Skocz do zawartości

Warrior - Academy 1/35 "Wojownik w letnim słońcu Iraku"


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Bulik też bym kupił. Tylko nigdzie ich znaleźć nie mogę.

 

Kolor fajny, tylko nie widziałem jeszcze na wyspach ich farb. A ściągnąć z zagranicy to za drogo wychodzi jak na farbę. Jeszcze poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podjąłem próbę zrobienia peryskopów z płyty DVD. Takie coś mi wyszło. Zastanawiam się czy ciągnąć dalej temat i przerabiać wszystkie czy zostawić oryginalne i pomalować je?

 

DSCF8894.JPG

 

Trochę poprawiłem te koła napędowe. Jeszcze tylko lekko doszlifować.

 

DSCF8895.JPG

 

I dalej ciągniemy budowę:

 

DSCF8896.JPG

 

DSCF8898.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peryskopy OK. koła OK. . Ale ten tank to aż woła o blaszki fototrawienne . Aż dziwne jest żeby u Angoli Testorsa nie można było znaleźć , tym ModelMasterem spróbuj może rodzina Ci w Polsce zakupi lub ktoś z forum Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peryskopy wyszły WOW! Bardzo fajnie to moim zdaniem wygląda. Czy mógłby się podzielić jak to zrobiłeś?

Będę wdzięczny za tutorial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, zrobię kilka fotek.

Adams - kupiłem te blachy od Edka. A to oznacza że pewno na czas nie skończę. Coś tam powymieniam.

 

A i jeszcze Friule kupiłem. Teraz tylko tych figurantów mi brakuje. W każdym razie włazy zostawię w opcji otwartej bądź zamkniętej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Krzychu zaglądam z ciekawością. Mój brytyjski wojownik czeka na półce z lufami RB i blaszkami Edka. Też zastanawiały mnie gąski - czy wymieniać na Friule, ale zdecydowałem, że tak. Friul to Friul, a nie gumiaki, tym bardziej, że te Academowskie nie należą do najlepszych. Nawet zamieściłem tu post, czy ktoś nie wie o innej firmie, niż Friul produkującej gąski ruchome do Warriora. Ni ma chyba ? Aaa, te babmbetle sprawdź z częściami w modelu, czasem nie warto wymieniać dobrych elementów modelu na wątpliwej jakości żywice. W każdym razie powodzenia i czekam, na jak zwykle u Ciebie, artystyczny efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywicy nie kupuje już więcej. Co do gąsienic to są jeszcze Spade Ace o których pisał Gorlock, ale kupiłem je kiedyś do Type 2 Ka-Mi i były słabej jakości. Pozalewane oczka itp. Dlatego wolę Friule - już kilka zestawów użyłem.

 

A teraz jeszcze o figurkach.

Skoro i tak trzeba by głowy wymienić np. Hornet to może są jakieś plastikowe figurki które by się nadały? Będą pewnie tańsze a i tak wiele widać z korpusu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz jeszcze o figurkach.

Skoro i tak trzeba by głowy wymienić np. Hornet to może są jakieś plastikowe figurki które by się nadały? Będą pewnie tańsze a i tak wiele widać z korpusu nie będzie.

 

Krzychu wiem kto ma lub może mieć te z Blasta:

 

M05_zpsfmltuyyv.jpg

 

M04_zpsrn7vdp2l.jpg

 

te drugie mam do Challengera.

 

Napisz na PRIVa to dam Ci kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowania a figurkami ciąg dalszy. Działamy na kilku frontach.

Na jednym z forum wyczytałem ze w zestawie Challenger z Tamiya sa figurki czołgistów i po wymianie główek pasują. Może komuś zostały i by się pozbył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci goście z Blasta to są z ODS a nie z OIF, w trakcie OIF zarówno Amerykanie jak i Angole używali już innych kamizelek (Molle) jeżeli chcesz wymieniać łebki na te z Horneta to lepiej kupić zestaw MasterBoxa z Nowoczesnymi brytolami o taki:

http://www.mojehobby.pl/products/Modern-UK-Infantrymen-present-day.html

Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek a myślałeś o tym zestawie?http://www.ebay.com/itm/EDUARD-1-35-PE-PHOTO-ETCHED-DETAIL-SET-for-ACADEMY-WARRIOR-MCV-1365-/400977630718

Tak, właśnie do mnie wczoraj przyjechał. Dlatego szansę na ukończenie modelu w terminie coraz bardziej maleją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek a myślałeś o tym zestawie?http://www.ebay.com/itm/EDUARD-1-35-PE-PHOTO-ETCHED-DETAIL-SET-for-ACADEMY-WARRIOR-MCV-1365-/400977630718

Tak, właśnie do mnie wczoraj przyjechał. Dlatego szansę na ukończenie modelu w terminie coraz bardziej maleją

eeee tam spokojnie się wyrobisz,liczę jeszcze że wystartujesz z teciakiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, A ci na dole to nie są czasem "koszerni?,, Niestety tak, zestaw Blast Models do pojazdow IDF, ale ten pierwszy to Anglicy, i pasuja jak gdyby to byla czesc zestawu Academy.

 

Tak racja. Przepraszam Kolegów. Ci na dole, to IDF. Ja mam oba zestawy, do Challengera ten pierwszy, nie cały, część pójdzie do Warriora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka panowie.

Figsy na razie są w trakcie procesów myślowych bi zasadniczo nie są niezbędne do ukończenia modelu.

Jest natomiast inny problem. Chodzi o mocowanie anten. W modelu to oczywiście porażka. Tak to powinno wyglądać:

 

warrior_060_of_390.jpg

Źródło: Prime portal

 

Jedyne co znalazłem podobne do tego to produkt RB model

 

01.jpg

 

Jest trochę inne niż powinno być więc gdybym spiłował górę to było by bliższe prawdy choć wciąż nie idealne. Ni chyba że ktoś wie kto robi brytolskie mocowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka panowie.

Figsy na razie są w trakcie procesów myślowych bi zasadniczo nie są niezbędne do ukończenia modelu.

Jest natomiast inny problem. Chodzi o mocowanie anten. W modelu to oczywiście porażka. Tak to powinno wyglądać:

 

warrior_060_of_390.jpg

Źródło: Prime portal

 

Jedyne co znalazłem podobne do tego to produkt RB model

 

01.jpg

 

Jest trochę inne niż powinno być więc gdybym spiłował górę to było by bliższe prawdy choć wciąż nie idealne. Ni chyba że ktoś wie kto robi brytolskie mocowania?

Anteny,antenami ale na tej fotce widać jak świetnie wyglądają peryskopy,a Tobie udało się uzyskać taki efekt,gratulejszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka panowie.

Figsy na razie są w trakcie procesów myślowych bi zasadniczo nie są niezbędne do ukończenia modelu.

Jest natomiast inny problem. Chodzi o mocowanie anten. W modelu to oczywiście porażka. Tak to powinno wyglądać:

 

warrior_060_of_390.jpg

Źródło: Prime portal

 

Jedyne co znalazłem podobne do tego to produkt RB model

 

01.jpg

 

Jest trochę inne niż powinno być więc gdybym spiłował górę to było by bliższe prawdy choć wciąż nie idealne. Ni chyba że ktoś wie kto robi brytolskie mocowania?

 

 

Ja bym pokusił się o te co wyszukałeś. Tak jak mówisz upiłować górę, i posadowić na grubszym spodzie i będzie wyglądać okey

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.