Skocz do zawartości

F-16C block 50 Red Flag Nevada 1/48 Tamiya


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 165
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na drukarce laserowej raczej nie przejdzie.
I lepiej nawet nie próbować. Temperatura w drukarce to ok. 180 st. Celsjusza.

Natomiast mam pytanie? Czemu robisz wydruk w negatywie? Drukarki laserowe mają duży kłopot z nasyceniem czerni na większych powierzchniach.

Cieńkie kreski wychodzą im znacznie lepiej.

Ja przenoszę wydruk na blaszkę, czy na polistyren, przy pomocy zmywacza do paznokcia. Chyba mniej kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem w negatywie, żeby papier lepiej się trzymał blaszki przed namoczeniem. Gdybym wprasował tylko cieniutkie linie to mógłby się łatwo oderwać.

Rozumiem.

Proponuję spróbować zmywaczem. To nie mój patent, tylko na forum ktoś mi podał ten sposób. Papier wtedy przytrzymasz ręką. W przypadku przenoszenia na polistyren nie można lać za dużo, bo aceton gryzie się z plastikiem, ale niewielka ilość mu nie szkodzi, a wręcz pomaga bo polistyren przestaje być taki śliski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie na czym polega ta metoda zmywaczem?
Drukujesz tak jak to zrobił Karambolis na drukarce laserowej (w odbiciu lustrzanym) - papier może być zwykły lub np. kalka techniczna, żeby lepiej widzieć.

Przykładasz drukiem do blaszki czy polistyrenu i zmywaczem smarujesz kartkę. Ja używam do tego twardego wacika Tamiyi. Zmywacz rozpuszcza toner który transferuje się na blaszkę.

W czasach mojej młodości używało się do tego celu, niedostępnego już "Tri" przenosząc z kolorowych gazet obrazki na listy do dziewczyny. Po kilku głębszych wdechach (bez smartfonu) dziewczyna pojawiała się obok mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam.

 

Francuzi tłuką się z Rumunami, a ja tłukę się ze zdjęciami ;) Obstawiałem 2:1 i chyba wyszło na moje ;)

 

Na wstępie kolejne dodatki.

 

Dysza Airesa

FKQ9Mkl.jpg

 

I Sniper Edka razem z opadem Wolfpacka. Nie udało się dobrze obrobić oszklenia, w jednym miejscu próbując je dopasować przeszlifowałem je na wylot. Ciężko to może wytłumaczyć, ale lepiej się tego nie dało zrobić, Gdybym w tym miejscu schował je bardziej, to w innym by zabrakło. Postanowiłem się z tym glutem już nie pałować. Edek wygląda na samoskładalny a oszklenie jest krystaliczne i cieniutkie.

mjbjwvs.jpg

 

Koła z akumulatorem z wnęki.

M3nTTOy.jpg

 

Pylony z delikatnym cieniowaniem w lakierze

Xbih2Ai.jpg

 

HTS po poprawkach linii w kolorze. Wiem, że ten drugi panel nie wygląda idelanie, ale kilka razy go poprawiałem i lepiej już nie dałem rady :/

V0uGyYk.jpg

 

I troszkę drobnej walorki okolic kokpitu.

Dodałem dosłownie kilka pierdółek w mechanizmie podnoszenia owiewki

adMq3E6.jpg

 

Uchwyty na ramie owiewki

nFVUA1x.jpg

 

I coś, co nazywa się sensorem JHMCS.

45Ds7oP.jpg

 

Służy to do wyświetlania pilotowi bezpośrednio na szybie kasku podstawowych informacji o parametrach lotu i celu, nawet jeśli nie patrzy na HUD. Taki bajer od Boeinga

jhmcs_display_symbology.jpg

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I coś, co nazywa się sensorem JHMCS.

45Ds7oP.jpg

 

Czujnik identyfikuje położenie znaczników na hełmie i w ten sposób określa kierunek, w którym zwrócony jest wzrok pilota (w jednej wersji AH-1 ruch głowy pilota śledzony był za pomocą pantografu, jak w trolejbusie. Wersja bezprzewodowa na pewno jest wygodniejsza ). Rzutnik zintegrowany jest z samym hełmem. Podobna idea jak w rosyjskich celownikach na Su-27 i MiG-29, tylko tam okna czujników znajdują się po bokach panelu pod podstawą celownika. I działa to całkiem sprawnie w samolotach z HUDem, bo gdy pilot ma go w zasięgu wzroku to informacja na wyświetlaczu nahełmowym nie jest wyświetlana. W PL też go mamy i piloci sobie chwalą możliwość celowania "do tyłu". D

 

Ładnie Ci ta dłubanina wychodzi. Kolor dla luku wybrałeś neutralny, bo można i na różowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

 

W ostatnim czasie udało mi się troszkę popchnąć do przodu.

 

Rama owiewki w kolorze. Kolejny etap to suchy pędzel na dorobionych detalach.

smdG5Wq.jpg

 

Bieżnik malowałem od taśmy, ale jakoś smiesznie wyszło, chyba zły dobór kolorów gumy, jakby za mały kontrast.

hWQGf77.jpg

 

AGM-88 po malowaniu

YPYdYAR.jpg

 

I po kalkach, washu i matowym.

4z1L7eX.jpg

 

Etapy powstawania kokpitu

 

Prosto z pudła

a7MWqir.jpg

 

Po malowaniu paneli aerografem i zapuszczeniu washa do czarnego. Jak widać trochę nie wyszło.

WrejkC2.jpg

 

Zmyłem, dobrałem lepszy kolor washa i zapuszczałem go precyzyjnie, tak żeby nie musieć go ścierać.

udLe8ie.jpg

rop26zU.jpg

XKdsgcV.jpg

4s52YbQ.jpg

 

Boczki kabiny

TI1SGrB.jpg

 

"Zegary"

dLxVsDX.jpg

 

Fotel. Domaluję jeszcze parę metalowych detali i dodam delikatne obicia.

KmccRK2.jpg

b3jVvGa.jpg

B1oTMja.jpg

 

Wszystkie detale tradycyjnie malowałem z pędzla i wykałaczki Vallejo Model Colorami.

 

Ostatecznie i tak nie będzie wiele widać, poniżej docelowa konfiguracja.

TfAoBWv.jpg

 

Przez następne dwa tygodnie przerwa od modelu :/

 

Pzdr

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabinka wyszła prima sort, ogromnie mi się podoba.

Tamka zrobiła naprawdę ładne detale, a Ty tylko pomalowałeś.

Fajnie też pocieniowałeś fotel. To jest dobry przykład na to, że i z pudełkowego plastiku da się zrobić ładne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu ICP (panel pod HUD) ma taką szparę?

To bardzo charakterystyczny element kokpitu Vipera i aż żal, że tak odbiega od rzeczywistości.

Ja zawsze ten element szlifuję na płask i szpachluję, maluję na szaro a potem maluję linie poziome i pionowe pędzelkiem 10/0 aby zyskać złudzenie przycisków "kalkulatora".

Darował bym sobie też ten niebieski w miejscu sztucznego horyzontu.

A jak będziesz bardzo chciał pogrzebać to zmień też kształt ekranu RWR - w 50 jest prostokątny/

F16_Cockpit%2C_Asian_Aerospace_2006.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.