Jump to content
tombie01

'Lato 1944 - Francis Stanley „Gabby” Gabreski'

Recommended Posts

Raz jeszcze, dla jasności:

Bronze Green NIE był brązowo zielony. Dull Dark Green NIE powstawał przez mieszanie pigmentów czarnego i zielonego.

Ja widzę tylko zdjęcie butelki z farbą na swoim monitorze i na tej podstawie nie skreślam koloru. Oczywiście, ze trzeba farbkę zobaczyć na żywo, by podjąć decyzję. Najlepiej już po wyschnięciu .

Raz jeszcze, dla jasności:

Bronze Green NIE był brązowo zielony. Dull Dark Green NIE powstawał przez mieszanie pigmentów czarnego i zielonego.

Ja widzę tylko zdjęcie butelki z farbą na swoim monitorze i na tej podstawie nie skreślam koloru. Oczywiście, ze trzeba farbkę zobaczyć na żywo, by podjąć decyzję. Najlepiej już po wyschnięciu .

No i Cię sprowokowałem : to z jakich kolorów był ten Dark Dull Green ? Pomarańcz i Seledyn ? Aha, a Bronze Grenn był z mieszanki błękitu i czerwieni ? To po co piszą Brązowo Zielony ? Czemu robią z Ciebie i ze mnie durni i debili ?

...

Żaden sukces. Mnie nie trudno sprowokować. Zresztą każdego... . Co prawda nie wiem do czego tym razem , ale nie sądzę, by to miało większe znaczenie.

Sugeruję zainteresowanie się kolorami jako takimi, farbami i pigmentami. Ja w tym siedzę tylko dobrze ponad ćwierć wieku ;). Biel Ołowiowa nie oznacza, że z tubki wypłynie srebrna farba, ani że ołów jest biały. Albo:

Żółcień kadmowa:

854-thickbox_default.jpg

Kadm:

1024px-Cadmium-crystal_bar.jpg

Można też zastanawiać się jak bardzo zielonkawe jest niebo nad Anglią i dlaczego jest identycznie zielone jak kacze jajo, niebieskie zresztą. Ale o tym nie teraz i nie tutaj.

Zobacze jeszcze cośik cy tylko gawozenie jakisik artystów malazy

zobaczysz ale prace idą powoli - dzisiaj mam wolne jak tylko dzieciaki pozwolą mi coś porobić na warsztacie to spróbuję coś pokazać - na pewno kolor wnętrza

zobaczysz ale prace idą powoli - dzisiaj mam wolne jak tylko dzieciaki pozwolą mi coś porobić na warsztacie to spróbuję coś pokazać - na pewno kolor wnętrza

Problem jest mi bliski i dobrze znany... Czekamy, czekamy

Litości, miesiąc z górki a tu puchy.

Ekstra te malarskie przekomarzania i moi Drodzy nie ma się co denerwować

Tombie01 da rade

Maluj i chwal się

oj mam teraz przez chwilę złożony warsztat w kotłowni ze względu na pewne prace remontowe i tym samym małą obsuwę w pracach

Ekstra te malarskie przekomarzania

Chyba nadaremnie. Obawiam się że modelu tak szybko nie zobaczymy.