Skocz do zawartości

Potwór z Bieszczad Ził-157, 1/72, ICM


Kapitan1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Net sailor- tak jak pisałem, naprawdę próbowałem łosza ( nawet na modelu) jednak wyszedł obrzydliwie więc go zamalowałem.

I w czym problem ?

Kupujesz gotowego washa (MIG, AK, AMMO) do tego White Spirit, albo robisz sam z WS i odpowiedniej farby olejnej i "jedziesz".

Nie wyszło za pierwszym razem -> zmywasz WS-em -> robisz kolejną próbę i tak do skutku aż osiągniesz zadowalający efekt.

Warto się chyba tego nauczyć.

Ale już się więcej nie wtrącam - jak pisałem: Twój model i rób jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Ja bym pogłębił linie podziału i zapodał wash'a. Jeszcze bym trochę te deski na pace, bardziej podniszczył.

Dodaj mu kurz i zacieki po deszczu.

Ogólnie jest ok, tylko brak tej winecie właśnie wykończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Potwierdzam - galeria konkursowa super

W zasadzie jedyne co trochę mnie ukuło to na jakiś dwóch zdjęciach widać jak tylne koło (już nie pamiętam czy lewe czy prawe) "wisi" nad gruntem. Nie przyuważyłem tego wcześniej bo bym zasugerował żeby go bardziej "docisnąć na finał"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ziłek był transportowany samochodem na miejsce fotografowania i trochę podskakiwał na wybojach (nie jest na stałe przyklejony), a fotografując go nie zauważyłem tego...no już trudno:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klimatyczne zdjęcia w plenerze ci wyszły, i po rozbudowaniu podstawki dużo lepszy odbiór całości niż w początkowej wersji

całość fajnie by dopełniła jakaś figurka turysty z plecakiem..

 

[...](nie jest na stałe przyklejony)[...]

ale dlaczego? znowu wyjdzie, że się czepiam.. ale jako, że nie stanowi integralnej części z podstawką, nie należy do dioramy, jest tylko modelem na podstawce (kolejny punkt do zanotowania przy definicji dioramy - praca to całość, a nie kilka modeli na podstawce z możliwością różnych wariantów ustawień)

 

żeby model nie zmieniał pozycji proponuję wkleić w koła (nie wszystkie, mogą być 2 po przekątnej) po pół szpilki i wbić (albo lepiej włożyć w uprzednio przygotowany otwór w podstawce) - nie będziesz musiał nic przyklejać, model będzie demontowalny (w sumie nie wiem po co), nie będzie widać śladów łączenia, w transporcie będzie zabezpieczony i się nie przesunie itp.

 

fajna praca ci wyszła, dużo lepsza niż to co zapowiadało się na początku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.