Skocz do zawartości

Brewster B 339 Buffalo "Pacific Theater" 1/48 Tamiya


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cieńszego niż ten na samej górze nie mam w tym momencie - może jutro się przejdę i coś kupię.

VIJQ5fu.jpg

NhWdM0F.jpg

 

z daleko "jakoś" to wygląda natomiast jak patrzę na zdjęcia to nie podoba mi się

Będę dalej kombinował, ale dziś już pasy odpuszczam.

 

W prawej spróbowałem jeszcze plastik z ramki, chyba ciut lepiej wygląda?

SAY3Wyz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wszystko jest do zrobienia. To kwestia doświadczenia i umiejętności. Jeśli masz taką wolę próbuj aż wyjdzie. W sumie jest tyle dostępnych dodatków i wszelkiej maści "pomocy naukowych", że nie widzę sensu się męczyć. Ale jak mówiłem to kwestia indywidualna. Tak czy owak życzę powodzenia i czekam na rozwój warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wieczorkiem podejmę kolejną próbę (na razie poczekam z blaszkami).

Znalazłem w firmie jakiś stary zasilacz, pociąłem kabel i na oko ma ok 0,2mm - 0,4mm może z nim klamry będą lepiej wyglądały

 

Jakie macie patenty by dokładnie wyszlifować siedzisko w fotelu ? Zacząłem papierem 400 poprzez 800/1200/2000 kończąc na 3000, wczoraj położyłem podkład i dalej widzę nierówności (ciężko mi jest znaleźć dobry kąt by papierem przeszlifować całe siedzisko).

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z tymi pasami, model rób po prostu, a nie zajmujesz się detalami, na które przyjdzie jeszcze czas.

Te pasy nie są złe, a takie dążenie do perfekcji na samym początku, to dobra metoda do zniechęcenia się do modelarstwa, bo coś nie idzie tak jak sobie założyłeś.

To normalne, zawsze coś nie wychodzi tak jakbyś chciał, ale to przyjdzie samo, z czasem.

Warto umieć powiedzieć sobie "dość" i przejść do dalszego etapu. Bo inaczej zaczniesz się zniechęcać, a taki drobiazg nie jest tego wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę. Zrób te klamry najlepiej jak potrafisz ale nie daj się zwariować. To co się przy ich robieniu nauczyłeś zaprocentuje przy kolejnym modelu, a nie ma nic przyjemniejszego niż po latach wrócić do swoich poprzednich prac i na własne oczy zobaczyć jak bardzo się każdy kolejny model różni od poprzedniego .

Ten samolot to taki znacznik tego, na jakim modelarskim etapie teraz jesteś, nie musi być perfekcyjny.

Dodatkowo podejrzewam, że nie ma takiego modelarza, który uważa że jego modele są już perfekcyjne ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno szybkie pytanie :

zz5ewmZ.jpg

tak zrobiłem choć w instrukcji jest pokazane tylko by pomalować ten element z trzema kółkami ( ale cała ta instalacja jest w odcieniu tego elementu, więc zakładam, że chodzi o to jak zrobiłem).

Mam rację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was serdecznie,

 

Pomalowałem dodatkowe części w wewnętrznej części kadłuba ( nie znam wszystkich poprawnych nazw, więc jeśli gdzieś się pomylę to poproszę o waszą korektę ) i teraz mam pytanie, czy dobrze pamiętam kolejność :

1) kolor podstawowy

2) suchy pędzel

3) lakier błyszczący

4) kalki

5) lakier błyszczący

6) wasz

 

dodatkowo pożyczyłem od znajomego piłkę i pociąłem wczoraj igłę na 1mm odcinki - tak nie poddałem się, będę robił dalej pasy tylko tym razem w wersji od Greatgonzo

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że poruszasz się w okolicy skali, masz te wałeczki zdecydowanie wyższe niż szersze. A potrzebujesz, by wysokość oscylowała gdzieś w okolicy 1/2 średnicy przynajmniej. Jeżeli chcesz jedynie 'ogarnąć' igły, to zeszlifuj je, jak Ci pisałem. Ale gdyby interesowała Cię jakaś zgodność z oryginałem, to zapoznaj się z konstrukcją Sutton Harness. Nie jest to wyższa fizyka, ale jednak producenci dodatków często robią tu błędy. A jeśli nawet zrobią wszystko poprawnie to i tak połowa modelarzy montuje te pasy nieprawidłowo w swoich modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greatgonzo z pasami będę jeszcze kombinował, w najgorszym wypadku poddam się, na pewno jeszcze dużo nauki przede mną

 

Wczoraj zdjąłem maskowanie, suchy pędzel i pomalowałem błyszczącym lakierem.

Nie jestem do końca zadowolony z efektu ale przynajmniej idzie coś do przodu, dziś chciałbym położyć kalki w środku, znowu lakier błyszczący i pobawić się waszem - zobaczymy jak mi to wyjdzie, no i pasy albo brak pasów.

aW7RhhG.jpg

tJCdNlh.jpg

RzYE6Q7.jpg

yjey14f.jpg

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle jak na początek.

Dawaj robotę z pasami.

Trochę metal nie siadł.

 

Mogłoby być lepiej mam nadzieje, że z każdym kolejnym będzie lepiej.

Będę robił te pasy spokojnie, coś pokombinuje

Tzn ? Możesz to rozwinąć bym wiedział, co źle zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update, coś tam poszło do przodu (nie za dużo ale zawsze coś).

AW5sroW.jpg

KjuBnwp.jpg

gygDMCo.jpg

gV3UetD.jpg

nyuISnf.jpg

 

Dokończyłem pasy - nadal są marne :(

Wkleiłem fotek oraz tablicę przyrządów reszta jest na sucho, koniec dnia jutro kolejny

 

Pozdrawiam,

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MLT.

 

Dzięki.

 

 

Niestety mam złą wiadomość, warsztat będzie wstrzymany przez dłuższy okres (tzn. będę miał znacznie mniej czasu).

W sobotę wracając z zakupów, wybuchała nam butelka (po browcu...) i tak nie fortunnie trafiła moją żonę, że była szyta i ma nogę w gipsie na 6 tygodni.. a za 8 wylatujemy na wakacje ... cudownie

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

powoli, powoli coś idzie do przodu, szpachla, podkład i tak dalej (widzę dużo swoich baboli - choć mniej niż w poprzednim modelu).

Teraz tak wyglądają sprawy :

ePvpCNz.jpg

Golenie są polakierowane, natomiast koła jeszcze nie - przynajmniej jeszcze raz czeka mnie położenie podkładu i zabawa papierem ściernym.

 

A5c8fSl.jpg

Pierwszy raz bawiłem się maskami.... mam tylko jeden wniosek - więcej cierpliwości i precyzji, inaczej będzie taki efekt jak na załączonym obrazu

 

P1HLzWt.jpg

EbTh07T.jpg

fsaE7Qg.jpg

 

Qh377HJ.jpg

Dolna szyba i maska masakra .... Tu wyszedł mój pośpiech i krzyki teściowej szwędającej się po domku :(

 

Jeśli macie jakieś porady/zastrzeżenia/uwagi etc. z chęcią wysłucham

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.