Skocz do zawartości

Triumph Tiger 80 skala 1:9


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzięki za doping i sugestie. Szparunki na baku to jedna kalka wydrukowana już z odpowiednimi zaokrągleniami, bo nie chciałem giąć prostego paska ryzykując kanciaste załamania. Czarne części poszły wczoraj do kreta i tym razem będę malował aero. Zrobię kilka prób z różnymi czarnymi i lakierami jakie mam, wybiorę najlepszy efekt i psiknę części na nowo.

 

A wczoraj złożyłem silnik i dla uciechy zmontowałem przednią lampę.

 

34.jpg

35.jpg

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich,

 

Ostatnio bawiłem się siedzeniem, bo to "spudła" nie bardzo mi się podobało:

 

36.jpg

 

Tak wyglądało w trakcie prac:

 

37.jpg

38.jpg

 

A tak na koniec:

 

39.jpg

 

Skleiłem też kilka drobiazgów. Nie mogłem tylko darować tego zacisku na skrzynce akumulatora, więc zrobiłem go od nowa.

 

40.jpg

 

Po kąpieli w krecie zbiorniki psiknąłem farbą Tamiya X-1:

 

41.jpg

 

A po wyschnięciu - wypolerowałem:

 

42.jpg

 

Efekt wciąż nie powala na kolana, ale jeste trochę lepiej niż było. Za to w następnym modelu w którym będzie czarny połysk - zastosuję farby i lakiery Gravity.

 

Głodny Triumphu zacząłem składać model do kupy :

 

43.jpg

44.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku śledzę relację i podziwiam Twój kunszt To co robisz z tym modelem zasługuje na wielki szacun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tornado! Miło mi słyszeć, że tu zaglądałeś, a twoja opinia jest dla mnie bardzo cenna . Triumph pewnie będzie lepszy niż był kiedy go dostałem, ale mój kolejny Anglik będzie jeszcze lepszy. Zbieram materiały do Morgana Super Sport Beattleback, którego zamierzam zbudować od podstaw w 1/9. To będzie coś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będziesz miał we mnie wiernego widza Sam od dawna przymierzam się do budowy Morgana Tree Wheelers w 1/24 w jego najnowszej odsłonie. Ty masz o tyle prościej że jedna z firm wypuściła trójkołowca w skali 1/16 - model dostępny tylko na rynku wtórnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Obserwuję modele Morgana na Ebayu, ale dostępny jest tylko Barrelback i to w nieciekawej skali (łatwa do przeliczenia na 1/8, ale ja chcę mieć kolekcję w 1/9 więc na razie rozrysowuję sobie części w CAD z dostępnych rysunków). Jednak do tego czasu zrobię sobie coś z naszego podwórka - Gila. I pewnie będę sobie tak przeplatał konstrukcje wschodnie na przemian z zachodnimi.

 

A ten nowy Morgan może też kiedyś zagości w mojej kolekcji (jako jedyny współczesny "motocykl"). Podoba mi się ten w malowaniu RAF .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, malowanie RAFu jest świetne - zwłaszcza z przestrzelinami na tyle

Byłbyś w stanie rozrysować silnik z tego nowego morgana 3W ?

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Messer,

 

Zobaczymy jak mi to pójdzie przy rysowaniu Matchlessa do najbliższego projektu Morgana. Ale jeśli po zbudowaniu Beattlebacka będzie się czym pochwalić, to zamierzam się skontaktować z producentem i może nie będę musiał nic rysować... Ale to kwestia dalszej przyszłości, bo kolejka na mój warsztat jest długa i wciąż się zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Krótka przerwa w relacji była spowodowana żmudnym przygotowaniem części a nie bezczynnścią . Aktualnie motór stoi na klockach więc muszęmu zrobić kółka.

