Skocz do zawartości

Flotylla Pińska 100 X 100 , projekt grupowy w skali 1 : 72


p11c

Rekomendowane odpowiedzi

Tak w osobnym wątku ale daj tu linka co jakiś czas i przypominaj nam o tym.

 

Powodzenia

 

Zapraszam też modelarzy lotniczych do wykonania samolotów związanych z FP . Można też połączyć wysiłki i zbudować projekt lotniskowca rzecznego z samolotem. Jest w czym wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za zaproszenie do projektu(Mariusz Pruszkowa)

Może bym spróbował wykonać jakiś model samolotu związany z Flotyllą Pińską,

Może coś z rzecznej eskadry powietrznej ale chyba w tej eskadrze mieli chyba tylko Schreck FBA-17 HMT 2,

ten model jest szeroko znany, prosił bym o radę in pomoc -jakie jeszcze inne samoloty są związane z Flotylla Pińską?

Nie jestem doświadczonym modelarzem więc nie podejmował bym się budowy skomplikowanych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób to co ci leży najbardziej i jeśli nie masz doświadczenia w robieniu od podstaw to to co jest dostępne.

Na razie nikt się nie zadeklarował z żadnym samolotem więc do dzieła

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz musisz poszukać.Jest parę modeli u Pana Choroszego prawie wszystkie wodnopłaty z polskimi znakami latały we FP ) są jeszcze zarówno PZL-H jak i Nikol oba były planowane.

Nie ma ograniczeń bo albo coś latało albo było planowane wiec to tylko kwestia malowania

Jak nie znajdziesz to albo ja albo ktoś z forum ci doradzi, ale lepiej abyś sam sobie coś dopasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zastanowieniu znalazłem informację że planowany był zakup Arado Ar-95 do FP, czy można by było głębiej podrążyć temat, podobno miały być zaopatrzone w amerykańskie pływaki i wykonać ten model?? Podoba mi się silnik wizualnie- podobny do Czapli, oraz ogon tego samolotu. Jeśli nie to pomyśle o innym modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko był planowany i jeśli podoba ci się projekt to czemu nie?

Chyba, że ktoś da sprzeciw. Ważne aby wyjaśnić w trakcie wystawy czemu wybrało się dany model.

Ja cie zapisuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz. Jak dla mnie to Arado ma takie samo prawo być tam jak Schreck i chyba nikt ci złego słowa nie powie.

Choć niewątpliwie wolałbym tam polskie konstrukcje np.

RWD-17 W, czy Lublin

http://modelbud.home.pl/pl/p/A204-RWD-17-W/360

http://modelbud.home.pl/pl/p/C07-LUBLIN-RVIII-LD-hydro/754

 

Są jeszcze zagraniczne konstrukcje które pływały u nas.

http://modelbud.home.pl/pl/p/E02-LATHAM-43-HB3/371

Wprawdzie nie było ich na wyposażeniu FP ale chyba brały udział w jakiś ćwiczeniach

 

Ale i Arado może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i Arado może być

 

Jacek jak może być to pozostanę przy Arado , Polskie konstrukcje są dla mnie najładniejsze ale ten Arado mnie intryguje, zrobię go bez uzbrojenia tak jak oferował go nam producent

jednak ,że w malowaniu i oznakowaniu, zastrzegam ,że nie jestem mistrzem jak Ty czy inni na tym forum , ale postaram się zrobić go przynajmniej czysto:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi

Daj tylko linka do warsztatu, oraz zaznacz w nim na początku o jaką wersję ci chodzi.

Miło by też było jakbyś tam zaznaczył, że robisz model na nasz projekt grupowy i dał do niego linka.

