Skocz do zawartości

Chemia


MrBat

Rekomendowane odpowiedzi

Albo jak już nie będziesz dał rady jakimiś środkami chemicznymi , to po prostu to delikatnie zdrap-jeżeli pomalowana powierzchnia jest w miarę płaska.

 

P.S. Nie chcę mi się wierzyć że kret tego nie ruszył

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kliknięciu w link...

MySQL Error Occurred

Error Message:

145: Table './truroart_artshop/shop1_CubeCart_inventory' is marked as crashed and should be repaired

 

 

itd

 

pzdr

 

Hmm u mnie dziala, no ale z netem roznie bywa. Tak czy siak chodzi mi o retarder ze sklepu dla plastykow, ktory to (retarder) jest w zelu. Zastanawiam sie czy mozna by go uzyc do opozniania schniecia farb.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
ile mam czekać do szlifowania bo minela godzina a ona jest całkowicie sucha

Nie jest sucha Chyba że nałożyłeś super-cienką warstwę. Nie ma co się śpieszyć, 12 godzin to rozsądne minimum. Szpachle mają tą przykrą właściwość, że przy szpachlowaniu większych wgłębień potrafią się po X dniach zapaść po prostu (skurczyć). Dlatego większe ubytki lepiej najpierw uzupełnić zrzynkami plastikowych ramek czy części, płytkami polistyrenowymi, zalać klejem cyjanoakrylowym itp. Humbrol i tak szybko wysycha. Polecam szlifowanie na mokro - nawet jak coś małego to na ślinę Gładsza powierzchnia wychodzi i papierek na dłużej starcza.

 

P.S.

Znajomy awatar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam takie pytanie, czy malując humbrolami lub revelami aerografem, mogę wyczyścić aero cleanluxem?? to znaczy, czy po malowaniu wystarczy przepuścioć przez aero cleanlux, czy może mam przepuścić rozpuszczalnik np. humbrola a dopiero potem rozkręcić aero i zatopić w cleanluxie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aqws99 ja zawsze najpierw rozpuszczalnika trochę przeuszczę, a potem cleanluxem i zależy jak dobrze rozrobiłeś farbę, jeśli była dobrze rozrobiona i rzadka to takie zabiegi wystarczą. Jeśli będziesz widział że aerograf zaczyna się dławić następnym razem lub coś nie tak - rozkręcić na części pierwsze aero i moczyć w cleanluxie, wyczyścić pędzelkiem i będzie grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

truckman no dzięki... bo akrylami już malowałem i wyczyściłem przepuszcajac rozpuszczalnik do akryli wamodu i grało ... ale przed wlaniem do aero humbrola wolałem zapytać bo jednak emalie trudniej usunać jak wyschnie np. z pędzelka... tak więc nie chciałem zepsuć aero... gdyby czyszczenie nie wyszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aqws99 nawet ja Ci zaschnie to po kąpieli w cleanluxie zejdzie bez problemu, moim zdaniem z humbrolami jest lepiej niż z akrylami, bo z akryli jak trochę zaschną robią się farfocle, a olejne jak lekko sachnie to trochę ropuszczalnika i się rozpuści gdy w taki sam sposób akrylowy farfocel zatka Ci dyszę. (Przynalmniej mi się tak działo z akrylami pactry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaczynam przygodę z modelarstwem i już mam problem, a mianowicie-kolory.

Posiadam model Peterbilt 359 od revella, i jest dołączona do niego instrukcja gdzie są wypisane poszczególne kolory.

Słyszałem że farby Revella są do kitu, i chciałem wziąć jakieś zamienniki. Znalazłem to,

tabele zamienników.

Kolory (revell) 31,99,91,90,302,314,91+83,8,94,378,301,381,382,374,30,nie za dużo? Potrzebuję dobrych zamienników, do aerografu jak i pędzli. Nie mam o kogo zahaczyć, dlatego pytam się na forum. Jeśli w złym miejscu napisałem, przepraszam, następnym razem poprawię się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Mr. Settera od Gunze, bo pierwszy raz widzę te cudeńko. Czy ten specyfik ma zawsze białą barwę, czy dostałem jakiś przeterminowany ??

Mam też Softera i jest on przeźroczysty, stąd takie pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Setter jest lekko mleczny - nie martw się, nie zostawia śladów. A nawet jeśli, to wystarczy przetrzeć. Właściwie - miejsce gdzie naniosłeś Setter dobrze jest raz za razem rozcierać wacikiem czy pędzelkiem, nie pozwalając, aby setter zbierał się w krople punktowo i tak stał, bo te krople za mocno się wżerają w kalkę i jest widoczna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem więc wrzucam

Ostatnio znalazłem w sklepie budowlanym Szkło Wodne Sodowe firmy DOREX. Wykonałem na nim podstawowe testy i oto wyniki

 

33061049ae6.jpg

 

- można rozlewać po powierzchniach i nie wymaga krawędzi ograniczających;

- najlepiej nakładać warstwami, bo na wierzchu tworzy się kożuch a pod spodem jest cały czas płyn;

