Skocz do zawartości

Bytom 2016


MFPMR Bytom

Rekomendowane odpowiedzi

wasze marudzenia sa śmieszne.
. Urwane anteny, zaje.. Bany model, jednostkowe przypadki, przestawianie, wzięły sie z kosmosu??

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 203
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wasze marudzenia sa śmieszne.
. Urwane anteny, zaje.. Bany model, jednostkowe przypadki, przestawianie, wzięły sie z kosmosu??

Pewnie ci co nie wygrali dyplomu teraz próbują się doczepić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasze marudzenia sa śmieszne. Przecież przy każdym stole cały czas w środku stało po 2 osoby. Do pilnowania modeli byli Harcerze, chłopaki z ASG, nauczyciele z MDK i kilku innych. Najlepiej marudzić, stękać itp. Modele przy wydawaniu proszono o kartki !! To ze ktoś odebrał modele jako ostatni jego wina , ale wcześniej sprawdzano to dokladnie. Sam zgubiłem jedna kartkę i musiałem przyprowadzić światka ze to mój model.

 

A w przypadku skradzionego modelu, tu na forum i na fb Festiwalu są wypowiedzie świadków wynoszenia modelu z wystawy i to nie właściciel go wynosił.

Przytaczając za fb: "Wojciech Bryński Widziałem go w łapie jakiegoś wyrostka jak wyłaził z rodzicami około 14-14:20". Czyli co, rodzice poświadczyli, że to model dzieciaka co go właśnie kradnie i wszystko jest ok bo to tylko marudzenie?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszkodowany dostał przeprosiny od organizatorów i rekompensatę w postaci 2 dobrych modeli .Przykro że tak sie stało , ale mogło tak sie stac na KAŻDEJ imprezie modelarskiej na świecie !!!.Wiec po co pluć na dobra imprezę?

 

wydaje mi się że nikt tu pluje na dobrą imprezę (bo jest dobra) tylko na ludzkie chamstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszkodowany dostał przeprosiny od organizatorów i rekompensatę w postaci 2 dobrych modeli .Przykro że tak sie stało , ale mogło tak sie stac na KAŻDEJ imprezie modelarskiej na świecie !!!.Wiec po co pluć na dobra imprezę?

 

wydaje mi się że nikt tu pluje na dobrą imprezę (bo jest dobra) tylko na ludzkie chamstwo

 

Brawo!! Jeden myślący, dokładnie jeszcze nie padło ani jedno zle słowo, ze festiwal byl do bani, pokazujemy palcem błędy ale nie wyzywamy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erni ma rację to się mogło stać wszędzie i sama impreza i jej zabezpieczenie było dobre. Jedyne co bardziej trzeba dopracować to rozkład modeli i kategorii bo miejsca jest bardzo dużo a niestety jak ktoś to opisał były puste stoły i modele w kupie. Przy elektronicznej rejestracji jest to do oszacowania w pewnym przybliżeniu i można tak ustawiać modele by z przodu kłaść w ostateczności. Jak nie to to strefa buforowa 20 cm od stołów - jakaś taśma czy coś w tym stylu. Miejsca na to jest dość bo gabloty to porażka - (np. Tychy).

Jak się trafi wredny wrzód to zniszczy bądź ukradnie model wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erni ma rację to się mogło stać wszędzie i sama impreza i jej zabezpieczenie było dobre. Jedyne co bardziej trzeba dopracować to rozkład modeli i kategorii bo miejsca jest bardzo dużo a niestety jak ktoś to opisał były puste stoły i modele w kupie. Przy elektronicznej rejestracji jest to do oszacowania w pewnym przybliżeniu i można tak ustawiać modele by z przodu kłaść w ostateczności. Jak nie to to strefa buforowa 20 cm od stołów - jakaś taśma czy coś w tym stylu. Miejsca na to jest dość bo gabloty to porażka - (np. Tychy).

Jak się trafi wredny wrzód to zniszczy bądź ukradnie model wszędzie.

 

Ok, nikt nie jest w stanie wszystkiego przewidzieć, ale temat gospodarki modelami na stołach czy odległosći buforowej już się przewijał przy poprzednich edycjach. Co i tak nie umniejsza popularności i organizacji imprezy jako całości.

