Skocz do zawartości

Chemia


MrBat

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, czy nie żółknie z czasem. Weź Constructor wystaw to na słońce i za jakiś czas daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reggy mamy zimę, nie ma słońca Mam kilka próbek w różnych miejscach, jedna na biurku pod żarówką, a druga gdzieś tam leży na słońcu więc zobaczymy jakie będę efekty. Za jakiś czas będę robił odlew kadłuba do miniaturki holownika więc zobaczymy jak reaguje na szlifowanie i skrobanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na stronie www.airbrushtricks.com, polecają przygotowanie samemu rozcieńczalnika do farb akrylowych:

 

- 4 kubki (cups) wody

- 1 kubek spirytusu,

- 1 kubek płynu do mycia okien (ze względu na amoniak),

- 5 kropli gliceryny.

 

Sam nie próbowałem, bo nie mam nawet farb akrylowych, ale może ktoś zrobi eksperyment

 

A jeszcze co do mieszania farb:

 

jest takie urządzonko, stosowane w laboratoriach:

 

 

MSZDLA-WGI-011_1_a.jpg

 

Jak siedzimy godzinami przy pracy, to można wstawić potrzebne na dzisiaj farby i niech się słoiczki kręcą i mieszają

 

"Oryginał" jest idiotycznie drogi (1600zł!!!), ale średnio uzdolniony majsterkowicz, powinien poradzić sobie ze zrobieniem czegoś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

 

Mam pytanie odnośnie farb w sprayu Tamiyi

Czy nadają się do trucków?

Czy nadają się dla początkujących?

Jaki dają porządany efekt?

Czy trzeba do nich podkładu jak trzeba to jakiego? Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nadają się do trucków?

Czy nadają się dla początkujących?

Jak najbardziej x2

 

 

Jaki dają porządany efekt?

Zależy jaki jest pożądany efekt. Farby te są ponoć bardzo dobre, ale niech się inni wypowiedzą.

 

 

Czy trzeba do nich podkładu jak trzeba to jakiego?

Nie trzeba, jeśli chodzi o przyczepność. Sprawdzenie powierzchni przed malowaniem to druga kwestia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

moze od czapki- mieszkam 9 lat w Irlandii i musialem troche kombinowac z rozcienczalnikami do farb ( farby zamawiam z Polski)- doskonalym rozcienczalnikem do enameli Humbrola i Revella jest produkt Nexa Autocolor P850-1597- jako, ze jestem w branzy samochodowej do farb Tamyja doskonalym rozcienczalnikiem jest Contact spray Daf'a ( trzeba tylko pare razy potrzasnac pojemnikiem aby gaz ulecial- inaczej sie pieni)- do Pactry uzywam wody destylowanej do akumulatorow. Moze komus to sie przyda. BTW moze ktos zna jakies dobre sklepy modelarskie w IrlandiI- bo mi zawsze odpowiadaja- najblizszy sklep w Londynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

nie bardzo wiem gdzie z tym, więc napiszę tu.

 

otóż nieco ponad 30 min. temu wymieszałem Domestos i ocet w proporcjach 1:1

Do takiej mieszanki wrzuciłem kilka Fruili. Efekt jest taki że efektu brak.... tz. ogniwka są nadal takie jak były przed wrzuceniem do mieszanki.

 

Co jest nie tak? czy chodzi o Domestos który zastosowałem?

A użyłem Domestos Zero Kamienia ( czarna butelka ) o taki : http://www.hipernet24.pl/prodinfo.php?item_id=29336&pkt_id=&pro_id=&char_id=

 

a ocet to standardowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tak się domyślałem.... ale nikt nie pisał że to musi być w zielonej butelce więc.... no nic, ten i tak miałem już w domu, kupię inny.

 

Na zdjęciach ewidentnie widać jaki należy zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

mam już co trzeba i zrobiłem co trzeba...

efekt jest taki :

http://img13.imageshack.us/gal.php?g=imag0009yqb.jpg

 

rzecz w tym że gąski leżały i nadal leżą w tej mieszance już 2h!

a to dlatego że po 30 minutach były ledwo "zabarwione" w kilku miejscach....

a czytałem na forum że po 30 minutach powinny być już OK, a poza tym patrząc na zdjęcie z tego tematu viewtopic.php?t=13703 mam wrażenie że osiągnąłem nieco inny efekt...

 

ktoś może się wypowiedzieć na ten temat???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkład zawsze się przyda pod akryle, nieważne jakie. Seria Vellejo Air jest niby tak przygotowana żeby tylko lać do aero. Z tego co pamiętam jest już w nich zawarty retarder ale potrzeba by jeszcze potwierdzenia specjalisty

 

A jeszcze co do podkładu to akryle mają to do siebie, że nie trzymają się plastiku - taka ich chemiczna natura. Dlatego trzeba dać podkład, żeby farba w ogóle jakoś położyła się na modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.