Skocz do zawartości

BMD-2 w szalonej zieleni, czyli kolory donbaskiego lata


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po zawieszeniu widzę że kółka stoczyły ostry bój i nie chciały zejść z osi, przerabiałem to

Niestety tak. Niepotrzebnie je pchałem na wcisk, zamiast wszystkie obskrobać i włożyć na bluetack.

 

Nie są to wielkie straty - ot 2 wahacze ułamane, ale wiem, że póki co brzydko wygląda. Muszę z tym żyć.

 

Ogólnie Panda ma chyba problem z projektowaniem modeli, bo nawet wieży nie udało się osadzić w pierścieniu bez skrobania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie to wygląda. Działaj dalej

W szarym plastiku wyglądałoby lepiej. - cóż z tego, że szlifuję każdą część b. długo, jak i tak dalej widać ślady po szwach, łączeniach itd. Tak czy siak gwarantuję, że fizycznie ich tam nie ma i po malowaniu żadnych baboli nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witajcie,

 

Na nadmiar czasu ostatnio nie narzekam - gorący okres w pracy. Motywacji też nie ma - ciepło, dni długie, nie chce się siedzieć w czterech ścianach. Coś jednak podłubałem i żeby pokazać, że temat nie umarł - skromne jedno zdjęcie.

P1340293_zpsongphxcy.jpg

Naprawdę model jest do wyprowadzenia na prostą w ciągu jednego wieczora... Ale tak mi się nie chce...

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Cześć!

 

Wreszcie nadszedł ten czas, że prace nad BMD nabrały tempa. Model przedwczoraj został przygotowany do malowania:

P1340398_zps0vz3heky.jpg

Następnie pokryłem całość podkładem w sprayu + poprawki z aerografu.

P1340402_zpsdsz2vmtp.jpg

Ponieważ pojazd jest z aluminium, a ja uznałem, że chcę nieco podrapać, to na podkład położyłem kolor aluminium Tamki.

P1340405_zpsqxwaus1h.jpg

Zaś na to powędrował lakier do włosów i zielona mieszanka farby Tamiya. Na zdjęciach wyszła znacznie jaśniejsza niż w rzeczywistości.

P1340406_zpsrx3po6og.jpg

A tak całość wyglądała po drapaniu.

P1340408_zpsvrhfw8w3.jpg

P1340413_zpsm2ib0tim.jpg

Aktualnie model czeka na lakier i kalki.

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Levelling Thinnera od Gunze. Śmierdzi okrutnie, ale bardzo fajnie rozcieńcza Tamki. Tylko do amelinum lałem oryginalny tamkowy rozcieńczalnik.

Dzięki, właśnie zakupiłem trochę odcieni tamki i jeszcze płynie z Japonii do mnie thinner Gaia podobno jest jeszcze lepszy od Gunze, jak przejdzie cło to zobaczymy co to za stuff.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff... 3 godziny malowania, ale oto jest - szlaczki, kleksy, słowem letnie kamo z Donbasu gotowe. Straszliwie ciężko było coś takiego wymalować, ale myślę, że efekt końcowy jest całkiem niezły. Teraz trzeba zająć się detalami i powolutku zacząć męczyć powłokę lakierniczą.

P1340415_zps6exi901q.jpg

P1340418_zpss1mj5abq.jpg

P1340426_zps5wdeslsm.jpg

P1340424_zpsc7oimvro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee no supcio, tylko te zielenie stonuj trochę, bo wyglądają jak graffiti. Kamilu zapytam, z innej beki : jakie są gąski z Pandy w tym modelu. Zamierzam go robić z Zielonymi Ludzikami, ale nie uśmiecha mi się kupować Friuli. Nie ten priorytet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee no supcio, tylko te zielenie stonuj trochę, bo wyglądają jak graffiti. Kamilu zapytam, z innej beki : jakie są gąski z Pandy w tym modelu. Zamierzam go robić z Zielonymi Ludzikami, ale nie uśmiecha mi się kupować Friuli. Nie ten priorytet.

Na oryginale też jest graffiti. Ale spokojnie, zawsze maluję ton-dwa jaśniej i jaskrawiej, wszystko się zgra i ułoży. Co do gąsek, ciężko powiedzieć, bo nawet ich nie odfoliowałem. Pewnie nie są złe, pomijając mozolne wklejanie zębów do każdego ogniwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Powoli zaczynam gasić kolorki. Model potraktowałem kilkoma filtrami - żółte/kremowe, brązowe i białe. Pomalowałem detale, a na wannie kadłuba psiknąłem odrobinę Buff Tamki, jako bazę pod przyszłe brudzenie. Zająłem się też nieco gąsienicami i obecnie wyglądają one tak jak na obrazku poniżej.

Zobaczyłem też na zdjęciach oryginału, że BMD ma przypięte do zaczepów na wieży zapasowe ogniwa gąsienic - więc pojawiły się również na moim modelu.

Teraz w zasadzie rozpocznie się najciekawsza faza męczenia

P1340434_zpscfveq9kl.jpg

P1340435_zpshheklbts.jpg

P1340438_zpsvkjlpiuj.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Model wycieniowałem przy pomocy farb olejnych. Początkowo detale wyciągnąłem pin washem. Natomiast później uznałem, że mało mi kontrastów i niektóre powierzchnie uwypukliłem bielą, zaś zakamarki, łączenia itp. pociągnąłem gęstszą mieszanką farb użytych do washa.

Jak widać doszedłem też do wniosku, że niebieski kocyk w białe grochy doda +10 do bojowości.

To oczywiście jeszcze nie koniec zabawy.

P1340440_zps72bvcfue.jpg

P1340442_zpsoxgr3g40.jpg

P1340441_zpsutjt4wfp.jpg

P1340444_zpsyfiegya6.jpg

P1340443_zpse1g4vamf.jpg

P1340446_zpsiwhr00ty.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figury owszem fajne, ale nijak mi nie pasują na separatystów w letnim słońcu skąpanych.

 

Tymczasem zastanawiałem się ostatnio nad tym na jakiej podstawce umieścić BMD. Poniżej kilka zdjęć takiej wstępnej koncepcji - fragment prostego blokpostu, troszkę bambetli i figura, jeśli uda mi się ją rozsądnie wymalować do końca. Tam gdzie zieje pustką będzie nieduży trawniczek i jakaś zielenina. Może być?

P1340449_zps68c0ndr6.jpg

P1340454_zps46fi6gyq.jpg

P1340452_zps69aksmcb.jpg

P1340453_zpsroop23ut.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego zrobiłeś te betonowe elementy? Czy to jakiś gotowy produkt?

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.