Skocz do zawartości

Zimowy Jak 1b


tombie01

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

Specjalna 1 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

 

 

Witam wszystkich, niniejszy konkurs nie bardzo pasował mi czasowo ale nastąpiła mała komplikacja w moim codziennym życiu w postaci grypy najmłodszego synka a to oznacza dla mnie całotygodniowy pobyt w domu. Ten fakt zmienił moje podejście do szans ukończenia w terminie konkursowym modelu. Cóż o samej maszynie wszyscy wiedzą wystarczająco dużo nie ma potrzeby przedstawiać oczywiście malowanie zimowe - jest tylko jedno w zestawie edka ale to dobrze przynajmniej nie ma się nad czym zastanawiać:).

 

Cieszy mnie również fakt, iż mam na placu boju również kolegę w osobie Bartka z tym samym modelem

 

13e3756aa7f28468.jpg

 

fd89b4b1c031c8d9.jpg

 

9e5fa4ae305caed0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdążysz? Czasu mało.

 

zaryzykuję - pisałem w 'intro' że grypa syna zafundowała mi tydzień wolnego - zacząłem już dłubać szczerze mówiąc zestaw ciekawy, składalność obiecująca, dziwnie miękki plastik ale ma swoje plusy w obróbce (wiem że to przepak - dlatego do edka nie podobny )

 

ostatnio w konkursie na nowym PWMie osiągnąłem swój życiowy rezultat i pokazałem model jako pierwszy to nastraja optymizmem choć nie ukrywam ogólnie w tym konkursie czasu mało; a ja jeszcze zacząłem późno, z tego względu nie będę doktoryzował się nad dokumentacją kokpitu i polecę tylko z instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co szlifuję sobie elementy kokpitu jednak zacząłem zastanawiać się nad kolorem wnętrza. Za pomocą popularnej przeglądarki znalazłem kilka fotek potwierdzających zalecenia instrukcji i pomalowanie kokpitu na jasno szary kolor. Wykorzystując funkcję forum oraz celowość tego warsztatu chciałbym prosić o wymianę poglądów na temat doboru koloru.

 

w instrukcji podany jest jasny szary C11 z palety Gunze

1fef8117107a9b8cmed.jpg

 

8feaf3cce4b0a6e8med.jpg

 

jednak przeglądając wyniki wyszukiwania zdjęć kokpitu natrafiłem na kilka warsztatów na tym i konkurencyjnych forach, kolor stosowany przez niektórych modelarzy wydał się bardziej 'żywy' idący moim zdaniem właśnie w kierunku Light Sea Grey pokazany powyżej z palety Tamiya .

 

faktycznie po przeprowadzeniu próby C11 jest bardzo blada.

 

pod wątpliwość poddaję jednak kolor orczyka - instrukcja zaleca pomalowanie go na czarno natomiast na zdjęciach napotkałem srebrny bądź w kolorze kokpitu.

 

proszę o radę i dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc co prawda na zdjęciu od Mikele orczyk ledwo widać a uchwytu w kolorze czarnym to w ogóle nie widzę:) farbki dobiorę wg zdjęć faktycznie XF-53 chyba lepszy od C11 ale jeszcze zrobię próbę. Nie pogardziłbym też jakimś zdjęciem konkretnej wersji 1b (z otwartą owiewką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

No, Ty napisałeś jedno, ja przeczytałem drugie, każdy widzi, co chce widzieć, myślałem, że chodzi o drąga Orczyk najbezpieczniej będzie wykonać w kolorze kokpitu z wydeptanymi do metalu pedałami i brązowymi bądź czarnymi paskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

No, Ty napisałeś jedno, ja przeczytałem drugie, każdy widzi, co chce widzieć, myślałem, że chodzi o drąga Orczyk najbezpieczniej będzie wykonać w kolorze kokpitu z wydeptanymi do metalu pedałami i brązowymi bądź czarnymi paskami.

 

 

Tak też zamierzam Mikele; aczkolwiek dzięki wielkie za to zdjęcie ponieważ w zestawie jest zły drążek sterowy - znalazłem nawet kilka warsztatów gdzie koledzy go przerabiali (np bardzo fajny warsztat Klugiego); niestety to zdecydowania opóźnia prace jak również szanse na zakończenie w terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrożnie z tymi przeróbkami, bo mogą być niepotrzebne. Często w internetach zdjęcia jaków 1/3/7/9 są podpisywane całkowicie dowolnie i jak się komu podoba. Toto, co sam wrzuciłem to Jak-9 Cięzko znaleźć foty kokpitu Jaka-1b, ale takiego Jaka-3 już znacznie łatwiej a tam drążek jest ze "zwykła" rękojeścią. Idąc na czuja stawiałbym, że i w 1b był taki sam a dopiero od późniejszych wersji został zmieniony. Ale to byś Mikołaja musiał przyciągnąć to do wątku,żeby takie wątpliwości rozwiewał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem już po podjęciu tematu że zdjęć jak na lekarstwo (konkretnie jedynek) - może za bardzo zasugerowałem się warsztatem Klugiego ? ?

 

Przyciągnąć do wątku Mikołaja - no nie wiem spróbuję ale to tak trochę jakby zadzwonić do papy Franciszka żeby wpadł na sumę do Lipowej w przyszłą niedzielę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale porównanie walnąłeś...

Pisałeś, że bez doktoratu. W 1b drążek dałbym z "okrągłą" rękojeścią. Szarości proponowane przez kolegów wydają się całkiem dobre, w swoim czasie do mojego Jaka używałem kilku szarości z podstawą opartą o nieco rozjaśniony ModelMaster 1721.

Zdjęcia kokpitu są u Luranca, w jak wygooglasz saratowskiego Jaka to też powinieneś znaleźć zdjęcia.

Z pytaniami uwaga, bo możesz się nie wyrobić na termin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sposób na przyciągnięcie jest dobry jak widać poskutkowało; ale Mikołaju wracając do Twojego wiekopomnego jaka w warsztacie zbudowałeś od podstaw drążek sterowy właśnie taki jak prezentowany jest na powyższym zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość gadania o bazgrołach czas coś pokazać - na szczęście model ma dość wysoką jakość co może przesądzić o szansach na wyrobienie się w czasie (jak dla mnie szanse te podnosi brak kamuflażu)

 

cóż radami kolegów oraz swojej ocenie zdjęć muzealnych wybrałem ciemniejszą szarość tamiye XF-53

 

drążek sterowy zdecydowałem się przerobić - tu chciałbym podziękować Mikołajowi za pomoc

 

 

30943e4a86ecd36b.jpg

 

ce0d3a40ec8fcbdd.jpg

 

08e72ca915e6431a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.