 

To ze ktoś odebrał modele jako ostatni jego wina , ale wcześniej sprawdzano to dokladnie.

 

 

Ale jak rozumieć to? Do której godziny są sprawdzane a od której wydawane jak leci, czy z poświadczeniem "świadka"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,kolega ERNI napisał

<< Poszkodowany dostał przeprosiny od organizatorów i rekompensatę w postaci 2 dobrych modeli .Przykro że tak sie stało , ale mogło tak sie stac na KAŻDEJ imprezie modelarskiej na świecie !!!.Wiec po co pluć na dobra imprezę?>>

tak zgadza się zostałem przeproszony i dostałem w ramach rekompensaty 2 modele za co dziękuje

bo modelu nie od zyskam skoro go jakiś gówniarz za.........ł nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem

tak myślę że ,, TE TRZYNASTKI ,, zadziałały choć nie wierzę zabobony , i nie pisałem tu żeby się użalać ,narzekać

i robić zadymę stało się i już , teraz mogę robić nowy model na następny festiwal w 2017 roku .

chodzi raczej o uczulenie modelarzy ,organizatorów ,rodziców aby takie rzeczy się nie zdarzały

trzeba pomyśleć o odizolowaniu naszych modeli od tłumów oglądających np. taśma ,barierka

sam widziałem na stole model okrętu podwodnego ubot ze złamanym peryskopem , a co do odbioru

modeli to nie wydawano bez okazania karteczki sam byłem świadkiem jak druh w mundurku zwrócił

uwagę modelarzowi że numery karty się nie zgadzają i chwała im za to ale na kradzież chyba nie ma mocnych

tak że z mojej strony dziękuje organizatorom i wszystkim pozostałym za udaną imprezę i

do zobaczenia w przyszłym roku oby było lepiej niż w tym .

pozdrawiam

Pezhmann Arkadiusz ARNI44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawdzie w tym roku nie zaliczam się ścisłego grona organizatorów, ale postaram się odpowiedzieć na kilka wniosków/pytań.

Po raz pierwszy w tym roku jako podstawy pod płyty wystawowe zostały zakupione kozły. Nie było potrzeby "ogołacania" pobliskiej szkoły z ławek szkolnych. Jako stoły wystawowe po raz kolejny były użyte wypożyczone z Castoramy płyty OSB. Nie można ich zakupić na stałe bo niema miejsca na ich przechowywanie no i to trochę kosztuje (150 szt.) W Mosonmagyarovar na Węgrzech mają to rozwiązane podobnie, z tym że płyty są ich własnością (organizatorów) i do spodu płyt mają przymocowane rurki stanowiące pachołki dla rozwinięcia sznura separacyjnego. A i tak zdarzają się uszkodzenia modeli. Przykro bardzo, że taka sytuacja (kradzież modelu) miała miejsce. Przeważnie zdarzają się historie innego typu - zapomnienie modelu przez autora. Tu na tą sytuacje nie ma siły, chodź gdyby pilnujący zauważył ten moment to może by i się tym zainteresował. Ochrona modeli była na dość dobrym poziomie. Sam byłem sprawdzany przy odbiorze modeli. Wracają do kradzieży tu odpowiedzialni są rodzice. Zakładając, że "złodziej" był bardzo małoletni mógł nie zdawać sobie sprawy z tego co robi. Ale tu się kłania wychowanie, odpowiedzialność i moralność rodziców. Kończąc wywód miejmy nadzieję, że te odosobnione przypadki nie będą rzutować na całościowy odbiór imprezy. Jak co rok impreza w mojej ocenie była bardzo udana. Dziękuję organizatorom, wszystkim uczestnikom, sponsorom i wystawcom giełdowym za super atmosfere i rozmowy bez końca!!

Pozdrawiam

Marcin Chrupek Chruścielewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atmosfera jak co roku bardzo fajna. Duża giełda jedynie zasmucił brak stoiska Edka lub Airesa jak rok temu. Ciekawych modeli całkiem sporo. Niestety nie obejdzie bez minusów. Znowu podczas rozdawania nagród nie wiadomo za co poszczególne osoby zgarnęły nagrody. Z ocenianiem znowu coś nie teges. Organizator podczas rozdania nagród coś wspominał, że robiły to dzieciaki z modelarni. Dla mnie to śmiech na sali aby w tak prestiżowym konkursie oceniali młodzi. Wiele fajnych modeli nie zostało nagrodzonych, a sporo mających jakieś braki czy słabo wykonane. Zresztą było słychać wiele podobnych opinii na sali.

