Jump to content
Flachenty

PT-91 Twardy 1/35 - przeróbka Tamiyi

Recommended Posts

Witam

Wymyśliłem sobie jakiś czas temu, że wystrugam sobie Twardego. Trochę to potrwało ale w końcu wziąłem się za robotę.

Model ma przedstawiać egzemplarz z 1 Warszawskiej Brygady Pancernej w Wesołej, a dokładnie ten:

DSC_8035_DxO.jpg

Na początku założyłem sobie, że ma być na gąsienicach Diehla więc trzeba było przerobić koła napędowe.

DSC_0481.JPG

DSC_0484.JPG

DSC_0485.JPG

DSC_0486.JPG

DSC_0715.JPG

DSC_0716.JPG

Zacząłem też przerabiać wieże i kadłub i dorabiać kostki pancerza Erawa.

DSC_0708.JPG

DSC_0714.JPG

DSC_0710.JPG

W planach jest również zrobienie otwartego przedziału napędowego na bazie żywicy Verlindena do T-72.

Baaaardzo mi się podoba. Czekam na więcej.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Bardzo ciekawy temat .

Jako laik w temacie współczesnych tanków, chciałbym dopytac, który model Tamki jest bazą?. Czy może ten: Tamiya 35160 T-72M1?.

Znając dotychczasowe dokonania Kolegi, z wielką ciekawością będę podglądał temat, bo jestem pewien, że powstanie świetny model .

Dokładnie ten

Jedziemy dalej. Zrobiłem sobie maszynkę do wycinania w miarę równych kostek i zacząłem budować pancerz przedni.

DSC_0719.JPG

DSC_0720.JPG

DSC_0721.JPG

DSC_0722.JPG

i na dziś dość.

Dobra rzecz taki warsztat, jak przyjdzie co do czego to jest gotowa instrukcja jak przeflancować T-72 na PT-91. Z pewnością któregoś dnia skorzystam.

Flachenty ja to bym jak Gerd, poprosił o wymiary użytych materiałów, wycinanych kostek i jakąś historie budowy bardziej szczegółową

Dobra rzecz taki warsztat, jak przyjdzie co do czego to jest gotowa instrukcja jak przeflancować T-72 na PT-91. Z pewnością któregoś dnia skorzystam.

Chyba "przeflachować" T-72 na PT-91

Może i nie jestem fanem współczesnych czołgów, ale jak Flaszka robi jeden to patrzeć trzeba. Mógłbyś napisać jak Ci się tak ładnie udało odciąć wieńce zębate z kół napędowych? Podejrzewam że delikatnie nożykiem. I druga sprawa. Mógłbyś przy pisaniu posta i wklejaniu zdjęć robić pustą linię pomiędzy linkami do zdjęć? To je oddzieli w poście i lepiej się będzie przeglądać.

Kostki świetnie wyglądają.

Dzięki za miłe słowa

Co do wieńców to w ruch poszła czeska żyletka.

Dziś zająłem się drobiazgami na przodzie. Uparłem się , że wydziergam tablicę rejestracyjną i po kilku próbach się udało

DSC_0724.JPG

DSC_0726.JPG

DSC_0727.JPG

Ciąg dalszy detalowania przodu, to chyba wszystko (o ile o czymś nie zapomniałem)

DSC_0728.JPG

DSC_0729.JPG

DSC_0731.JPG

DSC_0732.JPG

DSC_0733.JPG

DSC_0734.JPG

DSC_0735.JPG

DSC_0736.JPG

DSC_0739.JPG

DSC_0740.JPG

DSC_0741.JPG

To trochę bardziej banalne rozwiązanie, mianowicie wziąłem koło od Leo 2 i w bluetacu odcisnąłem wieniec a potem zalałem bondikiem i utwardziłem. potem tylko obróbka zębów i środka wieńca i gotowe.

Nie wiem na ile Cię wzruszy detal typu odwrócone zaczepy zasobnika nad kołami z prawej strony patrząc od przodu

Pan sobie życzył ?

DSC_0744.JPG