Skocz do zawartości

Beute-Tank Medium Mark A Whippet. Berlin I 1919r. Meng 1/35


JanuszF

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Staram się, ale nie jestem jeszcze ze zdjęć całkiem zadowolony. Nawet kupiłem używany aparat który będzie służył tylko do fotografowania modeli. To tak żeby czasu trochę zaoszczędzić. No i mam photoshopa, ale narazie obczaiłem w nim tylko przycinanie i zmianę wielkości zdjęć.

 

Gdyby ktoś robił blaszki do pierwszowojennych tanków to zabawy by było na jeden wieczór  

A przy samodzielnym ich struganiu mamy robotę na cały miesiąc    Jaka to oszczędność pieniędzy i czasu  . Oczywiście, mam na myśli czas, który trzeba poświęcić na wybór odpowiedniego zestawu elementów fototrawionych, a następnie jego zdobycie

 

Uchwyt na prawym boku gotowy.

Whippet_30_zpsyl7tufoi.jpg

 

A tak prezentuje się cała lewa strona z uchwytem 

Whippet_31_zpsjad6c6k1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model. Niedawno w którymś numerze "Super Model" Mig Jimenez pokazywał od A do Z pracę właśnie z tym modelem - również w malowaniu zdobycznym. Nie wiem czy inspirowałeś się jego pracą, czy nie, ale jeśli chcesz mogę Ci zrobić skany/zdjęcia tego artykułu do pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten numer, ale dzięki za chęć niesienia pomocy Nieczęsto się z tym spotykam.

Trochę będę podpatrywał MIGa, ale mój będzie łaciaty. Na zdjęciach archiwalnych można dostrzec plamy kamuflażu.

Etap budowy chyba udało mi się zakończyć, a więc powoli się zbliżam do etapu malowania. W weekend zrobię parę fotek i nakładam podkład.

 

Tymczasem dorobiłem wieszak z drugiej strony i uchwyt na szpadel.

Whippet_32_zpshepxmawu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklejony ładnie. Będziesz dawał spachlę na łączeniach płyt? Do tego najlepiej nadaje się szpachla w płynie. Maskuje szpary ale łatwo jest uzyskać widoczną linie podziału blach.

Nie każ za długo czekać na malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Janusz szuka farby "amelinowej"

Nie wiem jak z amelinową, ale ostatnio malowałem Ki-61 Hiena czymś takim, może podejdzie?

 

MR-COLOR-218.jpg

 

Warsztat oglądam już od jakiegoś czasu, nie znam się na pojazdach z tego okresu więc się nie wypowiadałem dotychczas, ale teraz się wypowiem: super.

Inspirujesz do zainteresowania się okresem Wielkiej Wojny i tuż po, ileż pokracznych pojazdów wtedy powstało.

Zwłaszcza, że Chińczycy zaczęli ostatnio wypuszczać ich modele seriami i w znośnych cenach. Tylko kiedy to wszystko pokleić.

 

Odstaw kompa (IMHO gry to bezpowrotna i bezproduktywna strata cennego czasu), działaj, maluj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
PS. Pan Hubert chyba nie zrozumiał żartu i zbyt poważnie podszedł do tematu hihihi.... xD

No, ja generalnie wiem, że amelinowa farba to w trzy miesiące by zeszła ;)

Chciałem tylko pomóc, w końcu prawdziwa farba alminumowa to też jest nie byle co, a może utrzymałaby się dłużej.

Ale w sumie fakt faktem, ja to raczej poważny jestem. Czasem pewnie za bardzo.

 

Aby jeszcze bardziej nie zaśmiecać wątku wracam do tematu i pytam: jak idzie robota? Jakieś nowe fotki by się zdały

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Narazie robota leży. Dodatkowo doszły jeszcze mistrzostwa więc czasu wolnego jak na lekarstwo. Ale myślę, że od lipca robota ruszy z kopyta. Nie wiem tylko, czy zacznę od Whippeta, mam jeszcze 2 model do pobrudzenia. Aktualnie, jeżeli chodzi o modelarstwo, w wolnych chwilach oglądam filmy instruktażowe, byłem na Warszawskiej Fieście i ćwiczę obicia na kawałkach plastiku. Przy okazji srebrzanką jest pomalowany egzemplarz zachowany w RPA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.