Tak czy inaczej do zobaczenia za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko Wszystkim!

Byłem w sobotę w Bytomiu razem z synem. Była to nasza pierwsza taka impreza i jesteśmy zachwyceni. Super było zobaczyć na własne oczy tyle wspaniałych modeli w tym bardzo dużo Waszych, które już poznałem wcześniej na tym forum :-)

Nie mam co prawda porównania do innych takich imprez, ale ta wydaje mi się, że była bardzo udana.

 

Byłem trochę zaskoczony przystępnymi cenami na stoiskach. Mając doświadczenia z imprez np. muzycznych spodziewałem się, że tu będzie podobnie i ceny będą raczej wyższe od tych w sklepach, ale okazało się inaczej co mnie bardzo ucieszyło.

 

Z wielką przyjemnością wybierzemy się znów za rok. Pozdrowienia i podziękowania dla Organizatorów.

 

Dla chętnych podaję link do albumu zdjęć jakie zrobiłem w Bytomiu:

http://imgur.com/a/0qbks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......Duża giełda jedynie zasmucił brak stoiska Edka lub Airesa jak rok temu.(...) Niestety nie obejdzie bez minusów. Znowu podczas rozdawania nagród nie wiadomo za co poszczególne osoby zgarnęły nagrody. (...) Organizator podczas rozdania nagród coś wspominał, że robiły to dzieciaki z modelarni. Dla mnie to śmiech na sali aby w tak prestiżowym konkursie oceniali młodzi. (...) Wiele fajnych modeli nie zostało nagrodzonych, a sporo mających jakieś braki czy słabo wykonane. Zresztą było słychać wiele podobnych opinii na sali.

Tak czy inaczej do zobaczenia za rok.

 

Odniosę się do kilku przytaczanych spraw, najpierw z cytatu:

- Eduarda i Airesa jeszcze u nas nie gościliśmy my u nas, dodatkowo w tym roku nieszczęśliwie nałożyliśmy się na GoModelling w Wiedniu.

- Nie mówię za co gdyż w mojej opinii przedłużyłbym i tak już długą ceremonię wręczenia nagród. Proszę zauważyć, że wręczając wyróżnienia za osiem modeli podajemy tylko ilość i autora, gdyby wyczytać jeszcze wszystkie kategorie i nazwy modeli, zrobiło by się naprawdę bardzo długie przemówienie, a i tak większość by nie pamiętała kto co i za co dostał.

- Co do młodzieży to wspominałem, że to oni są organizatorami, a nie sędziującymi (choć też pomagają, bo gdzieś się uczyć muszą). Wspomniałem o nich jako o tych którzy są zaangażowani w organizację, bo czytają fora i nieraz jest im bardzo przykro kiedy czytają opinie które w ich ocenie są krzywdzące, a oni przecież się starają żeby było jak najlepiej.

- Co do oceny to wspomniałem, że każdy z nas ma swoje preferencje, każdy odbiera inaczej to co ocenia, dlatego podejmuje decyzję nie jedna osoba, a komisja. I choćby nie wiem jaki skład powołać to kontrowersje będą zawsze, no chyba że oceniamy tylko kategorię z trzema modelami wtedy jest ok ale to tylko w ramach żartu.

 

Co do skradzionego modelu, jest mi bardzo przykro i jeszcze raz przepraszam właściciela za zaistniałą sytuację i nie będę tłumaczył wszystkim, że czegoś się nie da upilnować bo po co, skoro wiemy jaka sytuacja jest choćby w sklepach wielkopowierzchniowych (kamery monitoringu, ochrona, bramki a i tak towar jest kradziony). My dokładamy wszelkich starań do jak najlepszego zabezpieczenia modeli przed kradzieżą, ale trzeba by chyba przy każdym modelu postawić człowieka, żeby mieć 100% pewność.

