Skocz do zawartości

Bytom 2016


MFPMR Bytom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 207
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dlaczego wiedza innych o chorobie tego chłopca ma komukolwiek, a szczególnie jemu zaszkodzić?

Tylko ostatni debil wykorzysta tę wiedzę, żeby zrobić przykrość wspomnianemu modelarzowi. Nikt nie mówi o pisaniu historii choroby, ale wystarczy info, że jest to osoba niepełnosprawna. Ludzie, żyjemy w 21 wieku i słowo niepełnosprawny to nie epitet i obrażanie tylko stwierdzenie pewnych faktów i wiedza ta umożliwia nam odpowiednie podejście do sprawy. Czy jak widzę osobę na wózku to udaję, że nie widzę – twierdze, że to zdrowa osoba, a na wózku jeździ z zamiłowania? Wiem, ze jest to osoba niepełnosprawna, ale ta wiedza w niczym tej osobie nie uchybia ani jej nie znieważa.

Czy niewidomy/niedowidzący ma chodzić bez białej laski, żeby tylko nikt się nie domyślił, ze jest niewidomy. Nie – laska mu pomaga w chodzeniu i jest dla innych informacją, że osoba jest niewidoma i jesteśmy gotowi na ewentualna pomoc i bierzemy na ten fakt poprawkę – nie dlatego, ze chcemy napiętnować te osobę, tylko dlatego, że chcemy jej pomóc.

Jak widzę w autobusie osobę o kulach i ustępuje jej miejsca to dlatego, ze chce ją wyśmiać, pokazać, że jest inna, gorsza , czy po prostu dlatego, że zdaje sobie sprawę, że ja mogę postać bez problemu, a jej może być ciężko i kultura/dobre wychowanie mówi mi, że mogę jej ulżyć i pozwolić w dobrych warunkach jechać autobusem.

Tak więc proszę, przestańmy pieprzyć, że informacja o tym, że ktoś jest osobą niepełnosprawna (nie mówię o podawaniu info jaka to choroba , itp.) od razu sprawia przykrość tej osobie.

Rozmawiałem kilkukrotnie z osobami niepełnosprawnymi i stwierdzili, że to „pełnosprawni” o wiele bardziej obrażaja się i reagują na pewne sytuacje niż oni. Oni maja duży dystans do siebie. Stwierdzili, że jeśli by np. policja złapała ich za przekroczenie prędkości (są osoby mające specjalnie dostosowane auta dla nich) i widząc, że są niepełnosprawne nie dała mandatu, bo nie wypada – wtedy by się czuli jako ludzie gorszej kategorii, którym trzeba tylko współczuć i głaskać po głowie – ich nie pełnosprawność nie tłumaczy przekraczania prędkości. Czym innym, mówią, jest natomiast wyrozumiałość, kiedy przechodząc przez jezdnie i utkną w 2/3 drogi na czerwonym świetle, bo przy krótkich zielonych (tak u nas popularnych) i czasami jakości dróg (nie wspominając o pół metrowych krawężnikach) ciężko im sprawnie i szybko przedostać się na drugą stronę. I wtedy wyrozumiałość i ewentualna pomoc jest mile widziana.

Tak więc informacja, że to jest wyróżnienie dla „chorującego” chłopca (wystarczy tylko to stwierdzenie, bez szczegółów) za jego wytrwałość i pasje do modelarstwa nie obraziła by go, a wręcz przeciwnie – mógłby być dumny, bo wielu „zdrowych” nie ma takiej pasji i samozaparcia i to on może być dla nich przykładem. A przy okazji nie było by wątpliwości, dlaczego tak zrobiony model dostał wyróżnienie.

Na koniec wielki szacun dla organizatorów za docenianie takich modelarzy.

Pozdrawiam wszystkich i życzę więcej radości w życiu – cieszmy się z naszego hobby pełna gębą.

A dla tych co myąlą, że sędziowanie i ocenianie to pestka to zapraszam, niech spóbują i zobaczą jakie to „łatwe” – wiem z doświadczenia (choć akurat nie w kategorii konkursów modelarskich>

Jeszcze raz wszystkiego dobregi i przy okazji spokojnych świąt…

…bo to już tuż, tuż… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopie, nic dodac, nic ujac. Podpisuje sie pod tym co napisales obiema rekoma. A najwiecej wiedza jak traktowac niepelnosprawnych ci, co nie maja z nimi kontaktu na codzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale po prostu musiałem to zamieścić. Chyba największa "perełka" wśród wyróżnionych... bez komentarza

 

https://web.facebook.com/bytommodelfestiwal/photos/a.1758163041096879.1073741835.1374618019451385/1758164774430039/?type=3&__mref=message_bubble

 

Łoboże.

Przecież to MASAKRYCZNA MASAKRA.

 

No ale z drugiej strony patrząc...

WYRÓŻNIA SIĘ

 

 

zanim coś napiszesz na forum zacznij używać mózgu pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale po prostu musiałem to zamieścić. Chyba największa "perełka" wśród wyróżnionych... bez komentarza

 

https://web.facebook.com/bytommodelfestiwal/photos/a.1758163041096879.1073741835.1374618019451385/1758164774430039/?type=3&__mref=message_bubble

 

Łoboże.

Przecież to MASAKRYCZNA MASAKRA.

 

No ale z drugiej strony patrząc...

WYRÓŻNIA SIĘ

 

 

zanim coś napiszesz na forum zacznij używać mózgu pozdrawiam

A ty przeczytaj uważnie to co zostało napisane po wpisie Hammett zanim zaczniesz coś pisać. Nie pozdrawiam.

Bytom srytom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.