 

54.jpg

 

Ci z Was którzy widzieli moje motorki w 1/72 wiedzą, że mam fioła na punkcie szprych i ich odwzorowania zgodnie ze skalą. Niestety szprychy wykonane wtryskiem nie wyglądają najlepiej. Poniżej kilka zdjęć z prac nad szprychowaniem "po mojemu".

 

45.jpg

46.jpg

47.jpg

48.jpg

49.jpg

50.jpg

51.jpg

52.jpg

53.jpg

 

W międzyczasie wytrawiłem sobie trochę blaszek. Między innymi napis na zbiornik paliwa. Wiem, że nie jest idealny, ale ręcznie bym tego tak nie wydziergał...

 

55.jpg

56.jpg

 

I na koniec rebus dotyczący charakterystycznego elementu podstawki. Kto zgadnie co to będzie?

 

P1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ swoim wpisem na temat wierności odwzorowania szprych spowodowałeś, że przyjrzałem im się dokładniej,

więc znalazłem dość istotny błąd. Jeśli szprycha idzie pod kątem do obręczy to i wystająca z obręczy nakrętka musi być pod tym samym kątem.

Innymi słowy szprycha i jej nakrętka muszą być w linii prostej.

A poza tym budzisz mój niekłamany podziw drobiazgowością roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marak za uwagę - wychodzi moja niewiedza dotycząca jednośladów... Otwory wierciłem po linii promienia obręczy i potem doginałem szprychy. Niestety nie poprawię już tego w tym modelu (tylne koło zacząłem robić podobnie). Ale obiecuję, że zwrócę na to uwagę w swoim kolejnym jednośladzie. Jeszcze raz bardzo dziękuję

 

Hej karambolis8 - te nakrętki to igła 0,7 mm cięta na odcinki 2,5 mm, które potem fazowałem z jednej strony papierem ściernym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zapomniałem w regulaminie rebusa dopisać, że pomysłodawca nie może brać udziału. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc w dobraniu tego ciekawego akcentu podstawki. Wpadłem jeszcze na pomysł, żeby motór przypiąć do tej dużej czerwonej rzeczy łańcuchem to powinno usprawiedliwić jej obecność na podstawce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zapomniałem w regulaminie rebusa dopisać, że pomysłodawca nie może brać udziału. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc w dobraniu tego ciekawego akcentu podstawki. Wpadłem jeszcze na pomysł, żeby motór przypiąć do tej dużej czerwonej rzeczy łańcuchem to powinno usprawiedliwić jej obecność na podstawce

 

 

Hydrant jakiś planujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coppercat - bardzo blisko!

Tornado - strzał w dziesiątkę!

 

Docelowo motór ma być "przycumowany" do czegoś takiego:

 

1_1.jpg

 

A postępy nad budową skrzynki typu Penfold wyglądają następująco:

 

P2.jpg

P3.jpg

P4.jpg

 

P.S. Nie myślałem, ze tak szybko to rozgryziecie - szacun!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szprychy z czego zrobiłeś ? Jak naciągałeś oponę to nie obawiałeś się zwichrowania felgi ?

Pytam, bo też się zabrałem za tę cywilną wersję i czerpię natchnienie z Twojego warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Pires,

 

Bardzo mi miło, że ten mój ulepek może kogoś zainspirować. Cieszę się też, że planujesz budowę cywilnego motocykla innego niż ścigacze w 1/12 "super:.

 

A teraz do rzeczy: szprychy zrobione są ze struny gitarowej PL0014, a próbę nałożenia opony na felgę przeprowadziłem jeszcze przed wycięciem plastikowych szprych. W moim poprzednim modelu w tej skali SHL M04 w skali 1:9 na podstawie wycinanki Modelik obie połówki felgi szprychowałem oddzielnie i skleiłem dopiero na oponie. Niestety to był błąd, bo miejscami felga się rozkleiła i widać szczelinę. W tym modelu nie chciałem tego błędu powtarzać więc oponę nakładałem na gotowe koło podobnie jak to się robi w prawdziwym motorze, albo rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.