia z nakładaniem powłoki OEM czy Refinish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki KRL. Te elementy na goleniach jeszcze będą przemalowane - ale ponieważ nie mam jeszcze kolorów na spód samolotu więc na razie zostały srebrne.

Z tego też powodu nie pomalowane są też podwieszane zbiorniki paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomnik gotowy do malowania:

IMG_2911.JPG

 

Model popsikany podkładem i przeszlifowany i znowu popsikany. Malowałem bardzo rozrzedzonym Sufracerem 1000 aby nie zalać linii podziału bo niektóre są dosyć delikatne:

IMG_2913.JPG

001.jpg

 

I przymiarka:

001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzbrojenie gotowe a że zmieniła się w międzyczasie koncepcja to trochę tego jest:

IMG_2921.JPG

 

Pomnik poszedł najpierw na czarno a później pionowe elementy na niebiesko:

IMG_2922.JPG

 

A poziome na pomarańczowo:

IMG_2923.JPG

 

W rzeczywistości pomarańcz jest ciemniejszy i żywszy i wygląda trochę tak:

001.jpg

 

No i ostatnie prace nad podstawką, najpierw tak:

IMG_2925.JPG

 

Aby skończyło się tak:

001.jpg

001.jpg

 

Cały górny element jest zdejmowany tak aby podstawka mogła być wykorzystana w zależności od potrzeby.

 

A sam model dostał preshading:

001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.