Skocz do zawartości

"Odpoczynek" - Niemiecki oddział w trakcie odpoczynku 1:35


Daz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Założeniem był postój Niemieckich wojski i ich odpoczynek. W moim założeniu to nie musiał być jeden oddział (mogli na sienie wpaść w punkcie zbornym) bo wiem że pojazdy mają różne oznaczenia, jednakże wszystko ss. Podobnie uprzedzam pytanie o ubrudzenie VW, niby sceneria wiejsko-miejska, ale mógł dopiero co przedzierać się przez błotnistą podmiejską drogę i dlatego jest tak utytłany. Mam nadzieje że się spodoba.

 

30x178.jpg

 

5a9iu4.jpg

 

sopmyd.jpg

 

mgvfj9.jpg

 

7ejcil.jpg

 

c3wrlg.jpg

 

izp4jc.jpg

 

81co36.jpg

 

qv8cru.jpg

 

gj0ci4.jpg

 

ys2bgl.jpg

 

utvloy.jpg

 

cmxka6.jpg

 

oyqflh.jpg

 

enw4i6.jpg

 

yp16hg.jpg

 

j89ih1.jpg

 

owmuv6.jpg

 

0uez3w.jpg

 

xnqzfr.jpg

 

6qrkb1.jpg

 

ivqpd8.jpg

 

bykuv7.jpg

 

whq2u8.jpg

 

17jqey.jpg

 

reng8u.jpg

 

0lzu1o.jpg

 

4xb5jn.jpg

 

49r5b0.jpg

 

 

 

A CO TY O TYM MYŚLISZ?

sr6e89.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne. Czepie się dwóch rzeczy: widzę że to SS więc brak orłów narodowych na lewym ramieniu (tak naprawdę brak jakichkolwiek), zandarmi, pomarańczowe wypustki na naramiennikach, nie białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hitlerowcach to ja się tak jak 7urgen nie znam , ale co tam robi amerykański karabin samopowtarzalny M1 Garand (leży oparty o tą dużą skrzynię) W/w skrzynia ma koszmarne dziury po bąbelkach powietrza (powinno to być zaszpachlowane). Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można czepiać się szczegółów ale w nich tkwi przecież smaczek ;)

Nie umniejsza to faktu, że Daz zrobił kawał dobrej roboty.

 

Z takich rzeczy drobnych jeszcze:

na jednym z pudeł jest napis "1944" a tytuł dioramy 1939-1943.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym dachem masz rację, bo ten dach jest zdejmowany, czyli można powiedzieć że leży na tym transporterze, i nie jest przyklejony, przez co nie dało się go idealnie dopasować, bo producent przewidział opcję tylko na stałe czyli klejoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu, wydaje mi się że Daz chce czasem za dużo pkazać na jeden raz. Hełmy na głowach w czasie jedzenia OK, to tylko polacy maja manię (może inni słowianie też) ściaganai nakrycia głowy do posiłku, choć na froncie pewnie i z tym różnie bywało. Faktem jest że przerabiałem i komfortowe spożywanie posiłku to nie jest. Z innych detali to panzerschreck w 1943 nie bardzo, chyba że razem z pojazdem na którym wisi sie w czasie przeniusł bo 22ga SS to jeszcze w 1943 nie istniała, chyba nawet w zamysłach. W kwestii płaszcza mogę przymknąc oko. Ten kto choć raz dotknął tego co nazywało się płaszczem w armii III Rzeszy wie że nawet noszenie chłodnym latem nie groziło specjalnym przegrzaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@Daz

Wiem, że kleisz modele bez wnikania w prawdę historyczną, ale "czepnę się" zestawienia ciągnika z 22. SS-Kav Div z motocyklem z 2. SS-PzDiv DR.

Te dywizje nie miały się szansy potkać po prostu.

 

A jak pisali poprzednicy - w dioramie "za dużo grzybów w barszczu". Lepiej skupić się na mniejszej scence.

No i jednak warto uważać na detale. Nawet jeśli to dotyczy kaszanki z Biedry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.