Skocz do zawartości

BMD-2 w szalonej zieleni, czyli kolory donbaskiego lata


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Owszem, z zestawu menga też korzystałem - zresztą, to była nagroda za zimowy konkurs, tak samo jak butelki, które w wersji finalnej będa zgrzewką.

 

Zobaczę, bo to cały czas ma być podstawka pod model, a nie dioramka, dlatego nie mogę przesadzić, bo BMD tam zginie. A ma być przecież w centrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkel nówka "danlopy" (i to w sportowym rozmiarze) na barykadzie?!

Człowiek radziecki to stan ducha ;)

Napisy się przeszlifuje, bieżnik zetrze i już nie będzie żal. Poszukam też na warsztacie innych opon, dla urozmaicenia. Tym bardziej, że separatyści bardzo wierzyli w niezawodność gumy...

13486_main.jpg

1004699960.jpg

b2ad2fe6fd9a931748686f56fd988d01.jpg

762bfe00034e53d9b6874f4aa8c41133.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na kolejną aktualizację.

 

Jak wiemy rosyjskie media przedstawiają separatystów w samych superlatywach, niewątpliwie są tak dobrzy, że nawet muchy by nie skrzywdzili. Nie mówiąc o ludziach i zwierzętach - muszą więc być wegetarianami. A skoro tak - sos sojowy na modelu musi być. Toteż tu i ówdzie go trochę narozlewałem. W tym wypadku za sos sojowy robi kilka płynów AK, mieszanych, lub nie, ze sobą.

P1340461_zpsy0phyczy.jpg

P1340456_zpsflo9t0bu.jpg

Innymi specyfikami nieco wypłowiałem część powierzchni i zrobiłem sobie tu i ówdzie bazę pod kurz i dalsze zabrudzenia.

P1340460_zpsezua6o64.jpg

P1340458_zpsyp2b6ttf.jpg

Na wannie kadłuba postanowiłem stworzyć bazę pod brudzenie z akrylowej farbki Buff Tamyia. Cienkim pędzelkiem malowałem zacieki, zachlapania. Potem "popstrykałem" tu i tam tworząc rozpryski i bryzgi. Na to zamierzam położyć pigmenty.

P1340462_zpsi0aysxyj.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

To w sumie ostatnia aktualizacja na jakiś czas, bo z warsztatu wygania mnie remont i aerograf trzeba zamienić na wałek.

 

BMD już stoi o własnych siłach, w zasadzie jest w 90% gotowy. Już tylko kosmetyka, bo nie będę go tyrał mocniej. No i podstawka, ale to już tak na uboczu wątku konkursowego.

P1340467_zpshc1xttei.jpg

P1340469_zps6rvy9hzw.jpg

P1340473_zpsvvcpz9jm.jpg

P1340472_zpszlacpmws.jpg

P1340475_zpslevyyjax.jpg

P1340474_zpswnb1bcz1.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie w tym wątku kontynuować relację z pacy nad podstawką. W sumie zgubiłem się już jakie jest stanowisko administracji w sprawie modeli z podstawkami w klasie 2, ale jeśli to będzie problem, to do galerii konkursowej dam zdjęcia samego BMD.

 

W każdym razie - powoli maluję podstawkę. Obsadziłem bok zieleninką, zacząłem malować wszelkie detale. Oczywiście to tylko kolory bazowe, wszelkie brudzenie i gaszenie kolorów jeszcze przede mną.

P1340480_zpsrz8fg3yf.jpg

P1340482_zpsd5evzzm9.jpg

P1340484_zpsugzqn9tl.jpg

P1340486_zpsfkcvusdg.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, rozumiem to, bo elementów dodatkowych poza pojazdem będzie sporo, aczkolwiek do dioramy uważam wciąż jeszcze daleko. Może bardziej winieta? Sam nie wiem. Tak jak powiedziałem jeśli taka będzie wola to model do galerii pójdzie sam. Po prostu uważam, że bez sensu zakładać nowy wątek dla samej podstawki, dlatego tutaj będę kontynuował budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to tam rybka

Z tym, że fajnie by było dookreślić w regulaminie te pojęcia takie jak: diorama czy winieta.

W moim odczuciu diorama się już zaczyna kiedy opowiada jakaś historię tudzież sytuację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie tych "betonowych" bloczków. Jak je wykonałeś czy to raczej "kupne" są?

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.