Skocz do zawartości

Gorąca "Miss Eileen" czyli A-1H Skyraider Tamiya 1/48


barszczo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przybrudzony, linie zapuszczone. To oczywiście jeszcze nie koniec, teraz najważniejsze w tym samolocie czyli okopcenia. Wygląd na chwilę obecną:

 

lKOIkel.jpg

 

IvBb1Jr.jpg

 

GRmyfHV.jpg

 

Ciągnie mi się ten Skyraider jak guma do żucia. Czekam jeszcze na specyfiki do brudzenia i Quickboostową obudowę mechanizmu odpalania systemu Yankee. Miałem to robić sam, ale czas niebezpiecznie się skraca, a następne projekty czekają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę drobiazgów: zmalowane śmigło, skończone pylony i osłony podwozia, początek zabawy z kołami:

 

gOHFOHn.jpg

 

W śmigle jeszcze piasta na biało i kalki na łopatach. Jutro trochę zabawy z goleniami podwozia i kołem ogonowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia obrabiam w darmowej wersji starego dobrego ACDSee, ale problemem nie jest program tylko aparat niestety. Z robotą krucho, ekipa remontowa po domu szaleje, łomot że aerograf z ręki wypada . Drobiazgi na razie na tapecie, wieczorem jakieś zdjęcie wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wreszcie było trochę spokoju i oto efekty:

 

zabawy z podwoziem:

 

3VAMSi8.jpg

 

o9MwssP.jpg

 

ostatnie kalki:

 

Eam5RgP.jpg

 

i początki walki z kopciem:

 

TlW5iFu.jpg

 

R27Vrnl.jpg

 

Ślady pod spodem robione według zdjęcia:

 

Dbwj4wV.jpg

 

Teraz zbiornik muszę tak ufajdać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlis:

Krótko i na temat. Można znaleźć miliony zdjęć gdzie A-1 jest ufajdany jak to powiedziałeś po sam ogon. Na zdjęciach które mam, Miss Eileen wygląda jak wygląda i dla mnie to jest wzorzec, punkt odniesienia, wzór, archetyp, przykład jak konkretny samolot który buduję wyglądał. Nie interesuje mnie czy był myty, odmalowany, odpicowany, czy później się okopcił, czy nie. Na zdjęciu wygląda tak jak wygląda w danej chwili i to jest dla mnie święte. Podobnie było z Messerem, będzie z Pięknisiem i kolejnymi modelami które kiedyś tam zbuduję. Tak rozumiem modelarstwo i nic ani nikt tego nie zmieni. Możesz się z tym nie zgadzać, moje plastikowe wypociny mogą Ci się nie podobać, żyjemy w wolnym Kraju, ale uszanuj to że inni mają swoje spojrzenie na pewne sprawy i swoją wizję modelarstwa.

 

P.S. I ponownie oświadczam że temat okopceń na Miss Eileen uważam za zamknięty. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem cały wątek. Właśnie zaczałem swojego Skyraidera ale nie wiem jeszcze w jakim malowaniu będzie. Prawdopodobnie coś w jasnych kolorkach. Będę podglądał do końca warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z remontem zbliżam się do połowy. Tamten tydzień to była masakra, kucie w ścianach i posadzce pod przeróbkę wody i odpływów, jeszcze się z kurzu odkopujemy. Mam nadzieję że Atlisa sobie na wieki nie zraziłem . Skyraider już prawie. Wczoraj wkleiłem pylony, dziś muszę go chlasnąć matowym, ostatnie pierdółki i w niedzielę lub w poniedziałek galeria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już nie wrzucać nowych zdjęć przed finiszem, ale Skyraider wystawił mnie dziś na sporą próbę nerwów. Robiłem te nieszczęsne prowadnice owiewki i tak naprawdę powinienem był je zamontować przed sklejeniem połówek kadłuba... Wykorzystałem cynę 0,7mm która też zachowywała się dość dziwnie, ale suma sumarum prowadnice są na miejscu, a trzy inne w środku kadłuba :

 

hWl8vPk.jpg

 

i jeszcze rzut oka na pylony:

 

8ZmDRJM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.