Skocz do zawartości

Farby AKAN


Hamilkar

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Gdzie można kupić zestawy farb firmy AKAN do współczesnych, bolszewickich maszyn latających i czy ktoś z Was malował tymi farbami i może powiedzieć jakie są ( przyczepność, gęstość farb, czym rozcieńczać ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości spytam, co temat o farbach robi w dziale lotniczym?

Do takich dyskusji jest odpowiedni temat tutaj.

 

Bardzo Cię przepraszam Solo. Nie gniewaj się na mnie. Nie wiedziałem, gdzie zapytać na Modelworku, w jakim dziale ?Bardzo proszę Moderatora (-ów ) o przeniesienie wątku w odpowiednie dla niego miejsce. Solo wybacz mi raz jeszcze proszę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozcienczałem wodą lub wódką . Konsystencja ...smietanowa ze tak powiem, do pędzla ..nie bardzo . Izumrudnyj czyli zielonkawe do kabin sa dwa ,005 nówka , 006 ciemniejszy styrany. W buteleczce /plastikowej/ pigment szybko oddziela sie od fluidu ,co za tym upierdliwe jest mieszanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hobbycolours.com. no i ebay.

 

W saharze wspolczesnych kolorow nie ma i nie bedzie.

 

Też się zastanawiam nad kupnem - na ile te kolory rzetelne...

 

No właśnie jak się mają te odcienie do oryginałów ? Głównie chodzi mi o Emerald Green do wnętrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plotek usłyszałem dziś ciekawostkę, że Gunze rozważa puszczenie kolorów dedykowanych do radzieckiego lotnictwa, podobnie jak mają dedykowane zestawy dla RAFu, Japończyków, etc. Było by miło mieć kolejną alternatywę. Pożywiom, uwidim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Waszmości.

arek mam do Ciebie prośbę, po starej znajomości. Pryśnij aerkiem na kawałku plastiku próbki : mieszanki Gunze H46/H25, Mr.Painta i AKANa. Jak byś mógł pstryknąć potem fotkę i zamieścić, to byłby najlepszy sprawdzian. Bardzo bym Cię prosił i nie spieszy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam

W zeszly weekend pierwszy raz mialem stycznosc z farbami Akan, wiec chcialem podzielic sie wrazeniami. Wg mnie sa to NAJGORSZE farby modelarskie, jakimi mialem okazje do tej pory malowac, a malowalem juz chyba wszystkimi najpopularniejszymi farbami, Humbrolami, pactrami MM akrylowymi i emaliami, Vallejo wraz z ich klonami AK i MiG o Timiji i Gunze nie wspominajac. Na poczatku przetestowalem wszystkie posiadane rozcienczalniki do akryli, ale tylko isopropanol sobie poradzil, choc musialem rozcieczac min. 5-6:1 zeby wogule dalo sie przepchnac farbe przez dysze aero. Przy rozcienczeniu ok 10:1 dalo sie juz malowac bez chronicznego zapychania dyszy, ale o jakimkolwiek blackbaschingu nie bylo mowy bo pryskalem juz zabarwionym isopropanolem. W dodatku kazdy z odcieni zachowywal sie inaczej (chyba kwestia roznych rodajow pigmentow), najlepiej zachowywal sie szaro-niebieski z zestawu do afganczykow, najgozej zielony, ktory do tej pory jest lepki (malowalem w sobote). Brazowy i bezowy nawet dobrze kryly, a piaskowy wogule. Kazdy odcien ma inna fakture, piaskowy jest matowy, bezowy i szaro niebieski sa satynowe a zielony wyglada jak gloss Baza farby wyglada na winylowa, slabo sie trzyma podkladu, do maskowania uzywalem tasm tamiya i pomimo ze oslabialem paluchami klej, to w paru miejscach farba odlazla z tasma. To samo z blutackiem, Po dwoch kolorach odpuscilem maskowanie i malowalem kamo z reki co poskutkowalo odkuzem. o malowaniu cienka linia nie bylo mowy, bo kazda proba przymkniecia skoku iglicy skutkowala zapchaniem dyszy. Co 5-10 sek musialem czyscic koncowke iglicy bo robil sie na niej zaschniety farfocel. Problemem bylo nawet mycie aero bo nie wystarczylo przedmuchanie acetonem czy ipa, musialem za kazdym razem rozbierac aero i czyscic dysze wyciorem. Masakra po prostu :( Kamo ktore gunziakami pomalowal bym w jeden dzien, malowalem trzy i jeszcze nie skonczylem. Kupilem 2 zestawy akan, do zimnowojennych pustynnych i do su-33. Ten drugi zestaw wyzuce, bo szkoda mi dobrego modelu pod te pseudo farby. Zamowilem juz proponowane przez kinetica farby gunze, a te potrzymam tylko do porownania, pozniej zestaw wyladuje w koszu.

To najgozej wydane przeze mnie 30 euro. Nie polecil bym ich nawet najgorszemu wrogowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ciekawe. Sam posiadam jeden kolor AKAN (szmaragdowy do wnętrza) i z ciekawości jedynie wymieszałem z Gunze thinnerem i nie zauważyłem żeby się nie polubił.

Jakie rozpuszczalniki sprawdzałeś? Ja zaraz poszukam jakiegoś plastiku i prysnę bez podkładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ciekawe. Sam posiadam jeden kolor AKAN (szmaragdowy do wnętrza) i z ciekawości jedynie wymieszałem z Gunze thinnerem i nie zauważyłem żeby się nie polubił.

Jakie rozpuszczalniki sprawdzałeś? Ja zaraz poszukam jakiegoś plastiku i prysnę bez podkładu.

 

Testowalem z LT, Vallejo i humbrolem do akryli.

 

Generalnie da sie nimi malowac, ale jak ktos, tak jak ja, przyzwyczajony jest do gunze to malowanie akanami to tragedia. Moze na wiekszych dyszach bylo by lepiej, ja malowalem na 0,2 w evo i probowalem na 0,3 w moim starym chinczyku, roznicy nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem test i dupa. Farba zachowuje się jak Vallejo i podobne(gestnieje po dodaniu thinnera gunze i acetonu), choć rozcieńczony Gunze 110 ani razu nie zapchał mi dyszy. Black basing od biedy da się zrobić, ale dalej daleko do Tamiya i Gunze. Latwo o zacieki i dalej po nałożeniu mamy farbę o konsystencji gumy.

Napisałbym, że od biedy mogą być, ale mycie aero przypomniało mi czemu tak nie lubię Vallejo. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.