Skocz do zawartości

Flotylla Pińska 100 X 100 , projekt grupowy w skali 1 : 72


p11c

Rekomendowane odpowiedzi

Jw wchodze na stronek IMGUR tam mam konto i wklejam sobie fotki a potem obok każdej fotki jest link , wybierasz link na forum , kopijesz go i wklejasz do wiadomości wtedy fotka pojawi sie w wiadomosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja korzystam z wstaw.org po wrzuceniu obrazka z dysku do odpowiedzi w forum poprostu kopiuje gotowy link ze strony w tym przypadku opisany jako :"Embed 300x300 thumbnail on forum: " i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż są różne sposoby na wklejanie fotek.

Dziś chciałem złożyć projekt dofinansowania granatowego z Unii na jakieś spotkanie, zakup materiałów do budowy modeli itp ale niestety nie udało się, odpuściłem :(

Za późno się dowiedziałem o całym programie i nie zebrałem 3 podpisów, ale należy pamiętać, że są takie możliwości.

Choć w sumie zgodnie z regulaminem, który sam napisałem to chyba powinienem poddać pod głosowanie czy chcecie korzystać z takich programów czy też uniezależniamy się od nich i robimy swoje !!!

Więc sprawę poddaje pod głosowanie i czekam tydzień do następnego poniedziałku do godz, 14,25

Można i trzeba się wypowiadać publicznie. potem komisja skrutacyjna i mamy wynik.

Ja jestem za. a za tydzień zobaczymy kto wygra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi, to ja wypowiem swoje zdanie ;)

Trochę boje się takiej decyzji, to znaczy nie mam nic przeciwko dofinasowaniu z Unii rzecz w tym że projekt dopiero raczkuje, to nic innego jak hobbystyczne zebranie w grupę kilku modeli. Zamykając to to w jasno zdefiniowane normy zapewne nałożone wymogami projektu dofinasowania, trochę to sformalizujemy a na to chyba jeszcze za wcześnie. To może wręcz odstraszyć ludzi którzy zwyczajnie dla funu chcą sobie posklejać.

Widać że zależy ci na tym projekcie grupowym, więc na razie daj mu się rozwijać nieformalizując go. Poczekaj, miejmy choć 10 gotowych modeli, więcej modelarzy, i wtedy, można spróbować zorganizować środki, na jakieś spotkanie etc.

 

Pytanie zupełnie inne, czy ktoś ma pojęcie na temat zakresu cen drukowania 3d ? Przy okazji rysowania sierpinka przyszło mi do głowy że w sumie jeszcze 3 lata projektu, jak dożyje to pewnie będę chciał robić jakieś kolejne modele w 1:72 i zastanawiam się nad projektem kilku detali w 3d żeby we wszystkich modelach wyglądały tak samo lufy, Km`y rybki etc.

W zasadzie równie dobrze można by spróbować zrobić cały model do złożenia w 3d, to byłby ciekawy eksperyment ;) pytanie czy gra jest warta świeczki jeśli idzie o ceny .

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inicjatywa z dofinansowaniem cenna ale Jacek słusznie zauważył, chyba na to za wcześnie. Trzeba wziąć pod uwagę, że podjęcie jakichkolwiek działań wiaże się z formalizacją podjętych działań. Formalizacja oznacza wzięcie na siebie pewnych obowiązków, i przestaje to być juz niezobowiązujące prowadzenie warsztatu na forum. Nie wiem ile znajdze się osób chętnych sie tego podjąć. Jeśli mamy iśc ta drogą można zrobic to etapami. Najprościej byłoby powołać klub "flotylli pińskiej" w obrębie IPMS Polska i zorganizowac konkurs w obrębie którejś z istniejących (i planowanych) imprez modelarskich. Jako klub można nawiązac wspołpracę z Muzeum Marynarki Wojennej itd...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, kilka słów ogólnego wyjaśnienia wynikających z mojego doświadczenia:

1. 90 % projektów unijnych nas interesujących dotyczy instytucji pozarządowych typu , fundacje, stowarzyszenia. Czasami zdarzają się projekty dotyczące grup nieformalnych, Jest to minimum 3 osoby, ale projekty te mają zwykle charakter lokalny.

2. średnio można uzyskać dotację w co 3-4 konkursie grantowym.

3. konkursy są ogłaszane co jakiś czas wiec trzeba utrafić w moment ogłoszenia a nie w termin realizacji jakiegoś projektu

4. projekt obliczony na 3-4 lata zawsze może mieć jakieś etapy pośrednie. Są one o tyle pożądane że integrują grupę i ją wzmacniają. Nie można przez 3 lata być na etapie przygotowawczym bez etapów pośrednich bo wszystko się rozmyje.

5. Każda impreza wiąże się z jakimiś wydatkami. Wiem to z doświadczenia bo organizowałem lokalną wystawę swoich własnych modeli związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Sala była darmowa, ale był catering, plakaty itp.

6. ten konkurs o którym wspomniałem miał dotyczyć zorganizowania pierwszego spotkania organizacyjnego w okolicach 3 lipca 2016 r. Dodatkowo zakupu kilku książek oraz materiałów do budowy modeli. Razem ok. 4 tys zł dla grupy nieformalnej. Jak ktoś chce to mogę posłać wniosek w pdf.

