Skocz do zawartości

Star Wars 1:72.Projekt kilku modeli.


MichalZ

Rekomendowane odpowiedzi

Druga aktualizacja , ;)

 

IMG_20170417_121736_zpsyszjqwpj.jpg

IMG_20170417_122047_zpsnvdag52e.jpg

IMG_20170417_122759_zps1go0qplo.jpg

IMG_20170417_123040_zpsmuv5ycwh.jpg

IMG_20170417_123253_zpscd5y3kfc.jpg

IMG_20170417_123305_zps5uwshbbi.jpg

IMG_20170417_123918_zpsa155qfsk.jpg

IMG_20170417_124040_zpsqh27z78g.jpg

 

I całość, zostało tylko pomalować ;)

 

IMG_20170417_132812_zpsup9jfsqm.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

gSa3bHk.jpg

 

 

Witajcie, dawno w temacie Star Wars nic się nie działo, do tego doszło coś czego nie chciałem otóż....rozgrzebanie kilku modeli, jak większość z was wie, typowy modelarz tak ma, i już ;) Modele które zacząłem na pewno dokończę, jest kilka modeli które są już zaczęte a nawet tu nie pokazane np:. Prom Tydirium Lorda Vadera, który pokaże na pewno , z racji tego że trochę mam wolnego czasu.... zamierzam wrócić do tematu, i kontynuować wątek który tak bardzo stał się na czasie za sprawą "The Force Awakens" , oczywiście dalej pojwiać się będą modele Firmy Bandai, nie jeden MPC, Zv.... no właśnie ;) , i nawet Revell (który jest taki sobie, ale nie mając alternatywy po prostu trzeba je po przerabiać i może coś fajnego wyjdzie ).Pojawił się problem zdjęć gdy imageshack zrobiło się płatne (czyt. skok na kasę) ,postaram się jakoś temat ogarnąć by zdjęcia widniały cały czas. I kończąc słowa wstępu ,przejdźmy do bohatera tego wpisu, otóż na warsztat wchodzi taki o to pojazd :

 

RYeKQxH.jpg

 

Klasyczny Star Destroyer które w filmie możemy oglądać od ostatnich minut III Epizodu "Zemsta Sithów" aż do końca VI Epizodu "Powrót Jedi", model ma pewne niuanse które różnią się między filmami, Ja nie zagłębiając się ,zrobię tego z Epizodu IV "Nowa Nadzieja" , planuje aby pojawił się Tantive IV . Mały in box, jak to zapakowano :

 

eT5PymN.jpg

FZIaYw8.jpg

 

Za wiele to nie pokazuje ,ale i elementów jest też mało, co by nie mówić, to nie Archer z Bronco... ;)

Bardziej szczegółowy In-box znajdziemy tu : http://www.themodellingnews.com/2017/02/in-boxed-star-wars-imperial-star.html#more

 

No i pewna kwestia która przeważnie się pojawia przy tak dużych modelach z SF, oświetlać go ledami/światłowodami" czy skleić i tylko ładnie pomalować,

Na propozycje jestem otwarty, jeśli ktoś zna się na tego typu rzeczach , miło by było aby opisał,co zwykle jest potrzebne do "dobrego wykonania takich detali".

 

Na razie to tyle ,aktualizacje dosyć szybką będą się pojawiać.

 

Klasycznie trzy fotki z filmu :

 

PoddCsB.png

f41QPun.jpg

1lDtXTK.png

 

I zapraszam do dyskusji ,na temat nowego epizodu :

Co sądzicie o filmie Star Wars " The Last Jedi", jakie macie wrażenia ,co się podobało/nie podobało itp:.

 

Pozdrawiam Michał Zieliński.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o oświetlenie, powinieneś Melnikova spytać, jemu w DeLoreanie ładnie wyszło. Pododawaj ~original w linkach z PB to będzie fotki widać.

 

Dzięki ,skorzystam na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, nie napiszę o oświetleniu, bo znam się na nim jak górnik na fizyce kwantowej. Zawsze robiłem to bardzo chałupniczko i niby świeciło, ale finezji w tym nie było żadnej. Lampka UFO to najtańszy z możliwych wyborów. Ale są pewne problemy, mianowicie przyklejasz takie coś na superglue i te wąsy się łamią i potem są problemy. Inny sposób to wywiercenie otworów i zamieszczenie w środku kilkunastu punktów światła. Ja robiłem tak w Voyagerze: http://www.galaxykits.com/forum/viewtopic.php?id=357

Wyszło spoko, ale wtedy to był mój pierwszy model tego typu.