 

Zabezpieczenie modeli taśmą, linką przed uszkodzeniami, to kolejna sprawa. Jestem za, kto pamięta budowlankę to pamięta rzędy krzeseł odgradzających dostęp do modeli, w nowej hali problem jest bardzo banalny, nie mamy stojaków na których można obwiązać by było jakąś linkę (KOSZTY), myślimy o tym ale musimy znaleźć źródło finansowania. A stojaki, które widzieliście i którymi były zabezpieczone przejścia, są własnością hali i jest ich mało.

 

Jedno co muszę w chwili obecnej też napisać z dużą przyjemnością, wiele się zmieniło i to dzięki WAM i dzięki temu, że dyskusja jest prowadzona na bardzo wysokim poziomie. Taka forma pozwala na wyłowienie dobrych pomysłów i cennych uwag, za co wszystkim serdecznie dziękuję.

 

Pozdrawiam

Olek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atmosfera jak co roku bardzo fajna. Duża giełda jedynie zasmucił brak stoiska Edka lub Airesa jak rok temu. Ciekawych modeli całkiem sporo. Niestety nie obejdzie bez minusów. Znowu podczas rozdawania nagród nie wiadomo za co poszczególne osoby zgarnęły nagrody. Z ocenianiem znowu coś nie teges. Organizator podczas rozdania nagród coś wspominał, że robiły to dzieciaki z modelarni. Dla mnie to śmiech na sali aby w tak prestiżowym konkursie oceniali młodzi. Wiele fajnych modeli nie zostało nagrodzonych, a sporo mających jakieś braki czy słabo wykonane. Zresztą było słychać wiele podobnych opinii na sali.

Tak czy inaczej do zobaczenia za rok.

Nie chodziło o to, że oceniały dzieciaki, tylko o to, że znaczny ciężar organizacji Festiwalu spada na nich i to ich przede wszystkim dotyka wszelka, czasem niezasłużona, krytyka. Od oceniania byli sędziowie - modelarze. Choć i od dzieciaków były jakieś nagrody i chwała im za to.

 

EDIT: Aleksander mnie uprzedził z wyjaśnieniami. Chyba teraz wszystko jest jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy wszystkim za wizytę i udział w festiwalu. Mamy nadzieję, że impreza się udała mimo kilku niedociągnięć za które przepraszamy. W tym roku mimo "13" technika nam sprzyjała, zdecydowana większość modeli zastała zarejestrowana przez internet. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy skorzystali z tej formy rejestracji. W przyszłym roku najprawdopodobniej będzie to jedyny sposób rejestracji.

Wyniki są dostępne na naszej stronie już od wczoraj w "strefie zawodnika". W najbliższych dniach pojawi się galeria zdjęć i oficjalny protokół.

 

Zgłoszone modele 1185 (w tym 1151 on-line)

 

Senior - 885 modeli

Junior - 182 modeli

Młodzik - 118 modeli

 

Zawodnicy - 385, w tym

Senior - 273

Junior - 53

Młodzik - 59

 

Pozostałe statystyki są również dostępne na stronie.

 

Dziękujemy i do zobaczenia za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tu odpisujecie - model 4185 - nagrodzony wyróżnieniem w tym roku i jako model nr 2894 w zeszłym roku. Chyba tak nie powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tu odpisujecie - model 4185 - nagrodzony wyróżnieniem w tym roku i jako model nr 2894 w zeszłym roku. Chyba tak nie powinno być?

 

Dokładnie tak jest, gdyż w regulaminie znajduje się zapis, brzmiący:

"UWAGA!

Do oceny nie mogą być wystawiane modele, które w latach ubiegłych zdobyły

wyróżnienia."

 

Jeśli faktycznie model został wyróżniony w kategorii festiwalowej w latach ubiegłych to nie powinien być zgłoszony ponownie do konkursu. Jeśli zawodnik wystawia taką pracę po raz drugi jest to nie uczciwe wobec reszty uczestników festiwalu, jak też ewidentnie sprzeczne z regulaminem, którego zapis przytoczyłem.

 

Pozdrawiam

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - tak nie powinno być. Jest to wyraźnie napisane w regulaminie na 1. stronie. To może poprosimy właściciela modelu który kilka postów wcześniej udzielał się na tym forum czy wystawił TAKI sam model czy TEN sam model. Bardzo prosimy o wyjaśnienia.

