Skocz do zawartości

Triumph Tiger 80 skala 1:9


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Jeszcze się nie poddałem, mimo, że skrzynka jest chyba bardziej pracochłonna niż sam motór... A jak jesteście ciekawi jak to teraz wygląda, to looknijcie na foto poniżej:

 

P5.jpg

P6.jpg

P7.jpg

P8.jpg

P9.jpg

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Reflect to prawda - ta "wrzutnia" już mnie parę razy zmęczyła. Nie mam też dobranych kulek, które zdobią jej "kapelusz". Rozwaliłem jedno łożysko i planuję odlać kulki z żywicy, ale wymiary nie bardzo pasują więc rozglądam się za innymi kulkami (np wczoraj ciąłem sznur z kulkami do rolet okiennych, ale efekt był słaby). Do dokończenia jest jeszcze sporo ozdób, które jeszcze będę wykańczał Milliputem, ale najtrudniejszy do wykonania będzie herb, który ma być pomiędzy napisami POST i OFFICE... No ale jadę z koksem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Główki od szpilek może? Może idź do pasmanterii, tam czasem mają różne śmieszne plastiki do wyrobu akcesorii - jest też sieć sklepów z ozdobami Claire's (szukaj ich w galeriach handlowych)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt! Czemu nie pomyślałem o szpilkach Wielkie dzięki Reflect Po odcięciu większości drutu, będę miał przyzwoite mocowanie. Wystarczy tylko ponawiercać otwory po obwodzie "kapelusza" i powklejać w nie łebki.

 

P.S. Pani w pasmanterii już się przyzwyczaiła do moich dziwnych pytań w stylu: "szukam drutu aluminiowego fi 3,5 mm"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Jeśli mogę coś podpowiedzieć - to takie skrzynki na listwy mają bardzo wiele warstw farb - detale są bardzo wyoblone, wręcz zatracone - warto pomyśleć ewentualnie o tym ;-)

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Reflect,

 

Dzięki za podpowiedź. Całość "przesmaruję" jeszcze Milliputem, dzięki czemu litery i ozdoby nie będą się tak ostro odcinać od podłoża. Poza tym wewnętrzne części ozdób "kapelusza" też wypełnię tą masą. Zastanawiałem się też nad malowaniem sprayem, żeby warstwa farby była gruba i bardziej nierównomierna niż przy malowaniu aero.

 

Edit - właśnie zauważyłem, że skopałem krawędź "kapeusza". Nie powinna być zaokrąglona, a paski biegnące po obwodzie po obu stronach szeregu kulek muszą być szersze i płaskie...

Do poprawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po długim czasie.

 

Czemu tak długo? A dlatego, że musiałem sporo poprawić w skrzynce na listy, a potem zająłem się składaniem łańcucha Top Studio. Ile było przy tym EMOCJI!!! Już się zaklinałem, że więcej tego nie kupię kiedy nagle olśniło mnie i doszedłem do tego jakie błędy popełniłem. Efektem tych błędów były trudności w układaniu ogniwek w przyrządzie, sklepywaniu i wyjmowaniu łańcucha z tego przyrządu. Ale jak ze wszystkim u mnie - kolejny będzie lepszy (bo nie popełnię już tych samych błędów).

 

Ale do rzeczy. Z masy Milliput wydziergałem płaskorzeźbę, która znajduje się pomiędzy napisami POST i OFFICE. Wiem że artystą nie jestem, ale jakoś to przeżyję Poniżej jest też "kapelusz" poprawiony i przeszpilony za radą Reflecta - jeszcze raz dzięki za dobrą radę

 

P12.jpg

P13.jpg

 

A tak się prezentuje gotowa skrzynka:

 

P14.jpg

P17.jpg

P15.jpg

P16.jpg

P18.jpg

 

Tak wyglądał kawałek łańcucha przed założeniem na motór:

 

57.jpg

 

A sam motor stoi już na własnych kółkach:

 

59.jpg

58.jpg

 

Jeszcze tylko kierownica i parę bambetli i będę miał koniec:

 

60.jpg

61.jpg

62.jpg

63.jpg

64.jpg

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Reflect przy tej skrzynce narobiłem się chyba bardziej niż przy samym motorze (może z pominięciem łańcucha). Ale myślę, że się opłacało. Na podstawce będzie fajny kontrast kolorystyczny; no i coś, co kojarzy się z Anglią. Greif jeszcze raz wielkie dzięki za pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Już tylko kilka drobiazgów dzieliło mnie od ukończenia modelu. Nie fotografowałem wszystkiego, ale ostatnim większym elementem wykonanym od podstaw było tłoczone mocowanie tylnej lampy i tablicy rejestracyjnej. Ponadto dodałem kable, kilka śrub, korek zbiornika paliwa, wydech i wentyle. I wreszcie mogę powiedzieć:

 

OTO MOTO

 

66.jpg

 

67.jpg

 

68.jpg

 

69.jpg

 

71.jpg

 

70.jpg

 

Galeria już wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

 

Przede wszystkim bardzo dziękuję za Wasze życzliwe słowa. Ten model jest na pewno lepszy od moich poprzednich motocykli w 1/9 ale zapewniam, że to nie jest jeszcze model mojego życia. Jestem przekonany, że gdybyście uważnie przyjrzeli się niektórym detalom, to iluzja autentyczności zaraz by prysła... No ale cóż, jak zwykłem mawiać: "kolejny będzie lepszy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.