Skocz do zawartości

F-16C block 50 Red Flag Nevada 1/48 Tamiya


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 165
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Witam.

 

Miałem tydzień przerwy na wyjazd urlopowy i po powrocie zabieram się ostro do roboty. Przede mną już ostatnia prosta ;)

 

Dzisiaj montowałem hamulce Edka.

dHNuOdG.jpg

LOyD1bW.jpg

PHa26sQ.jpg

 

Kadłub już zamknąłem.

4yqAT1y.jpg

2KKcmdi.jpg

Ae0kExQ.jpg

 

Wnęki jeszcze nie dokończone, przed doklejeniem kolejnych elementów muszę ułożyć przewody.

NzspXeY.jpg

 

I na deser pilot. Poza głównym kolorem kadłubka i kasku, malowany Vallejo pędzlem. Na ciuchy zapuściłem jasny brązowy wash. Szkło na kasku to olejny błyszczący Humbrol. Przerobiłem też jedną dłoń na pięść z uniesionym kciukiem. Rurkę do maski zrobiłem z druta miedzianego owiniętego drutem ołowianym 0.2

b5Y6N1Q.jpg

A4bAnmq.jpg

ilh7s0j.jpg

IQT5NCe.jpg

n6JObek.jpg

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie zatkałeś dwie dziury przy silniku:

 

DSCN4384.jpg

 

Disclaimer: zdjęcie jest z naszych 52+, jeśli w 50 jest inaczej to uznajcie uwagę za niebyłą

 

 

Pamiętaj też o przełożeniu pudełeczka z kokpitu na drugą stronę.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziurę przy hamulcu, tak jak wszystkie inne, zatkałem przede wszystkim po to, żeby przy malowaniu nie zadymić od wewnątrz owiewki. Ale dobrze wiedzieć, jak to wygląda w realu, następnym razem zatkam to inaczej. Tego czujnika na ramie nie będę przekładał. Mało czasu, a mam sporo innej roboty jeszcze.

 

PS. Ktoś wie do czego te rurki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tak wygląda noga małego cygana w innych ujęciach.

LOByJWz.jpg

Z61HVOs.jpg

 

Dyszę uważam za zakończoną. Tak wygląda w realu

Ow6XTWH.jpg

J2uQlBm.jpg

 

Wydziubałem nity

Sr3vkLf.jpg

 

Łopatki pociapałem po całości Engine Grime od MIGa, żeby nadać im trochę delikatnych przebarwień, a u nasady przybrudziłem cieniami Tamki, chyba oil stains. Pierścienie za łopatkami to super stainless gunze i jet exhaust model master.

HvH7tOx.jpg

 

Nity potem zapuściłem olejnym steelem, a miejsca gdzie łopatki na siebie nachodzą przybrudziłem od taśmy cieniem tamki soot. Te cienie są trochę takie śmieszne, jak odbijają światło, to się tak jakby rozjaśniają. W drugim ujęciu wygladają zupełnie inaczej, a to tylko zmiana światła. Wydaje mi się, że taki efekt jest lepszy, niż pociągnąć czarnym z aerografu. Dyszę w środku też jeszcze trochę dobrudziłem. Na razie spasowane na sucho. Przykleję jak już model będzie gotowy, żeby niepotrzebnie nie maskować.

jR2MLWN.jpg

MS21YaJ.jpg

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Doklejałem dzisiaj odgromniki Mastera. Strasznie to maleńkie i trochę się tego obawiałem, ale ostatecznie praca była przyjemna i przy pomocy prostych narzędzi szybko poszło. Po zeszlifowaniu plastikowego odgromnika wystarczy wytrasować rylcem olfy rowek, kropelka CA i gotowe.

vRtluhg.jpg

vmZ6jZm.jpg

6ldRrhx.jpg

 

Odwrotnie było z kablowaniem wnęk podwozia i goleni. Myślałem, że pójdzie szybko i przyjemnie, a spędziłem nad tym porządne kilka godzin i efekt taki sobie.

pdnn2WP.jpg

sn1IqE6.jpg

nEdkNU9.jpg

hriCEpQ.jpg

LQ0qCgi.jpg

ASM3acz.jpg

 

Posiłkowałem się Modern Viper Guide i walkaroundami z internetu, żeby choć trochę było to podobne do oryginału. Dałem radę odtworzyć tylko 10% tego spagetti

GEiqkq1.jpg

amv0s71.jpg

 

Na koniec dzisiejszej aktualizacji ACMI pod. Na Red Flag każdy F-16 ma taki wynalazek podwieszony

CiVjrtQ.jpg

 

Air Combat Maneuvering Instrumentation (ACMI) to system, który służy do zbierania i zapisywania danych podczas lotu. Wykorzystuje się je podczas treningu walki w powietrzu. System składa się z 4 komponentów, z czego tylko jeden montuje się na samolocie. Działa to tak:

JgAAFZW.jpg

Każdy samolot przenosi własny zasobnik, który przekazuje do wieży prędkość, kierunek, pozycję, którą ustala za pomocą GPSa, oraz inne dane. Dowództwo w wieży ma wszystko jak na tacy

 

Sam zasobnik nie ma zbyt skomplikowanej budowy i nie potrzeba wiele materiałów.

yDUceLg.jpg

Xn676vh.jpg

bTn5BOi.jpg

by9hUyw.jpg

GZYjgyY.jpg

 

Pozdrawiam,

Adam

 

PS. Dla zainteresowanych mapa wersji ACMI poda ;)

lZ1ediw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim za mało tych kabelków

 

Głowicę wytoczyłem na proxxonie. 3 zgrubienia to paski polistyrenu 0.25. Przedni pręcik to igła, bo dojdzie jeszcze ostatni segment o mniejszej średnicy, nie malowany. Pod bocznymi pręcikami są małe kwadraty z polistyrenu 0.13. Do tego parę nitów na oślep ;) Cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zbiorniki. Na wielu zdjęciach widać obite czubki i poszczególne segmenty w różnych kolorach, tak jak poniżej. Spróbowałem to odtworzyć.

Ej6XmbX.jpg

p4zkmdK.jpg

7mVM7sI.jpg

7gKfzfL.jpg

haHnAh9.jpg

Mr4OZ3o.jpg

 

Pylony

yhPSqb0.jpg

 

Kolejny etap malowania. Póki co jest trochę nudno, będzie jeszcze sporo cieniowania i ten śmieszny efekt się wygasi. Ciężko na zdjęciu uchwycić metaliczny poblask. Może w dzień w świetle słonecznym będzie lepiej.

y8BUalj.jpg

TcR0sID.jpg

nAb2OuK.jpg

YisuNLP.jpg

Uaft3wR.jpg

wF0g36M.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.