Skocz do zawartości

Chemia


MrBat

Rekomendowane odpowiedzi

Revell i Humbrol są bardzo podobne, o ile nie tożsame. Wolę Humbrola niż Tamiyę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpachla Tamiya wymieszana pół na pół z pyłkiem kwiatowym. Skurcz jest wtedy nieznaczny. Wada - mój zapas pyłku jest już na wykończeniu a nie mam pojęcia skąd zdobyć nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uzywam Gunze (czy jak kto woli Mr Hobby) Trzy rodzaje (cztery wliczajac wersje light):

- plynna - Mr Dissolved Putty - dobrze wchodzi w drobne szczeliny, ale nie nadaje sie do duzych napraw i korekt

- pasta - Mr White Putty - cos posredniego miedzy plynna, a plastelina. Mozna wypelniac wieksze ubytki. Twardnieje po kilku godzinach. Mozna obrabiac.

- dwuskladnikowa Mr Epoxy Putty w wersji Strong i Light (lzejsza okolo 40% od Strong, przed rozrobieniem wyglada jak gabka) - mozna tworzyc nowe elementy, po wymieszaniu konsystencja plasteliny, twardnieje po kilku godzinach. Mozna obrabiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To jest prawdopodobnie to samo, co u nas mozna kupic w szklanej buteleczce. Jest OK, ale WAMOD niczym mu nie ustepuje, a jest duzo, duzo tanszy. Wg mnie, szkoda sobie glowy zawracac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Znalazłem taki oto rozcienczalnik do farb olejnych firmy humbrol. Czy ktoś używał tego specyfiku i mógłby cokolwiek o nim powiedzieć?

Zawsze warto przy okazji wizyty w Polsce zaopatrzyc sie w zapas Wamodu (ja tak robie z rozcienczalnikiem do akryli). Ja wczesniej uzywalem Revella do emali, zarowno Humbrola jak i Revella i jakos nie narzekalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem wcześniej przy wątku o Gallardo, że przeprowadzę szybki test przezroczystych farbek Gunze. Wykorzystałem element powszechnie znany i chyba dobrze nadający do takiego testu. Warstwy specjalnie były kładzione pędzelkiem, by pokazać zbieranie się pigmentu. Jak wspominałem przy okazji Gallardo, po 4 próbach nałożenia Smoke Grey pędzelkiem dałem sobie spokój i zatrudniłem aerograf do roboty

Na pierwszym zdjęciu widać stopień przyciemniania przy kładzeniu kolejnych warstw. Na drugim - że jest to przezroczyste

Kolor czerwony bardzo ładnie pokrywa, pomarańczowy już mniej, za to na szarym widać wszelkie zbieranie się pigmentu.

 

6cccc612e766718bm.jpg 9b4910ed8aa90928m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam a ja mam pytanie czym uszczelnić aerograf?? Tzn zgubiłem uszczelkę widziałem na forum ze można to czymś zastąpić ale czym, nie potrafię tego znalęść.

 

EDIT------------

Znalazłem po wysłaniu posta, chociaż nie ma czegoś innego niż maskol??

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mogę zaktualizować informację o uszczelnianiu aerografu. Ostatnio dyszę uszczelniłem naklejonym cieniutkim paseczkiem taśmy Tamiyi (wyciętym na włosową grubość naprawdę). Naklejony wkoło końca gwintu dyszy - sprawował się okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wykorzystalem maskol z FAQu. O tym sposobie wlasnie pisal Reggy. Dla mnie nie dosc ze zalatwil problem braku uszczelki to w ogole uszczelnil aero bo od nowosci, jak sie okazalo, szczelny nie byl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o podkład, jakiego używać? I co daje użycie podkładu? Na razie maluję pędzlami (nie najlepiej to wychodzi-może znacie jakieś patenty żeby nie było mazów, ja staram się mocno rozcieńczać) i zastanawiam się czy warto dawać podkład, jakie są jego zalety?

Maluję Vallejo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli malujesz pędzlem podkład jest zbędny.Podkłady stosuje się malując aerografem.Np.gdy malujemy farbami akrylowymi(a one słabo trzymają się modelu) trzeba dać podkłąd olejny(bdb trzyma się modelu) i w ten sposób unikniemy,że farba po jakimś czasie nam nie zejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Vallejo konieczny jest podkład. Na gołym plastiku zachowują się jak na mydle - nie da się malować. Możesz używać podkładów w sprayu albo eksperymentować z cienkimi warstwami mocno rozcieńczonych szarych kolorów olejnych Humbrola czy Revella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja mam kilka pytań ;) Czym rozcieńczać farby Model Mastera? Wamodem przejdzie? I czy konieczny jest dawać pod Model Mastera podkład typu Surfacer? Skoro nie, to czy duża różnica jest jeśli dam podkład czy nie? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W prawie każdym sklepie budowlanym.Najlepiej popatrz w Castoramie,Leroy Merlin,Obi czy innych.Można kupić w dużych jak i w małych butelkach

Wtrącając się nieśmiało do tematu, nie widziałem nigdy w castoramie ani leroy Merlin white spirit, czy to będzie po prostu benzyna lakowa krakowskiej firmy Dragon? Jak gdzieś masz fotkę etykiety, to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.