7. Najlepsza forma to jednak niezależność i nie wiązanie się z nikim taka inicjatywa całkowicie oddolna i w sumie nie mam nic przeciwko niej, ale chciałbym aby wszyscy sobie z tego zdawali sprawę przed a nie po fakcie.

8. Ale jeśli mamy szukać funduszy zewnętrznych i ma to być naprawdę duża impreza to proponuję aby się tym zajął. Nie musi to być modelarz ale osoba odpowiedzialna i chętnie przekażę mu wszelkie informacje i prerogatywy. Oczywiście jeśli będziecie chcieli aby taka osoba została wyznaczona.

To od was zależy, bo na razie to mamy 2:1 przeciw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden z nas nie powiedział że jest przeciw. Grupa nieformalna się konstytuuje. Na razie są 2 modele skończone, w tym 2 Twoje. Mamy 15 otwartych warsztatów, z czego może w 5 się coś w miarę dzieje. Poczekajmy. Zaczyna się coś fajnego rodzić i dajmy temu rosnąć. Skoro jak piszesz konkursy są co jakiś czas ogłaszane to znaczy że nic nam nie przepadnie. Spotkać się możemy przy okazji którejś z organizowanych imprez modelarskich. Do tego wystarczy się skrzyknąć i kto da radę ten przyjedzie. Na początek nie trzeba wiele.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ,

Ale fajnie jakby się ktoś zajął tymi kwestiami, ja mam i tak masę pracy z FB i koordynacją całości oraz własnymi modelami.

No i uważam, że każdy projekt wymaga konsultacji choćby na tym forum a tego mi zabrakło za co przepraszam. Ten był na szybko i na wariata więc odpada. Zeżarł mi całą noc i pół dnia, więc jestem sfrustrowany ale bardziej na siebie niż na kogokolwiek innego.

Ja i tak na pewno na początku lipca zorganizuje spotkanie autorskie z Panem Mariuszem Borowiakiem oraz jakaś wstępną wystawą z modelami. To jest pewne. Nie mam pojęcia skąd na to wezmę kasę, bo na pewno już nie będzie żadnych unijnych programów grantowych ale to już mój problem i nie chce o tym wspominać. Po prostu zapraszam wszystkich chętnych do Dobczyc koło Krakowa na początek lipca bo to spotkanie na pewno się odbędzie.

 

Pytanie jest co do ewentualnej przyszłości. I ewentualnych przyszłych programów. I naprawdę miło by było jakby się znalazła osoba pragnąca wziąć za nie odpowiedzialność

Ja generalnie jestem za ale nie chciałbym się tym zajmować na przyszłość i miło by było aby były jednoznaczne deklaracje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepraszaj. Odwalasz kawał świetnej roboty co wszyscy doceniamy.

Projekty grantowe: znam z autopsji takie, nad którymi spędziło się kilka tygodni śpiąc po parę godzin a ostatecznie minęliśmy się o włos...

nad kolejnym właśnie pracuję w międzynarodowym konsorcjum. Dla mnie modele są odskocznia od tego bajzlu i miło widzieć jak coś własnymi rękami powstaje i nie jest to kolejny dokument, wniosek albo raport.

Do Dobczyc w każdej chwili . Żeby było śmieszniej pracuje w Krakowie i często w okolicy Dobczyc bywam. Kiedy dokładnie planujesz to spotkanie? W pierwszym tygodniu lipca prawdopodobnie będę w Wuhan w Chinach i chciałbym się jakoś wpasować...

Chętnie pomogę jako "grupa wsparcia" ale nie jestem w stanie się za to zabrać z uwagi na liczne wyjazdy i obowiązki zawodowe. Za dużo tego po prostu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ostatecznego terminu. Z Marcinem jesteśmy w kontakcie on też ma masę zajęć i wyjazdów. Chciałbym się zmieścić przed 15 lipca gdzie są światowe Dni Młodzieży. Można też to zrobić pod koniec czerwca. Zawsze wyznacznikiem dla mnie jest data 3 lipca i jej okolice stąd początek lipca. Muszę sie też dostosować do Slavko który ma fajne pamiątki i też obiecał być.

Marcin Borowiak ma ok 400 fotek z FP i przyjedzie na dwa dni, trzeba mu zapewnić nocleg. Slavko jest w rozjazdach . Nie wiem też ile modeli uda się zbudować ( mam nadzieję że ty skończysz iże sie ktoś dołączy) Wysyłam też zaproszenia do krewnych marynarzy FP ale nie mam jeszcze odzewu. Cały czas coś robię i jak to się mówi podtrzymuję ogień. I tak to wygląda z mojej strony.

. Masz rację że z tymi programami jest masa roboty a czasem efekt mizerny wiec ja nie będę już próbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie. Postaram się dostosować i być

Trałowiec będzie do tej pory skończony i mam nadzieję coś jeszcze ;) Z projektów nie rezygnuj, plików nie kasuj. Nigdy nie mów nigdy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę , walczę i czekam z niecierpliwością na nowe zgłoszenia

 

Na razie to jednak pracowałem dalej nad KM-12 choć miałem go wywalić.

 

gjENERM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc cały czas się zastanawiałem czy dać go do projektu czy zrobić nowy?

Ale skoro ci się podoba to otwieram warsztat,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.