Jump to content

Flotylla Pińska 100 X 100 , projekt grupowy w skali 1 : 72

Recommended Posts

• Replies 566
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Propagowanie propagowaniem . Misja  misja, ale  to  jest forum modelarskie..docenia się warsztat, efekt końcowy..czasem chęci i zaangażowanie( podkreślam czasem).  Moim zdaniem ..druk słaby,  zgo

Witam Wszystkich, Dziele sie z Wami w tym watku modelem monitora rzecznego typu Gdanskiego  ORP “Warszawa” ktory opracowałem i wykonalem z planow w skali 1:120 i wydrukowalem na drukarce 3D. Prz

Projekt krypy desantowej. https://army1914-1945.org.pl/polska/marynarka-wojenna-ii-rp/flotylla-rzeczna-ii-rp-polska/jednostki-rzeczne-ii-rp-polska/408-krypa-desantowa-typu-k-d?fbclid=IwAR1QU8HPIZ

Posted Images

Setki modeli nie będzie, ale to jeszcze nie setna rocznica.

Zapraszam serdecznie zarówno tych co mają blisko jak i daleko, Na pewno będzie kilka ciekawych eksponatów z Muzeum Bitwy nad Bzura oraz ze zbiorów Sławka. np. oryginalne hełmy FP.

sCc1zGW.png

Dziś Slavko był u mnie i mam nadzieję, że potwierdzi gotowość przygotowań. Jak świętować to świętować. Serdecznie zapraszam,

Jutro dam nowe fotki Mątwy. Wiem, że ogromna większość z was nie jest w stanie przyjechać na to skromne świętowanie. Dla tego mam ogromna prośbę. Wejdźcie na stronę Biblioteki w Dobczycach.

https://www.facebook.com/biblioteka.dobczyce/?fref=nf

Albo na ich stronie

http://www.biblioteka.dobczyce.pl/

Napiszcie komentarz, że popieracie idee, napiszcie cokolwiek, niech wiedzą że czytacie i wspieracie. Na przyszłość będzie mi po prostu łatwiej coś podobnego zorganizować, o nic więcej nie chodzi. Niech widzą, że to nie wymysł lokalnego działacza, ale coś większego, co ma odzew w całej Polsce a i czasami poza nią. Jak zainteresowanie będzie spore to może uda mi się namówić lokalną telewizję internetową na jakąś relację.

Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych. Nie ukrywam, że bardzo na was liczę.

Jacek

Staram się, Jak widzisz zdjęcia są w bardzo dobrej rozdzielczości. Osobiście je skanowałem z oryginałów, które będą wystawione na wystawie poświęconej 20 leciu 13 GALICYJSKIEGO PUŁKU PIECHOTY KRAKOWSKIE DZIECI. Należą do kolekcji Fundacji Rodziny Sosenko z Krakowa. Fotki zostały mi udostępnione dzięki uprzejmości Pana Marka Sosenki i mam też zgodę na ich publikację. Jeden z eksponatów będzie też ozdabiał nasze spotkanie w Dobczycach. Będzie to model U-bota, wykonany całkowicie z metalu w latach 70-tych. Ma około 3 m długości i pełną mechanizację, silniki elektryczne, sterowanie ręczne sterami wysokości i kierunku. Aby móc w pełni zobaczyć jego zalety, należałoby wpuścić go do sporego akwenu wodnego wraz z nurkiem, który płynąc obok mógłby nim sterować.

Dla tych co nie przyjdą świętować 97 rocznicy Święta Flotylli Pińskiej, fotki zamieszczę na forum po spotkaniu.

Ot i cała historia zdobycia tych fotek,

LmJIVkR.jpg

NkZS3Bg.jpg

Musiałeś pisać o tym U-boocie? Właśnie mnie dobiłeś, już wcześniej żałowałem, że jutro pracuję, ale teraz?

Musiałeś pisać o tym U-boocie? Właśnie mnie dobiłeś, już wcześniej żałowałem, że jutro pracuję, ale teraz?

Nie martw się. Okręt będzie u mnie przez miesiąc. A sama wystawa potrwa z dwa tygodnie. Jako dodatkową atrakcję, powiem że w środę przyjedzie do mnie wystawa FP z Muzeum MW w Gdyni i tym sposobem będę miał największą wystawę okrętów i marynarzy rzecznych w Polsce

Serdecznie zapraszam do zwiedzania.

Niestety eksponaty z Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą pojechały do domu. Dzięki wystawie wydobyto z czeluści ich magazynów nowe skarby. Np. do wrześniowego nieśmiertelnika komandora ppor. Romana Kanafoyskiego, dołączył jego brat z okresu pobytu w oflagu, oraz dokumenty wojenne i powojenne.

Na zdjęciach część tego co pozostała, na tle pewnego okrętu zupełnie nie związanego z naszą opowieścią ale jednak imponującego na swój sposób.

W sumie nie wiem czy łącznie te eksponaty nie stanowiły największy zbiór pamiątek po FP w Polsce?

RiUnGzd.jpg

HymmcDv.jpg

JUEdRik.jpg

wWnQRLY.jpg

R2kifu5.jpg

IPmC4Dn.jpg

MSTA93B.jpg

ShKJRH6.jpg

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...