Skocz do zawartości

Chemia


MrBat

Rekomendowane odpowiedzi

Mierzu obecnie nie mam fotki.Ja White spirit'a widziałem 2 dni temu w Rzeszowskim Leroy Merlin na dziale z rozcieńczalnikami itp.Pamiętam że była to przeźroczysta butelka z biało pomarańczową(coś w tym stylu)etykietką z czarnym,dużym napisem White Spirit A ja będąc ostatnimi razy w Auchanie na dziale papieniczo itp znalazłem masę chemoutwardzalną Ale nie kupiłem Sam nie wiem czemu,jakoś tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już sam nie wiem.Czy ten Rzeszowki Leroy jest tak dobrze zaopatrzony czy co Ale mogę przysiądz,że widziałem White Spirita.Jak będę następnym razem to cyknę fotkę i wstawię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzis kupilem white spirita firmy maimeri ( wlasnie taka przezroczysta flaszka z bialo pomaranczowa etykietka jak ktos pisal wyzej ) w sklepie dla plastykow 10 zeta za flaszeczke o pojemnosci 75 ml oprocz tego do rozcienczania olejnych mam najzwyklejsza benzyne do zapalniczek w puszcze z dozowniczkiem, polecal to ktos w jednym z poradnikow payo wiec tez nabylem.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanienie apropo DOT-a. Włożyłem do niego felgi i kołpaki zbiorniki i kilka innych części gdyż powłoka lakiernicz mnie nie zadawalała, ale do rzeczy zbiornik i inne ok ale kołpaki i felgi po nocce w docie się połamały?? Może być to spowodowane że włożyłem je do DOT-4 a nie DOT-3 ?? Nie powiem że się troszeczkę wkurzyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być to spowodowane że włożyłem je do DOT-4 a nie DOT-3 ??

Wystarczyło poczytać parę innych tematów o DOT'cie i nie byłbyś wkurzony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkrentnie?? O co Ci chodzi??

Mam nadzieję że dobrze zrozumiałem Twoje pytanie. Chodzi o to, że w kilku innych wątkach pisane było już że trzeba używać DOT-3, a nie DOT-4 gdyż jest on nieobliczalny (i reaguje z tworzywem sztucznym?)

 

Zamiast pisać post pod postem edytuje.

 

Mam pytanko, w instrukcji modelu jest napisane że koła trzeba pomalować farbką "tire black". Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jaka to będzie farbka z Model-Master'a albo Pactry?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

DSCF9670.jpg

od lewej:

podkład na powierzchnie metalowe-ja stosuje do luf

werniks-kolor bursztynu-alternatywa dla filtrów miga

rozcieńczalnik do akryli MM-sprawdzone,działa,polecam(nieraz ,jak nie chce mi sie wstac po kranówke stosuję do Vallejo Game,Color i Air

DSCF9669.jpg

Olej "graftowy/teflonowy" do el. plastikowych, które maja pracować.

Liquit Tape-świetnie trzyma pigmenty,niezastapione przy nadziewaniu kółek na zapałki, by te sie nie ruszały,ustalanie el. fototr na modelu.

Gators glue, dedykowany do blach(wg producenta), ja zaadaptowałem go, do umieszczania zimmmeritu z żywicy.Jesli cienko go zetrzesz-fajnie Ci ustali pozycje, masz czas na korygowanie i zapuszczenie kleju Tamiya Extra Thin, rozmiekczy plastik i nie musisz kombinować z cyjanopanem

Debonder-zmywacz do naddatków kleju cyjano-MUSOWO

DSCF9668.jpg

Bitum, to taka nierozsądnie starta pastela.Daje kolor,ale nie bez przeady, faktura do dioram idealna(ziemia -grudki)

Śnieg dekoracyjny-sam jest fenomenalny, po zieszaniu z bitum, breja z srogich zim

Porcelana-inaczej zwana glazura-do podmokłych/mokrych el dioramki-błyszczy jak....no wypolerowana szklanka-czyli woda/morze/błoto/mokry pancerz

DSCF9665.jpg

PATYNA!-niesamowita rzecz, kolejna alternatywa dla MIG`a-rainsy ciagna się jak guma w lecie,na asfalcie

 

 

na razie to tyle(odwiedzajcie sklepy dla plastyków !)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MR. BASE WHITE

3bbdd6e00bae999a.jpg

To to samo co Mr. Surfacer 1000, tyle że z białym pigmentem. Idealny jako podkład bo Białych, czerwonych żółtych karoserii oraz samolotów i tego typu rzeczy. Ja to stosuję jako szybkoschnącą białą, matową farbę no i czasem jako podkład.

 

 

REVELL AQUA COLOR

d344c2b3de42abe6.jpg

Wodne farbki akrylowe. Dość gęste. Rozcieńczam 1:1. Aluminiowy kolor, piękny, stalowy-to samo. Błyszczące niebieskie i biały są naprawdę super. Świetnie się maluje. Pachną jak farby akrylowe na ściany. Farbka miedziana ma dość mało pigmentu i taki choćby... fioletowy... wypełniacz? To w czym pływa pigment. Ja trochę tego odessałem, bo miedź była zbyt fioletowa. Kolor złoty, ma błękitny podkład. Brązowego nie próbowałem, ale pewnie też jest super. Za każdą farbkę zapłaciłem w Niemczech po 2.25 Euro.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Clearfix

Ciekawy preparat. Przydatny do robienia małych szybek (np. okna samolotów pasażerskich w mniejszych skalach) czy na okrętach/statkach lub reflektory) Smarujemy przy użyciu pędzelka ramę gdzie ma powstać szybka na około - w efekcie powinna powstać błonka. Idealny też do wklejania szyb, świateł, owiewek ze względu na to że sam jest przeźroczysty i nic nie robi z plastikiem i farbą przez co nie bieleją i nie matowieją elementy przeźroczyste. Jest kruchy i trzyma nie za mocno, ale zazwyczaj wystarczy. Pędzelki myjemy w wodzie lub rozcieńczalniku celulozowym.

PC260005.JPG

 

A co jeśli ten plyn zgęstnieje? (tak jak mi :\). Da się go jakoś rozcieńczyć aby nadawał się jeszcze do użycia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PATYNA!-niesamowita rzecz, kolejna alternatywa dla MIG`a-rainsy ciagna się jak guma w lecie,na asfalcie

A jakich kolorów tych mazideł Waćpan zakupił?

Może jakaś tabela od siebie który kolor nadaje się pod który kolor bazowy pojazdu?

No i jeszcse pytanie o werniks. Pisałeś, że to alnernatywa dla filtrów Miga,a taki werniks matowy to może być używany jako lakier bezbarwny np. w zastępstwie lakieru matowego pactry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Czego używacie do mycia pedzla po Maskolu? Wody?

Z maskolem jest problem, jak zaschnie to kiepsko. Nitro jest całkiem dobre. Rozcieńczalniki celulozowe jakoby również.

 

 

Czego użyć do mycia (Cleanlux'u) żeby pozbyć się farby i nie zniszczyć modelu?

Cleanluxu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.