Skocz do zawartości

Flotylla Pińska 100 X 100 , projekt grupowy w skali 1 : 72


p11c

Rekomendowane odpowiedzi

Obserwuje temat od samego poczatku. Projekt uwazam za rewelacyjny, oryginalny i niebanalny. Trzymam mocno kciuki i mam wielka, wielka nadzieje zobaczyc efekt koncowy nie tylko na forum ale wrecz na zywo. Tak na marginesie, jestem pod wrazeniem wiedzy kolegow tym bardziej ze rozumiem ze temat nie jest popularny a i dokumentacji nie za duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do projektu grupowego, to forum plastiku, a ja kartoniarz, ale może mi się uda coś wymyśleć z polysestrem albo drukarką 3d

 

 

 

Pozdrawiam

Jacek

 

Jacek naprawdę cieszę się, że chcesz dołączyć do naszego projektu bo od dłuższego czasu śledzę to co robisz i szalenie mi się to podoba.

To co napisałeś zmobilizowało mnie do zakreślenia tych kilku tez i jak widzisz nie ma tam przeszkód dla twoich kartonów choć wiem że wolisz inną skalę 1/100. jednak z pewnych względów wyjaśniłem dla czego przyjęto inna skalę.

Temat kanonierek jest bardzo ciekawy i szalenie liczę że przez te 3 lata coś się jeszcze nam objawi i wyjaśni więc proponuję z nim poczekać. Zrobiłeś swego czasu fajny kuter LINZA i masz go udostępnionego za free. Może byś go przeskalował na 1/72 oraz dodał kilka szczegółów ( np silnik ). Co ty na to?

 

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuje temat od samego poczatku. Projekt uwazam za rewelacyjny, oryginalny i niebanalny. Trzymam mocno kciuki i mam wielka, wielka nadzieje zobaczyc efekt koncowy nie tylko na forum ale wrecz na zywo. Tak na marginesie, jestem pod wrazeniem wiedzy kolegow tym bardziej ze rozumiem ze temat nie jest popularny a i dokumentacji nie za duzo.

 

Grzesiek, dla ciebie też znalazłem miejsce w naszym projekcie i mam nadzieję że w niego wejdziesz

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na propozycje. Jezeli tylko fizycznie bede w stanie to chetnie sie udziele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja na wstepie mam pytanie. Flota Pinska byla czescia Marynarki Wojennej II RP, czym sie roznily mundury marynarzy FP od marynarzy floty morskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mundurach nie siedzę ale chyba było to samo. Może jedynie inne odznaki i naszywki.

Mieli też broń osobistą oraz karabiny a więc i ładownice, których nie było we flocie.

To obrazy z 1935 r.

CK60YuK.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, sprobuje odnowic pewna stara znajomosc i podpytac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w mysl tego co pisal zalozyciel projektu w zalozeniach, nalezaloby sie odezwac do kolegow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro postaram się posłać kilka fotek marynarzy rzecznych.

Zaczynając od szeregowych w kilku wariantach odmian umundurowania, oraz onakowania w zależności od przydziałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Na razie takie cuś robię

Daje tu aby przypomnieć o wątku wraz z prośbą aby zamieszczać wszelkie linki jeśli ktoś buduje jakiś okręcik.

Pozdrawiam

Jacek

fp4RdnY.jpg

rhwwvsh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuter ulegnie skasowaniu bo nie podoba mi się

 

To uaktualniona lista. Dodałem Gliser S-1, zaraz dam linka do warsztatu.

 

1. Statek Minowo Gazowy MĄTWA ( p11c)

2. ORP ZUCHWAŁA ( slavko )

3. motorówka typu D ( slavko )

4. ślizgowiec PZL ( p11c)

5. Kuter Meldunkowy KM-12 ( p11c )

6. Projekt monitora MC ( Maciej )

7. Gliser S-1 ( P11c)

 

To link do Glisera.

viewtopic.php?f=89&t=52471&p=761067#p761067

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ rzeczywistość już kilkukrotnie zweryfikowała moje zamiary, i wiem że nie z każdym projektem się wyrabiam więc na razie tak ostrożnie się dołączę .

Planuje złożyć KU-5 w ramach rozgrzewki i nauki samodzielnych projektów z plastiku. Jeśli to się uda mam zamiar zmierzyć się z jednym z lekkich kutrów uzbrojonych .

Na razie zamówiłem materiały: Polistyren HIPS przeskaluje model a potem się zobaczy ;)

 

Niestety, ja mam w zwyczaju bez względu na skale kleić tylko pół okrętu, mam nadzieje ze to nie przeszkoda ;)

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Statek Minowo Gazowy MĄTWA ( p11c)

2. ORP ZUCHWAŁA ( slavko )

3. motorówka typu D ( slavko )

4. ślizgowiec PZL ( p11c)

5. Kuter Meldunkowy KM-12 ( p11c )

6. Projekt monitora MC ( Maciej )

7. Gliser S-1 ( P11c)

8. KU-5 (jkorjat )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ja mam w zwyczaju bez względu na skale kleić tylko pół okrętu, mam nadzieje ze to nie przeszkoda ;)

Pozdrawiam

Jacek

 

Jacek to może być bardzo ciekawe jak zrobisz połówkę okrętu, czyli tzw przekrój.

Na pewno dasz radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiło mi się o uszy że w twierdzy Modlin powstaje muzeum, z tego co wiem jednym z eksponatów ma być model KU -30. W takim wypadku myślę że tam należało by uderzać, tam lub o muzeum marynarki wojennej.

Tak czy siak na razie nie ma co o tym chyba jeszcze myśleć.

Ja kończę testowe sklejanie Zuchawłej i zabiorę się za Linza

 

Przy okazji, dziś zakupiłem wydanie specjalne morze statki i okręty, jest tam ciekawy artykuł na temat Admirała Sierpina ( okrętu znaczy, nie samego pana admirała ;) ) . Zdjęć i rysunków jest o wiele więcej niż np Zuchawłej. Ciekawe czy ktoś go rysuje, bo nie powiem, kusi mnie kusi

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach realizacji postanowień noworocznych na razie skończyłem to to

IMAG0812_jpg_300x300_q85.jpg

więc mogę zacząć powoli kuterek.

Myśląc o tym projekcie grupowym i skali, mam takie pytanie, myśleliście o wykorzystaniu elementów z modeli z serii FTF? w W.Z. 34 mamy wieżę ursusa i do tego Puteauxa i Hotchkiss`a, teraz wyszły armaty schneidera takie jakie były na statkach uzbrojonych. może to troche ułatwić pracę ;)

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne Zresztą takich trałowców było kilka i nic nie stoi na przeszkodzie aby ktoś inny zrobił T-1 lub T-2

1. Statek Minowo Gazowy MĄTWA ( p11c)

2. ORP ZUCHWAŁA ( slavko )

3. motorówka typu D ( slavko )

4. ślizgowiec PZL ( p11c)

5. Kuter Meldunkowy KM-12 ( p11c )

6. Projekt monitora MC ( Maciej )

7. Gliser S-1 ( P11c) viewtopic.php?f=89&t=52471

8. KU-5 (jkorjat )

9. Gliser S-1 (p11c)

10. Trałowiec T-1 (TankRed1070)

11. ORP Wilno ( Jan Szpargatoł ) viewtopic.php?f=89&t=52117

12. KU-30 ( p11c ) viewtopic.php?f=89&t=51698

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.