Skocz do zawartości

F-16C block 50 Red Flag Nevada 1/48 Tamiya


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za komentarze. Obicie fotela rzeczywiście pocieniowałem, ale nie sądziłem, że widać to na zdjęciach, bo użyłem chyba za mało kontrastowych kolorów.

 

Ten ICP prosto z pudła rzeczywiście wygląda badziewnie. Poprzyglądam się jak to wygląda przez zamkniętą kabinę i być może poprawię. Więcej przeróbek raczej nie będzie bo połowa konkursu już minęła a ja nawet nie zamknąłem kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Witam.

 

Trochę podgoniłem, choć dalej jestem w polu.

 

Dzisiaj dysza.

ympvHYq.jpg

RnIhZio.jpg

 

Stabilizator płomienia. Nie wiem, czy coś jeszcze tu poprawiać. Dałem mocniejsze kolorki, niż w rzeczywistości, ostatecznie i tak nie będzie prawie nic widać na dnie dyszy.

0rs0VBW.jpg

 

Pierwszy element silnika. W prawdziwym GE F110 wygląda np tak

1024px-F110-GE_Turbofan_Engine.jpg

 

U mnie w miarę podobnie

SYvuYlN.jpg

I1nkEPf.jpg

 

Poskładana na sucho dysza. Na razie tylko pierwsze kolory i wash. Będę działał dalej.

Cyhuzyf.jpg

 

I na koniec osłona przeciwsłoneczna kokpitu

JaYDHpA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze.

Te wszystkie wiatraczki w głębi wlotu powietrza są niemal kompletnie niewidoczne.

Ja zrezygnowałem z dopieszczania detali które zginą w ciemnościach, na rzecz maksymalnego kontrastu.

Po prostu jasny chrom i czarny wash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda jeszcze jak lamele dyszy dostaną kolor tytanu będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kolejna porcja fotek.

 

Zrobiłem z polistyrenu 0.25 nowy wywietrznik za fotelem pilota i podkleiłem go od spodu fototrawioną siateczką.

Tak wyglądał stary

jqp1p2j.jpg

I po waloryzacji

LFLM5I5.jpg

c1mxTWW.jpg

 

Sniper XR pomalowany i dostał obicia (na lakier do włosów) widoczne na wielu fotkach

QYzOGFc.jpg

1024px-ANAAQ-33_Sniper_XR.JPG

AJKkk10.jpg

rXZxnD2.jpg

6uoPGhu.jpg

 

Powstały też rakietki z pylonami.

hqHBHhp.jpg

Sxz0yNp.jpg

BHEJXct.jpg

oBfTh9J.jpg

NuM3VwT.jpg

 

Osłona przeciwsłoneczna dostała wash, suchy pędzel i dwa rodzaje lakieru. Od przodu matowy, bliżej pilota gęsty semigloss.

93P2Hk9.jpg

 

No i na koniec dysza.

Przed

6V3kYFp.jpg

Po cieniowaniu złotym i ołówkiem. Ślady po ołówku bardziej widoczne są w oświetleniu naturalnym, ale troszkę widać.

3q4Awze.jpg

Kolor bazowy zabarwiony złotym pryskałem przez taki szablon do sklejki

FunzfvC.jpg

 

Na razie tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki efekt chcę uzyskać. W 90% przypadkach rozcieńczenie duże i ciśnienie w okolicach 0.7-1 bar. Ale czasem, np w przypadku osłony przeciwsłonecznej, gdzie chciałem nadać drobną fakturę gęstym lakierem, ciśnienie było trochę większe, a rozcieńczenie mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Piękne to wszystko

Rakietki , pylony,otwory wentylacyjne ,o szkle i dyszach nie wspomnę bo to u Ciebie na porządku dziennym

Karambolis8, ale dobiła mnie fotka z przetarciami na zasobniku i realistycznie wykonanie na Twoim modelu

Zazdroszczę takiego kunsztu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Powoli do przodu.

 

Położyłem kalki na Snipera

J3YhW9d.jpg

 

Zabarwiłem tylną część owiewki

Vol4HzF.jpg

 

Dokończyłem kokpit. Jak widać dorobiłem ten nieszczęsny ICP pod HUDem z profili polistyrenowych. Na celowniku krawędzie podkreślałem ołówkiem

OSpEnKk.jpg

bD2xcOB.jpg

 

Soczewka pod HUDem to kółko wycięte z takich zwierzątek pokrytych folią opalizującą przy pomocy grubej igły (2.1mm)

oN6L6Bg.jpg

 

Przy okazji odkryłem, że wszelkiego rodzaju CA znacznie lepiej niż wykałaczką, nakłada się przy pomocy spiłowanego oczka igły

F3ukLAO.jpg

 

Wewnętrzne elementy dyszy uważam już za skończone.

Najpierw był bardzo jasny szaro-kremowy

cfLw0YV.jpg

Potem lakier i ciemny wash

EpvhbFC.jpg

e2S4R5X.jpg

Na koniec cienie z weathering setów Tamiya

MtJwE8Z.jpg

03Y37BJ.jpg

 

Przez ostatnie tygodnie męczyłem się też z wlotem powietrza. Najbardziej upierdliwe jest cykliczne szpachlowanie i szlifowanie wewnątrz sklejonego do kupy wlotu. Ale jakoś przebrnąłem.

xH6eL49.jpg

ZIvJYgn.jpg

jps1Ysq.jpg

G71Z4d4.jpg

cahGuEA.jpg

 

Tym sposobem mam już wszystkie puzzle gotowe do posklejania w całość. Jest szansa, że się wyrobię

qKGrXks.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlot powietrza zrobiłeś zawodowo.

Wygląda perfekcyjnie.

HUDa to ja bym wyciął z przezroczystego polistyrenu, bo ten zestawowy to grubawy trochę.

Klocuszki przed złożeniem wyglądają tak że aż ślinka cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.