Skocz do zawartości

"Domowy Mr Color Thinner" - kolejny zamiennik, może


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Temat przetrzebiony i w sumie nieaktualny, bo zniknęły posty Atlisa, ale powiem że od kilku tygodni używam ten modelarski samogon Atlisa, czyli ATL (Atlis Leveling Thinner ) i muszę przyznać, że jak na razie nie widzę kompletnie żadnej różnicy pomiędzy nim a oryginałem.

Farby rozcieńczone ATL zachowują się identycznie jak rozcieńczone MLT (Mr. Color Leveling Thinner), zapach jest ten sam, a co bardzo ważne - ALT świetnie nadaje się do czyszczenia aerografu.

Jest bardzo tani, a skuteczność porównywalna z acetonem technicznym i Tool Cleanerem i co najważniejsze - jest zupełnie nieszkodliwy dla aerografu, w odróżnieniu od acetonu który nie zawsze jest polecany do tego celu.

Na razie mam go jeszcze trochę, ale na pewno gdy mi się skończy zrobię sobie solidną porcję i będę używać zarówno do rozcieńczania farb, jak i czyszczenia aerografu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jaki jest sens trzymać wątek w którym brakuje kluczowych postów? Tylko ciśnienie skacze...

Z drugiej strony, temat arcyciekawy, więc może spróbujemy reanimować?

Receptura ALT, jak mniemam, jest tajna, więc może zacznę od siebie, a że chemikiem nie jestem, to do analizy używam tylko własnego węchu i intuicji. Na pierwszy ogień mieszanka najbardziej prymitywna z możliwych: pół na pół izopropanolu i rozpuszczalnika celulozowego (plus zdziebko retardera Amsterdam). Zapach podobny - i o dziwo nawet śmiga z Gunze H. Jutro pomaluję jeszcze trochę dla pewności, bo jak na razie, nie czuję róznicy miedzy tym a oryginałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, szkoda czasu - oto specyfika z nazwami polskich produktów.

Wszystko do kupienia w Polsce przez internet.

Gdyby ktoś miał problemy ze znalezieniem to mam wszystkie potrzebne linki.

 

Atlis Leveling Thinner: składniki na 100 ml specyfiku:

 

1. alkohol diacetonowy - 8 ml

2. alkohol izopropylowy - 28 ml

3. alkohol izobutylowy - 28 ml

4. izopropyloaceton - 28 ml

5. glikol butylowy - 8 ml

 

Zmieszać i używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, szkoda czasu - oto specyfika z nazwami polskich produktów.

Wszystko do kupienia w Polsce przez internet.

Gdyby ktoś miał problemy ze znalezieniem to mam wszystkie potrzebne linki.

 

Atlis Leveling Thinner: składniki na 100 ml specyfiku:

 

1. alkohol diacetonowy - 8 ml

2. alkohol izopropylowy - 28 ml

3. alkohol izobutylowy - 28 ml

4. izopropyloaceton - 28 ml

5. glikol butylowy - 8 ml

 

Zmieszać i używać.

A możesz podać orientacyjny koszt per 1 litr lub 100ml?

I tak gwoli ścisłości to jest odpowiednik tamiyowskiego Acrylic Thinner (biała nakrętka) czy Lacquer Thinner (żółta nakrętka)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest odpowiednik tamiyi z żółta zakrętką, jeśli rozmawiamy o tamiyi.

Gunze ma 3 lacquer thinnery:

normalny z niebieska etykietką : Mr Color Thinner

large_T-104.jpg?lm=1479727707

z opóźniaczem z żółta etykietką: Mr Color Levellig Thinner

large_T-108.jpg?lm=1479852587

był jeszce z przyśpieszaczem Mr Color Rapid Thinner:

s-l1600.jpg

ale już go chyba nie mają w ofercie. Bardzo fajny do lakierów bezbarwnych matowych i półmatowych

 

Formuła z karty produktu dotyczy wersji o normanym czasie schnięcia, czyli wersji z niebieska etykietką z pierwszego zdjęcia. Kody produktów od T-101 do T-104, odpowiadają takiej Tamiyce:

1112_rd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest odpowiednik tamiyi z żółta zakrętką, jeśli rozmawiamy o tamiyi.

Formuła z karty produktu dotyczy wersji o normanym czasie schnięcia, czyli wersji z niebieska etykietką z pierwszego zdjęcia. Kody produktów od T-101 do T-104, odpowiadają takiej Tamiyce:

1112_rd.jpg

Ototototo.... DziękujęCi bardzo dobry człowieku. O coś takiego mi chodziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem specyfikację do Mr. Leveling Thinner.

W linku od atlisa są zwykłe thinnery podane, masz numery w nagłówku pisma. Nie mam pojęcia czym się różni kompozycja dla levellinga i co tam robi za opóźniacz, nie znam się na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.