Skocz do zawartości

'Lato 1944 - Francis Stanley „Gabby” Gabreski'


tombie01

Rekomendowane odpowiedzi

Raz jeszcze, dla jasności:

 

Bronze Green NIE był brązowo zielony. Dull Dark Green NIE powstawał przez mieszanie pigmentów czarnego i zielonego.

Ja widzę tylko zdjęcie butelki z farbą na swoim monitorze i na tej podstawie nie skreślam koloru. Oczywiście, ze trzeba farbkę zobaczyć na żywo, by podjąć decyzję. Najlepiej już po wyschnięciu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Raz jeszcze, dla jasności:

 

Bronze Green NIE był brązowo zielony. Dull Dark Green NIE powstawał przez mieszanie pigmentów czarnego i zielonego.

Ja widzę tylko zdjęcie butelki z farbą na swoim monitorze i na tej podstawie nie skreślam koloru. Oczywiście, ze trzeba farbkę zobaczyć na żywo, by podjąć decyzję. Najlepiej już po wyschnięciu .

 

No i Cię sprowokowałem : to z jakich kolorów był ten Dark Dull Green ? Pomarańcz i Seledyn ? Aha, a Bronze Grenn był z mieszanki błękitu i czerwieni ? To po co piszą Brązowo Zielony ? Czemu robią z Ciebie i ze mnie durni i debili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Żaden sukces. Mnie nie trudno sprowokować. Zresztą każdego... . Co prawda nie wiem do czego tym razem , ale nie sądzę, by to miało większe znaczenie.

 

Sugeruję zainteresowanie się kolorami jako takimi, farbami i pigmentami. Ja w tym siedzę tylko dobrze ponad ćwierć wieku ;). Biel Ołowiowa nie oznacza, że z tubki wypłynie srebrna farba, ani że ołów jest biały. Albo:

 

Żółcień kadmowa:

854-thickbox_default.jpg

 

Kadm:

1024px-Cadmium-crystal_bar.jpg

 

Można też zastanawiać się jak bardzo zielonkawe jest niebo nad Anglią i dlaczego jest identycznie zielone jak kacze jajo, niebieskie zresztą. Ale o tym nie teraz i nie tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczysz ale prace idą powoli - dzisiaj mam wolne jak tylko dzieciaki pozwolą mi coś porobić na warsztacie to spróbuję coś pokazać - na pewno kolor wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczysz ale prace idą powoli - dzisiaj mam wolne jak tylko dzieciaki pozwolą mi coś porobić na warsztacie to spróbuję coś pokazać - na pewno kolor wnętrza

 

Problem jest mi bliski i dobrze znany... Czekamy, czekamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

oj mam teraz przez chwilę złożony warsztat w kotłowni ze względu na pewne prace remontowe i tym samym małą obsuwę w pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.