Skocz do zawartości

Su-22M4 w skali 1:72 Pantera


Focus

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy malanie góry? Jestem ciekaw zieleni jak wyjdzie.

W weekend mam nadzieję. A masz może instrukcje rozmieszczania napisów eksploatacyjnych?

 

Napisy eksploatacyjne dosłane przez Master Craft

Obraz%20171.jpg

 

z częścią napisów sobie poradzę na podstawie dostępnych zdjęć w publikacji 4+

Teraz widzę model rozrzebany a ja nieprzygotowany to do tego to do tam tego. Plan jest taki zrobę to co mogę a w międzyczasie zasięgne wiedzy tajemnej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20161018_220220.jpg

 

Brzegi taśmy lekko podniosę do góry aby uzyskać nie całkiem ostre przjście kolorów. Ćwiczyłem malunki z wolnej ręki przejścia między kolorami wydają się za szerokie w skali 1:72

 

20161018_221156.jpg

 

Luźne nawiązanie do takiej foty.

 

1325.jpeg

 

20161018_221134.jpg

 

20161018_221117.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie jest z tym przejściem źle. Fakt sprawdziłem nie ma instrukcji rozmieszczenia napisów. Jutro zeskanuję w pracy to podeślę.

 

Dla mnie są zaszerokie, zamocno kolory nachodzą na siebie w tej skali powinno być jakieś pół mm . na tyle podniosę brzegi taśmy prysne z góry i będzie bardziej realistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super

 

Będzie z drabinką, przymiareczka.

 

20161019_172115.jpg

 

20161019_172157.jpg

 

Wywierciłem otworki poszerzyłem aby powstała fasolka. Okucie wklejam na Tamiya Extra Thin Cement pozwala to na manewrowanie i zagłębienie w tworzywo bez rzeźbienia jak przy CA. No chyba, że ktoś się leni i przykleja na wierzch i udaje, że jest ok.

 

20161019_172243.jpg

 

20161019_173547.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy godziny sklejałem drabinkę i przy przedostatnim stopniu jeden niewłaściwy ruch i wszystko popsute używam super glue ale on jakoś słabo trzyma się tych fototrawionych cześć. Może jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czesci fototrawione maja to do siebie, ze trzymaja sie " na slowo honoru"

Lutowanie jest oczywiscie najlepszym sposobem ale w polaczeniu z plastikiem trzeba znalezc cos innego

Przed kilku laty w Dortmundzie ( Intermodelbau) kupilem klej przemyslowy (Industriekleber) Eurobond

Byl drogi ale rewelacyjny W zestawie byl przyspieszacz i wypelniacz

Przyklejanie czesci trzymaja sie bardzo dobrze !

Pozdrawiam Bravo112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

20161217_130041.jpg

 

20161217_130020.jpg

 

doktorat z rozkładu plam kamuflażu Su-22M4 numer boczny 3812 Anno Domini 1994 zrbiony, czyli malowanie fabryczne takie w jakim wszedł do służby. Zaczynam malować.

Dobór kolorów to oddzielna kwestia startuję z 118 i 160 na spód poszła 65 cały czas mowa o humbrolach.

 

Następny kolor to Humbrol 78. Wszysto to wygląda dosyć pastelowo ale tak ma być ze względu na skale i zabiegi, przewidziane później, które przyciemnią i zgaszą barwy.

 

20161217_155514.jpg

 

no i zielony 116

 

20161217_184739.jpg

 

coś do przodu, nie jest idealnie ale bez problemu poradzę sobie z tym co się ujawniło pozdjęciu taśmy maskującej.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H145 malowalem Su-20 parę lat temu i wtedy wydawał mi się odpowiedni. Teraz wzoruje się na jednym konkretnym zdjęciu i pod to dobieram kolory i dalsze zabiegi aby odwzorowac warunki oświetlenia itd. to złudzenie któremu ulegamy patrząc na coś. Moj cel ma być tak jak na zdjęciu i tyle.

Spod powinien być bardziej szary. W instrukcjach podany jest h122, tego koloru już nie dostaniesz. Ale podobny jest do niego h145.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.