- nie nadtapia plastyku (wyprasek);

- ładnie kryje malowane elementy;

- przezroczystość jest zaskakująco dobra;

- schnie około 12-24 godzin, ale lepiej odczekać 48 godzin, bo wtedy na pewno wyschnie na kamień;

- można lać na papier, gips, plastyk, drewno i nawet na materiały tekstylne;

- jest w 100% bezzapachowy;

- trzeba nakładać powoli bo mogą się pojawić pęcherzyki powietrza;

- nie wolno dotykać aż do całkowitego wyschnięcia;

- nie wolno przychylać zalanej powierzchni;

- nie wolno suszyć wiatrakami, wentylatorami, suszarkami itp.;

- nie kruszy się, jest dość twardy – po wyschnięciu;

- nieelastyczny po wyschnięciu;

 

Wczoraj był kolejny mały test:

Farby Van Gogh + White Spirit + Szkło Wodne Sodowe

Zabarwiło w 100%, wyszło nieprzezroczyste. Dawałem w różnych proporcjach kilka kropel farby na cały kubeczek na leki (tyle co kieliszek) i zafarbowało maksymalnie, wyszła czarna masa

 

Kilka fotek poniżej:

 

p2170581md3.jpg

 

p2170574zg9.jpg

 

p2170569bg9.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile ów cudo kosztuje

 

Aha i mam do Ciebie prośbę.

Sprawdź jak reaguje z farbami(chodzi mi o zabarwienie) pactry,humbrol etc.

I sprawdź jeśli możesz jak reaguje na fabry olejne artystyczne.

I oczywiście gdzie kupiłeś ten specyfik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile ów cudo kosztuje

 

Aha i mam do Ciebie prośbę.

Sprawdź jak reaguje z farbami(chodzi mi o zabarwienie) pactry,humbrol etc.

I sprawdź jeśli możesz jak reaguje na fabry olejne artystyczne.

I oczywiście gdzie kupiłeś ten specyfik

 

Filip zaskoczę Cię... Ten specyfik kosztuje majątek... Całe 3 PLN (słownie trzy złote) za 500 ml czyli słownie pół litra

I tu kolejna niespodzianka... kupiłem to cudo w sklepie budowlanym

Powaga, 3 zł za pół litra w sklepi budowlanym. Sam byłem zaskoczony. Kupiłem to na próbę i postanowiłem sprawdzić jak to działa, pomyślałem że jak nic tego nie wyjdzie to po prostu wyleję to

 

Co do prób z farbami to będą teraz na czasie, będę je wykonywał podczas klejenia modeli. Użyję resztek farby po malowaniu i jeszcze Van Goghi mam w szufladzie i trochę suchego pigmentu to też może być ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile ów cudo kosztuje

 

Aha i mam do Ciebie prośbę.

Sprawdź jak reaguje z farbami(chodzi mi o zabarwienie) pactry,humbrol etc.

I sprawdź jeśli możesz jak reaguje na fabry olejne artystyczne.

I oczywiście gdzie kupiłeś ten specyfik

 

Filip zaskoczę Cię... Ten specyfik kosztuje majątek... Całe 3 PLN (słownie trzy złote) za 500 ml czyli słownie pół litra

I tu kolejna niespodzianka... kupiłem to cudo w sklepie budowlanym

Powaga, 3 zł za pół litra w sklepi budowlanym. Sam byłem zaskoczony. Kupiłem to na próbę i postanowiłem sprawdzić jak to działa, pomyślałem że jak nic tego nie wyjdzie to po prostu wyleję to

 

Co do prób z farbami to będą teraz na czasie, będę je wykonywał podczas klejenia modeli. Użyję resztek farby po malowaniu i jeszcze Van Goghi mam w szufladzie i trochę suchego pigmentu to też może być ciekawie

 

Sooooo

Szy słote

 

I to za pół litra...

Nie ma co kupuje w ciemno i też poddam specyfik próbom

To może być to czego modelarze szukali od dawna...

Cena do ilości...toć to tańsze niż barszcz.

Czekam na Twoje uwagi i próby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sooooo

Szy słote

 

I to za pół litra...

Nie ma co kupuje w ciemno i też poddam specyfik próbom

To może być to czego modelarze szukali od dawna...

Cena do ilości...toć to tańsze niż barszcz.

Czekam na Twoje uwagi i próby

 

Filip jak ja wyciągałem z portfela te "czy" złote to aż serce mi pękało Teraz ta zielona butelka to koszmar na moim biurku, który mi o tym przypomina

 

Wczoraj był kolejny mały test:

Farby Van Gogh + White Spirit + Szkło Wodne Sodowe

Zabarwiło w 100%, wyszło nieprzezroczyste. Dawałem w różnych proporcjach kilka kropel farby na cały kubeczek na leki (tyle co kieliszek) i zafarbowało maksymalnie, wyszła czarna masa

 

Wydaje mi się, że moje testy na farbowaniu mogą być nieskuteczne tak więc zachęcam do zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.