Jump to content

M3 Stuart/Honey - Mirage (1:72)

SławekK
 Share

Recommended Posts

Tym razem M3 Stuart z Miraga:

Stuart-05_zpsbc556910.jpg

Model kupiony dawno temu, w wersji M3, czyli pierwszej produkcyjnej - amerykańskiej... no i miałem problem, bo chyba w takiej formie nie był używany bojowo... więc postanowiłem go przebudować na wersję brytyjską. Trochę to trwało, ale przed malowaniem wyglądał tak:

Stuart-01_zps32825225.jpg

Stuart-02_zpsdc8f4dd5.jpg

Jak widać dodałem: ekrany na burtach z mocowaniami, Skrzynki z tyłu, uchwyty, musiałem płożyć dużo nitów - nie tylko na ekranach, ale i na wieży:

Stuart-03_zpse3667fad.jpg

Stuart-04_zps4d151d02.jpg

Z malowaniem też nie było łatwo - trzy kolory, z ostrymi liniami... trzeba było dużo maskować .

Stuart-06_zps85939f34.jpg

Stuart-07_zpsb3d2cc12.jpg

Załogant z jakiegoś żywicznego zestawu, teren jak zwykle od podstaw... brązowy kolor "wynika" z pigmentów MIG P038 African Earth... zdałem się na nich, ale chyba niesłusznie .

Stuart-08_zpsf94a766a.jpg

Stuart-09_zps8e8eb770.jpg

Stuart-10_zps5363d31a.jpg

Z kalkami też musiałem kombinować, ale z tego co pamiętam są z zestawu ToRo.

Zestaw oceniał bym pozytywnie, ale może nie w tej wersji.

No ale coś jest nie tak z tym modelem, bo nie został dostrzeżony chyba na żadnym konkursie na którym był - może powiedzcie mi dlaczego? .

Dzięki za pochwały, ale nadal nie znam odpowiedzi, czemu model nie podobał się jurorom na konkursach... może jakieś przypuszczenia? .

Bo może akurat były lepsze ?

A może jakbyś startował z "gołym" niepomalowanym na którym widać mnogość dodatków i własnej pracy....

Modelik fajny, spore ingerencje w "zestaw startowy" ale w Twoich prezentacjach najbardziej przeszkadzają zdjęcia - widziałem na żywo parę Twoich modeli i niestety kolorystyka na zdjęciach ma się nijak do rzeczywistości.

No wreszcie coś konstruktywnego .

Co do M3, to Mirage zrobił swoja wersję Honeya - nie wiem czy mogę zamieścić taki link, ale nie jest to reklama, w razie czego proszę Administratorów żeby usunąć:

http://www.modellversium.de/kit/artikel.php?id=1934

Oni dali specjalne blaszki, a ja robiłem to od podstaw... no ale rzeczywiście tego nie widać .

Co do zdjęć i rzeczywistości, to jakość zdjęć jest jaka jest , mógłbym zrobić lepsze, ale to stare model są - stąd czasem zapożyczenia od lepszych fotografów.

Mam nadzieję, że w realu modele są lepsze .

Postanowiłem zrobić nowe fotki starczy modeli. Na początek Stuart:

DSC03239_zpsnfc2o7ua.jpg

DSC03241_zpsnhepxg2q.jpg

DSC03244_zpsgkdzf31s.jpg

DSC03245_zps4rycu2ue.jpg

DSC03249_zps3owrvtra.jpg

Chyba lepsze niż poprzednie, ale i tam musiałem korygować je w Picassie... niestety brak dobrego światła... albo raczej umiejętności .