Skocz do zawartości

Arsenal VG.36 C1 - Azur 1:48


Hubert Kendziorek

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego tak szybko powstawały kolejne prototypy, trzeba było przetestować różne warianty.

Za co jestem im niezmiernie wdzięczny, bo przy okazji wszystkie były ładne (no, może wyjątkiem jest VG.30 z tą wielką chłodnicą z przodu), a z latających najładniejszy moim zdaniem był właśnie VG.36

Naprawdę szkoda, że tylko VG.33 doczekał się produkcji seryjnej i to tak późno.

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem, że sensownie byłoby wkleić światła pozycyjne z przezroczystego polistyrenu.

Ponadto wykonałem w dolnej części płatów, usterzenia poziomego i kadłuba otwory, którymi odprowadzana była woda gromadząca się w płatowcu na skutek kondensacji pary wodnej. Może odrobinę duże się wydają (0,5 mm), ale jeszcze jedna warstwa podkładu złagodzi nieco to wrażenie.

 

BEij3q.jpg

 

QzjTbp.jpg

 

mdBfjx.jpg

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydechy wklejone. Ja nie wiem, czy to się w ogóle da równo i zgodnie z pierwowzorem wkleić, czy tylko ja mam drewniane łapy - no ale lepiej już raczej nie będzie.

 

Trzeba było wyciąć otwór w dziobie, na wypadek gdyby któryś wydech wpadł do środka - i oczywiście się ten otwór przydał.

 

Zeszlifowałem też światła pozycyjne i dodałem reflektor do lądowania.

Zamaskuję teraz porządnie wiatrochron i wykończę połączenie z kadłubem - i do malarni z nim.

 

guh1L8.jpg

 

Q4nTMJ.jpg

 

lXN8F6.jpg

 

vrfZ3F.jpg

 

A tak te wydechy wyglądały w VG.33 i VG.36:

 

MDmi4k.jpg

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nie jest to może wycinanka kurpiowska, ale mam nadzieję, że coś oryginalnego z tego wyjdzie.

Kamuflaż na prawym skrzydle i usterzeniu poziomym to wyłącznie moja własna inwencja - nie ma zdjęć, nawet instrukcja milczy w tym temacie.

 

6T3gee.jpg

 

RCNu8q.jpg

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny samolocik !!
Dzięki, innych co do zasady nie robię

 

Tymczasem była wolna chwila i kamuflaż wymalowany. Traktuję to jako zamknięcie pierwszego etapu malowania, teraz trzeba nanieść poprawki w niektórych miejscach łączenia barw i przy tej okazji będę lekko różnicować odcienie. Na fotografiach widać resztki bluetaca - do usunięcia oczywiście.

Niestety, przy zdejmowaniu masek przez nieuwagę urwałem kabinkę... stąd ślady kleju, to też trzeba będzie poprawić.

 

Co do kolorków: Tamiya, dobór na podstawie instrukcji od D.520.

 

OjTQRr.jpg

 

8FHl6B.jpg

 

YhqIdU.jpg

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ja się tak łatwo nie zniechęcam, a tu raczej nie ma się czym zniechęcać, przynajmniej na razie.

Ten samolot zdecydowanie wart jest (choćby i większej niż zwykle) odrobiny wysiłku.

Do końca roku się z nim uwinę

 

Edit: Zrobiłem jeszcze jedną fotkę w dziennym świetle - to mniej więcej tak wygląda w naturze.

Na pewno szaroniebieski do poważniejszej poprawy, reszta - moim zdaniem wymaga tylko lekkiej korekty, która przy okazji zróżnicuje nieco powierzchnie modelu.

 

sSMLoy.jpg

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Widzę że nitowanie też odnowiłeś po malowaniu.

Nitowania nie ruszałem, tu prawie nie ma nitów - samolot był głównie z drewna. Te otwory na dole płatów, kadłuba i usterzenia służyły do odprowadzania wody, która gromadziła się w strukturach płatowca na skutek kondensacji pary.

 

[...] francuskie lotnictwo ma wiele takich ciekawych tematów, chyba trochę niedocenianych przez modelarzy.

Niestety, czołowych producentów modeli też, głównie short-runy, szczególnie w mojej ulubionej ostatnio 1:32...

 

Dzięki za komentarze

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Malownaie ładne, tylko czy mi się wydaje czy na skrzydłach te kalki strasznie grubaśne są?

"Strasznie" - to moim zdaniem przesadne określenie, ale faktycznie - nie jest to Techmod ;).

Były traktowane płynami Modelmaster i uważam, że siadły dość dobrze.

Po matowym jeszcze trochę się to wyrówna, nie będzie widać różnicy w fakturze powierzchni.

 

Dzięki za komentarz.

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.