Skocz do zawartości

Odtwarzanie lini podziału


igor310515

Rekomendowane odpowiedzi

Pogadali o narzędziach ale nic tak nie uzmysławia jak używać tych narzędzi jak video - znalazłem wiele ale na których, Ci którzy pokazują, robią to poprawnie to nie wiem ;P ;) Czytam o taśmach takich i owakich itd Panowie (i panie jeśli są) podyskutujcie również nad sama metodologia okraszając o ile to się da materiałami video ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No nie ma, bo do szablonów nadaje się tylko igła, do prostych linii lepszy jest rylec.

Tak przy okazji, jakiej taśmy używasz, bo dla mnie wszelkie taśmy typu niebieska 3M czy inne do maskowania w lakiernictwie są za miękkie, łatwo przy niej zboczyć przy silniejszym nacisku. Jest też za płaska i łatwo może z niej rylec zeskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No używam zwykłej taśmy izolacyjnej i staram się robić linie kilkakrotnie. O ile jest to możliwe, korzystam z metalowej linijki RB, którą przyklejam taśmą na końcach i ręką dociskam.

 

Do prostych linii na płaskim też takich używam, z tym nie ma problemu.

Gorzej na jakiś zaokrąglonych powierzchniach. Muszę spróbować z taśmą izolacyjną, wydaje mi się że jest znacznie grubsza od tej 3M, może to coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten produkt byłby idealny, gdyby jego środek ciężkości elementu ryjącego był ze 2-3 mm nad powierzchnią, a nie blisko centymetr.

Toto po prostu trudno utrzymać prosto w ręku, bo sama głowica jest dość wysoka i opiera się na cienkim ostrzu - po prostu trudno się tym operuje na nierównych powierzchniach i bardzo łatwo uszkodzić powierzchnię plastiku.

Kupiłem, użyłem, zgubiłem, więcej nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Modelarze,nie przekomarzajmy się jak mali chłopcy.

Mieliśmy podpowiedzieć koledze jakich narzędzi używamy do trasowania linii, a nie spierać się ,które narzędzie jest lepsze.

Kazdy z nas pracuje nad modelem tym czym posiada,aby model uczynić pięknym.

I to powinno być tematem przewodnim tego wątku

Naprawdę fajny filmik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno video, które trochę wnosi w temacie odtwarzania linii podziału jak i nitowania

 

Witajcie.

Ooooo Matko z Córeczką jak se kolo z rączki nitulki jechał . Co do przymiarów ja osobiście używam rozhartowanej nad płomieniem blaszki z puszki po napojach. Tnę ją potem na cieniutkie paski i przymiar gotowy, mogę go owinąć wokoło kadłuba. To taki mój patent, nie znaczy wcale, że najlepszy. Oczywiście używam też vinylowej taśmy 3M/4mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po prawdzie to da się, jeśli się odtwarza na przykład niezbyt mocno zatartą, już istniejącą linię podziału.

Ja tak robię przy większym szlifowaniu: najpierw nieco pogłębiam taką zagrożoną linię, potem szlifuję, jeśli widzę że zaczyna zanikać, to przerywam szlifowanie i znowu ją pogłębiam, potem wracam do szlifowania.

I tak do końca pracy na takim obszarze. Dzięki temu nie mam problemu z odtwarzaniem zatartych linii.

Może to i trochę więcej pracy, ale nie ryzykuję że na zupełnie gładkiej powierzchni coś mi krzywo lub nierówno pójdzie i będę musiał poprawiać.

A poprawianie źle wyrytej, krzywej linii podziału jest dość nieprzyjemne i pracochłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.