Skocz do zawartości

Brewster B 339 Buffalo "Pacific Theater" 1/48 Tamiya


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

Odrobinę za mocno go schowałeś moim zdaniem, ale jak pod kalki położysz błyszczący lakier, to preshading powinien mocniej się zarysować.

 

Jak tak patrzę na zdjęcia i na model to jest różnica, tzn na zdjęciach nie widać tego oczywiście.. ale w "realu" widać kreski preshadingu pod spodem, może tak jak mówisz będzie jeszcze bardziej zarysowane po błyszczącym lakierze.

Poszły dwie warstwy w proporcjach 1:7 - w końcu aero nie pluło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

podłubałem troszkę przy moim byczku i tak zamaskowałem pod pierwszy kolor (TS-22) :

YsX5txM.jpg

2XfIwex.jpg

Z11PP6a.jpg

705LSRz.jpg

BNmg5DM.jpg

fb8F5Kv.jpg

TKbPKuS.jpg

 

Pierwszy raz użyłem patafix'a - bardzo fajnie się sprawuje, na pewno się zaprzyjaźnię z nim.

Co do koloru, tak jak radziliście nie malowałem z puszki lecz spuściłem farbę do pojemniczka (akurat do kubka jednorazowego) i tu mam pytanie czym ją rozcieńczać ? Sama farba jest za gęsta (aero czasem pluło, zatykało się), a jak dodałem do niej X20A Tamiyi to farba "dziwnie" reagowała, nie wiem jak to fachowo określić ale tak jak by jakieś wiązania rozpadały się (zrobiła się jedna kulka/masa).

Po paru próbach wyszło tak :

SNVnopg.jpg

n7dpw5l.jpg

7sBGlwN.jpg

 

I po zdjęciu maskowania :

TNgwtpI.jpg

HehTTnr.jpg

hGLFCYh.jpg

 

Moje błędy do poprawy :

w3r3tch.jpg

WFhM1ke.jpg

qi0Kqoi.jpg

qwpVmfl.jpg

 

Ogólnie jestem zadowolony, lecz widzę na co muszę zwrócić uwagę .

Równiejsze warstwy farby, zbyt gęsta farba, staranniejsze maskowanie i mniej pośpiechu

A wy co myślicie?

 

ps. zmniejszyłem zdjęcia, czy teraz jest ok ? Czy coś jeszcze mam poprawić ?

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wy co myślicie?

 

Tak myśimy:

Równiejsze warstwy farby, zbyt gęsta farba, staranniejsze maskowanie i mniej pośpiechu

 

 

Farba jest zdecydowanie za gęsta. Preshading masz "napluty" a kolor bazowy całkowicie go zakrył. Ale, nauka (mam nadzieję) w las nie pójdzie.

 

Poza tym, jeśli maskujesz granice kolorwów, maskuj juuż pomalowane powierzchnie. Pomalowałeś spód - maskujesz, kładziesz pierwszy kolor na górze mniej więcej wzdłuż linii granicy plam, dobiero to maskujesz i kładziesz drugi kolor. W ten sposób powinieneś uniknąć niedomalowanych wpadek jak na dwóch ostatnich zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, jeśli maskujesz granice kolorwów, maskuj juuż pomalowane powierzchnie. Pomalowałeś spód - maskujesz, kładziesz pierwszy kolor na górze mniej więcej wzdłuż linii granicy plam, dobiero to maskujesz i kładziesz drugi

kolor. W ten sposób powinieneś uniknąć niedomalowanych wpadek jak na dwóch ostatnich zdjęciach.

 

Ale, nauka (mam nadzieję) w las nie pójdzie.

 

Dzięki Mikele, zapamiętam. Mam taką samą nadzieję

 

Farbę możesz rozcieńczać leveling thinnerem. Trochę widać też fakturę farby. Nie wiem, czy to plastik, czy malujesz za gęstą farbą.

 

Zdecydowanie masz tendencje do malowania bardzo gęstą farbą. Uwierz - musi być dużo rzadsza.

Leveling Thinner jest uniwersalnym rozcieńczalnikiem i stosuj go.

 

Dzięki Karambolis i Solo za rady, to chyba prawdą z tą moja tendencją, postaram się ją bardziej rozcieńczać.

Po pracy zabieram się dalej do roboty.

Jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie masz tendencje do malowania bardzo gęstą farbą. Uwierz - musi być dużo rzadsza.

Leveling Thinner jest uniwersalnym rozcieńczalnikiem i stosuj go.

 

ponieważ nie mam w domu leveling thinner mogę użyć : mr color leveling thinner

bo to nie jest to samo z tego co wiem, różni się opóźniaczem ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie witam

tak jak pisaliście, spuściłem tym razem drugi kolor kamo (AS-9 Dark Green RAF) i rozcieńczyłem go Mr. Color Leveling Thinner i pomalowałem pierwszą warstwę :

7ZzzH5X.jpg

zOMHbD9.jpg

tTO5YHV.jpg

 

Dopiero teraz widzę różnicę w rozcieńczeniu tych dwóch kolorów, widzę swój "pierwszy" PS i jaki on jest okropny

Co teraz ? Położyć parę warstw by go troszkę ukryć ?

Nie chce zrobić tak jak w przypadku AS-22 ponieważ w przyszłości patrząc na byczka chciałbym widzieć co źle zrobiłem

Dzięki za wszystkie podpowiedzi oczywiście.

Mam jeszcze odnośnie pytanie zdjęć co mogę w nich poprawić ? Rozmiar już zmniejszyłem.

I ostatnie pytanie, kiedyś na forum widziałem użytkownika, który sam robił stojaki na farby ? Możecie pomóc mi go namierzyć ?

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale mimo potknięć dobrze robisz: maluj dalej, kolejnymi transparentnymi warstwami, może nie aż tak cienkimi jak ta, bo będziesz ich z 15 potrzebował żeby pokryć ten mocny preshading.

Maluj tak długo, aż w miejscu gdzie są linie preshadingu będą linie w kolorze ciemnej zieleni - ciemniejszej niż kolor zielonych łat kamuflażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dobrze ale oczywiście przesadziłem :( Nie mam jeszcze tego wyczucia.

YqyOfkM.jpg

KuZgdyX.jpg

UaVTUkB.jpg

qSXkAAk.jpg

pPPNCmb.jpg

 

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zdjąć maskowanie, poprawiać błędy w malowaniu, położyć lakier i kończyć byczka

Pamiątka błędów zostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I słusznie, nie przejmuj się że coś wyszło za bardzo, albo nie bardzo.

Jak sobie przetłumaczysz, że nie każdy model musi być super, to się szybko zaczniesz uczyć bez stresu.

Pamiętaj: wyjdzie jak wyjdzie, a potem jest tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry dzień,

tak jak pisałem wczoraj zdjąłem maskowanie i zrobiłem parę zdjęć.

Będę musiał poprawiać parę przejść - nie zbyt dokładnie zamaskowałem, ale to jest do poprawienia.

 

4NC0Spc.jpg

3CVp4Zq.jpg

C29b3OO.jpg

1PTICm2.jpg

4gw7yRQ.jpg

 

Ogólnie jestem zadowolony, choć będę musiał bardziej poświęcić się na tych maleńkich szczegółach by dopracować moją pracę.

Mam nadzieję, że jakoś to wygląda

Spokojnego piąteczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja maluje pierwszy jaśniejszy kolor bez maskowania, no oprócz szybki i spodniej warstwy. Drugi już maskuje ale tak aby trochę pierwszej malowanej farby wychodziło poza maskowanie. W ten sposób unikam nie domalowanych miejsc miedzy kolorami. No i rzadziej rozrabiaj farbę. Niech będzie widać ten preshading. Nie wiem czy jasno to napisałem, ech.. ten mój polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to moje pierwsze takie malowanie to już za bardzo nie będę poprawiał, poprawię tylko te niedomalowania (coś wykombinuję) a na pewno następny model będzie tak zrobiony jak napisałeś Franz75. Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedomalowania to zamaskuj miejscowo od strony jaśniejszego koloru i na niskim ciśnieniu zamaluj ciemniejszym.

No chyba, że się nie boisz to na niskim ciśnieniu i z aerografem, który nie pryska na boki (tzw. overspray) zrobisz to bez problemu z tzw. ręki bez maskowania.

 

PS.

Obserwuję cały czas bo Buffalo to jeden moich ulubionych samolotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.