1. Statek Minowo Gazowy MĄTWA ( p11c)

2. ORP ZUCHWAŁA ( slavko )

3. motorówka typu D ( slavko )

4. ślizgowiec PZL ( p11c)

5. Kuter Meldunkowy KM-12 ( p11c )

6. Projekt monitora MC ( Maciej )

7. Gliser S-1 ( P11c) viewtopic.php?f=89&t=52471

8. KU-5 (jkorjat )

9. Gliser S-1 (p11c)

10. Trałowiec T-1 (TankRed1070) viewtopic.php?f=89&t=52599

11. ORP Wilno ( Jan Szpargatoł ) viewtopic.php?f=89&t=52117

12. KU-30 ( p11c ) viewtopic.php?f=89&t=516988

 

Samoloty

1. Arado Ar-95 ( PROSCRIPTIO )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam odpowiednich malowań to ci poślę na maila.

Na razie mamy nowego wykonawce.

 

1. Statek Minowo Gazowy MĄTWA ( p11c)

2. ORP ZUCHWAŁA ( slavko )

3. motorówka typu D ( slavko )

4. ślizgowiec PZL ( p11c)

5. Kuter Meldunkowy KM-12 ( p11c )

6. Projekt monitora MC ( Maciej )

7. Gliser S-1 ( P11c) viewtopic.php?f=89&t=52471

8. KU-5 (jkorjat )

9. Gliser S-1 (p11c)

10. Trałowiec T-1 (TankRed1070) viewtopic.php?f=89&t=52599

11. ORP Wilno ( Jan Szpargatoł ) viewtopic.php?f=89&t=52117

12. KU-30 ( p11c ) viewtopic.php?f=89&t=516988

13 Gen. Szeptycki ( Toff)

 

Samoloty

1. Arado Ar-95 ( PROSCRIPTIO )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Statek Minowo Gazowy MĄTWA ( p11c)

2. ORP ZUCHWAŁA ( slavko )

3. motorówka typu D ( slavko )

4. ślizgowiec PZL ( p11c)

5. Kuter Meldunkowy KM-12 ( p11c )

6. Projekt monitora MC ( Maciej )

7. Gliser S-1 ( P11c) viewtopic.php?f=89&t=52471

8. KU-5 (jkorjat ) viewtopic.php?f=89&t=52670

9. Gliser S-1 (p11c)

10. Trałowiec T-1 (TankRed1070) viewtopic.php?f=89&t=52599

11. ORP Wilno ( Jan Szpargatoł ) viewtopic.php?f=89&t=52117

12. KU-30 ( p11c ) viewtopic.php?f=89&t=516988

13 Gen. Szeptycki ( Toff)

 

Samoloty

1. Arado Ar-95 ( PROSCRIPTIO )

 

 

 

 

Czekam na rozpoczęcie kolejnych relacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam model ORP Kraków z MM, nie wiem, co z nim zrobić, bo kartonowych modeli nie sklejam już od lat. Czy któryś z kolegów zna sposób szybkiego i taniego przeniesienia części z kartonu na płyty z polistyrenu?

Bo mnie korci wystartować w jakimś projekcie grupowym, a ten monitor był na etacie we Flotylli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy specjalistą, bo sam kombinuje. ale dla mnie najłatwiej jest wydrukować model na foli samoprzylepnej, a potem naklejać go na wybrane grubości polistyrenu. po wycięciu częśći i oznaczeniu zagięć ( ja to robię przytępioną igłą) zrywam folie ( trzeba potem czyścić z kleju ) i sklejasz

Sam model, niezależnie oczywiście od oryginału ;)scanować, powiększyć ( zdaje się MM był w skali 1:100 więc 139% ) i hajda.

Ale jeśli chciałbyś się męczyć z krakowem, to szczerze polecam model Kartonowej kolekcji. model wyczerpuje w 100% temat tego okrętu, a drogi nie jest bo to wydatek rzędu 20 zł

 

Pozdrawiam

Jacek

 

p.s. Jacek, może pomyśl nad grupą na fejsbooku, aktualizowana na bieżąco z czasem może stać się dobrym sposobem propagowania Floty Pińskiej. Jednak fejs to fejs ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipstein , Może zacznij od jakiegoś elementu, bo to duży okręt i nieznana ci metoda.

Weź na tapetę wieże, zrób z niej zwykłe ksero 139 %, potem przerysuj to na płytki i zobaczysz co ci z tego wyjdzie. Inaczej się zniechęcisz do całej budowy, a tak to małymi kroczkami do celu.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.