 

Poprzedni rok:

http://bytom-model-festiwal.pl/images/phocagallery/festiwal_galerie/2015/thumbs/phoca_thumb_l_01-DSC00441.jpg

 

Ten rok:

http://stolarzowice.info/info/poznaj/photos2/261joachim-makowski/photo?albumid=672&photoid=13248

http://stolarzowice.info/info/poznaj/photos2/261joachim-makowski/photo?albumid=672&photoid=13249

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zawinil modelarz a nie organizator , skoro jest napisane ze nie wolno wystawiac tych samych modeli a jednak to zrobil to dzialal najprawdopodobniej swiadomie.Organizator nie jest w stanie stwierdzic przy takiej liczbie modeli czy ktorys byl juz wczesniej wystawiany czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ostatnich chwili zdecydowałem się jechać i nie żałuję. Było super. Nawet mój pierworodny dokończył swojego Nissana Silvię aby coś pokazać.

Zabrałem łącznie 10 modeli w tym 4 samoloty w 1:32 (MiG-29M, MiG-23MLD, F/A-18C i A-10N/AW). Nauczony doświadczeniem tylko tego ostatniego wziąłem z podstawką bo na niej stoi działko i garbus. Byliśmy tuż po 8-mej więc wystawiałem się jako jeden z pierwszych. Po wystawieniu samolotów, roznosiłem resztę modeli. Zaglądalem kilka razy do samolotów i ze dwa-trzy razy były przestawiane. Nie wiem przez kogo, kiedy i jak to było robione bo jakbym przyłapał to pewnie bym ostro obje...ał. Na szczęście wszystkie modele wróciły z wystawy bez uszczerbku.

Natomiast ja odbierając modele pomyliłem kartki. Model T-62 odebrałem na kartkę A-10 i nie było problemu. Kłopot się zaczął kiedy chciałem odebrać A-10 na kartkę T-62. Nie było siły żeby go odebrać. W końcu po naradzie pilnujących zostałem wylegitymowany i spisany z dowodu. Dodatkowo syn pobiegł po Artura Domańskiego żeby potwierdził że to mój model i się w końcu udało.

 

Zaginionego Bombusa widziałem rano. Fajny model, synowi się bardzo podobał ale my zniknęliśmy tuż po oficjalnym otwarciu wystawy więc nie widziałem żeby ktoś go wynosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zawinil modelarz a nie organizator , skoro jest napisane ze nie wolno wystawiać tych samych modeli a jednak to zrobil to dzialal najprawdopodobniej swiadomie.Organizator nie jest w stanie stwierdzić przy takiej liczbie modeli czy któryś był już wcześniej wystawiany czy nie.

Zgadza się - trudno to stwierdzić, tym bardziej że nazwy mogą być inne. W tym przypadku model nazywał się VW KAFER a później VW GARBUS. Maga się pojawiać inne warianty, np VW Beetle, Volkswagen Garbus, Volkswagen Kafer. Nie muszę mówić, że dla komputera to nie to samo (przy prostym porównywaniu ciągów znakowych). Modele można robić takie same (bo ktoś np. kocha samolot Spitfire). Ale nie będą to TE same modele. W formularzu rejestracyjnym jest możliwość przesłania zdjęcia ale jest to dobrowolne. Poza tym można zrobić zdjęcie z innego ujęcia itd. Trudno też, żeby komisja przy ponad 300 wyróżnionych modelach wertowała zdjęcia z modeli z ostatnich kilku lat.

Liczymy tutaj po prostu na uczciwość zawodników. Nie dostałem w zeszłym roku wyróżnienia - startuję jeszcze raz, może się uda. Dostałem -pokazuje na stoliku klubowym lub mogę wystawić poza konkursem.

Tak wyglądają u nas pojazdy VW w ostatnich latach:

vw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było - absolutnie nie mam nic w stronę organizatorów. Też nie zwracam uwagi na wszystkie modele, ale ten przykuł moją uwagę jakoś szczególnie. Także drogi uczestniku, jeżeli to ten sam model wstydź się

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.