 

Jeśli chodzi o Niszczyciela, to pamiętaj, że wersja ANH różni się od tego co jest robione przez Zvezdę. Oni zrobili wersję bardziej przypominającą ESB. Więc jeśli będziesz chciał wrzucić tam Tantiva to będziesz musiał trochę pozmieniać by zrobić Devastatora, a nie np Avengera, co wbrew pozorom jest różnica ;)

 

Poniżej fotka dwóch niszczycieli:

3Ftv8Ft.jpg

 

R1vRotJ-768x617.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Piotrze ,teoretycznie rzecz biorąc produkt Zvezdy bliższy temu z Imperium Kontratakuje i Powrotu Jedi niż Nowej Nadzieji i Łotra . ;) Co do ledów, mam w domu światłowody w takiej szpuli , są trochę grubsze, a montaż tak myślę...może na klej na gorąco ,bo klej CA robi wręcz miazgę z nich. ;) I wielkie dzięki za spostrzeżenie merytorycznie ,cicho liczyłem że pojawisz się w tym temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Zvezda jest detalami zbliżona do ESB i RotJ, a to dlatego, że są zwyczajnie znacznie dłużej na ekranie, praktycznie przez dwie części. Te z ANH pojawiają się tylko na początku i tyle. Nie liczę Łotra, który dopiero się zadomawia w świadomości fanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza aktualizacja, prace ruszyły, już pierwsze przymiarki do ledów wprowadzam, mniej więcej planuje co gdzie i jak, póki co model składam według instrukcji.

 

SFKOd0a.jpg

wlogqko.jpg

WI64idd.jpg

32tP8JI.jpg

Zb3Hshp.jpg

Y8O7K2p.jpg

EjB2bJI.jpg

JnSURqV.jpg

 

Jak widać, model ma extra detal, i składa się równie dobrze

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę z tematem dalej, konkretne elementy...konkretna wielkość Niszczyciela ;)

 

gQmeFQt.jpg

CjQ60ql.jpg

1okLPhV.jpg

P1K5eTu.jpg

tlaMSqc.jpg

hz0Mamr.jpg

VLS4Fpt.jpg

3v5wA6N.jpg

 

Nie śpiesząc się z modelem...składa się genialnie, ale to dobrze, gdyż definitywnie dłużej zajmie wykonanie instalacji by model był ładnie oświetlony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, bo osobno wykonywane okienka w tej skali z innego plastiku niż całość, to raczej prawie nie możliwe w masowo produkowanym modelu ,acz kolwiek.... myśląc o oświetleniu pojawił się kolejny dylemat, co jaki ma kolor, czy silniki niebieskie/białe/żółte, to samo na zewnątrz, co model to lekko inne wykonanie, w filmie słabo mimo wszystko widać, zewnętrzne oświetlenie :/ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia aktualizacja z procesu budowy z pudła, następne podejście to będzie już planowanie oświetlenia i szykowanie "co mi tu będzie potrzebne"

 

E7Wayi3.jpg

ObSD4ld.jpg

6kMHMTT.jpg

Hr6ZvPN.jpg

GKvdRZC.jpg

4BPwT3J.jpg

1t1yGta.jpg

5cvRpSR.jpg

E2SlDHq.jpg

nWx1Oyn.jpg

yvOHlXN.jpg

ppyi2KX.jpg

 

Pozdrawiam i Życzę Wszystkim Wesołych Rodzinnych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniach nie wiem co ja miałbym Ci doradzić. Generalnie co jak model wyglądał na planie, a jak potem w kinie to dwie różne bajki. Zresztą nie tylko niszczyciele. Ale również inne statki. Jeśli chodzi o oświetlenie to najbardziej skłaniałbym się tym z R1. To chyba najrzetelniejsze źródło i nie ma przekłamać oświetlenia. Czyli silniki niebieskie, światła żółtawe. Ale sam musisz się przypatrzeć co Tobie najbardziej odpowiada.

 

Przy okazji

Klasyczny Star Destroyer które w filmie możemy oglądać od ostatnich minut III Epizodu "Zemsta Sithów"

 

Tu się machnąłeś. Aż do momentu R1 (chronologicznie) Star Destroyerów nie było na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem co nie co co mam w domu jeśli chodzi o led, światłowody i inny duperele które mogę wykorzystać, mam :

 

Vwzj1Mt.jpg

 

Led ,które są sprawne kilka niebieski,czerwone , białe, :

 

gznzKlq.jpg

 

Światłowody grubości takiej jak na zdjęciu ,i mam ich tyle ,mam nadzieje że starczy ;)

 

 

QcvSPCH.jpg

ZTO7yxt.jpg

 

Znalazł się "pstryczek" do włączania i wyłączania , koszyczek i dwie duracellki , wpierw ten zestaw miał wejść w prom tydirium ale ....pójdzie tu ;) Jeszcze dziś postaram się pokazać szkic na modelu jak mniej więcej planuje poprowadzenie światłowodów i ogólnie elektryki w modelu, jeszcze tylko jakieś wiertło małe dobiorę i jutro może zacznę wiercić ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam najnowszy filmik niejakiego Plasmo, robił Vipera z BSG z oświetleniem. Zaskoczyły mnie przede wszystkim diody wielofunkcyjne, m.in. niebieskawe pulsujące nieregularnie są idealne pod silniki, są diody zmieniające barwę itp. Zamierzam się bliżej zapoznać z tym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ledów polecam sklep https://www.tme.eu/pl/details/os5wdk5a31a/diody-led-specjalne-efektowe/optosupply/ ,tutaj można dostać praktycznie każdy rodzaj od imitacji płomienia świecy (idealnie pasują do silników) po zmieniające barwę. Faktycznie , mocowanie światłowodów na CA , powoduje ich pękanie (oczywiście podczas ich powiedzmy zaginania) .

Troszkę wiercenia cię czeka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.