Skocz do zawartości

Su-22M4 w skali 1:72 Pantera


Focus

Rekomendowane odpowiedzi

A góra statecznika nie powinna być tego samego koloru co stożek?

 

czubeczek błyszczący h2 a końcówka statecznika wypłowiała inspiracje czerpię z tego zdjęcia

 

0927208.jpg

 

Pozwolę sobie zadać pytanie jaki to ma być nr. boczny?

 

3812

Anno Domini 1991 czyli malowanie fabryczne takie w jakim wchodziły do służby i był prezentowany na AIR SHOW POZNAŃ ŁAWICA 1991

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji kolory dość mocno odbiegają od oryginału ale bardziej razi mnie zbyt ostra separacja kolorów.

Sprubój wykonac plamy z ręki da to lepszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na powyższym zdjęciu widać jak byk, że spód nie będzie 65... dostarczane z Rosji w stu procentach nie były takie jasnoniebieskie a szaro-niebieskie. Dielektryczna część statecznika H80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji kolory dość mocno odbiegają od oryginału ale bardziej razi mnie zbyt ostra separacja kolorów.

Sprubój wykonac plamy z ręki da to lepszy efekt.

W tym wątku zamieściłem już zdjęcia Su-20 malowanego z ręki zerknij czy to twoim zdaniem będzie lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze lakieruję z ręki więc jestem przekonany że to lepsza technika szczególnie w tym przypadku gdzie na oryginale kolory mocno się zlewają ze sobą.

W dodatku jak byś oglądał oryginał to widać na nim duży over spray (zakurze) dlatego separacja kolorów jest słabo widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na powyższym zdjęciu widać jak byk, że spód nie będzie 65... dostarczane z Rosji w stu procentach nie były takie jasnoniebieskie a szaro-niebieskie. Dielektryczna część statecznika H80.

 

Masz rację na spód idealne wszed by H115 Russian Blue jak sama nazwa wskazuje coś zaczaruję to dopiero początki malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że gumisie czasami kolorystycznie nie podchodzą do humbroli, przerabiam ta samą kolorystykę i kombinację są nie powiem bo napsulo mi nerwów. Ale ten 116 wydaje mi się ze jest za jasny na ten kamuflaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby tak po raz n-ty się przez forum przewinęła sugestia, żeby się z Humbroli na Gunze przerzucić to będą krzyki?

 

Rzadko zajmuję się modelarstwem a jak mnie najdzie to ciągnę tym co pod ręką.

 

Z tym że gumisie czasami kolorystycznie nie podchodzą do humbroli, przerabiam ta samą kolorystykę i kombinację są nie powiem bo napsulo mi nerwów. Ale ten 116 wydaje mi się ze jest za jasny na ten kamuflaż.

 

W planach przyciemnienie emalią Revell 65, 116 mieszałem z lakierem aby nie krył za mocno i dlatego jest taki jasny wpływ podłoża. W zamyśle ma to imitować te miejsca gdzie pada światło i jest jasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może otłuściłeś przód paluchami. Nie jest dobrze łapać model paluchami podczas budowy i malowania. Ja zawsze wkręcam z dupsko modelu szprychę rowerową, albo dwie. To bardzo ułatwia prace. Trzymam kciuki, bo bardzo mi sie Twoja robota podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może otłuściłeś przód paluchami. Nie jest dobrze łapać model paluchami podczas budowy i malowania. Ja zawsze wkręcam z dupsko modelu szprychę rowerową, albo dwie. To bardzo ułatwia prace. Trzymam kciuki, bo bardzo mi sie Twoja robota podoba.

 

Chyba coś musi być z tym zatłuszczeniem spód pomalowałem na świeży podkład i miał czas dobrze wyschnąć i trzyma jak diabeł sołtysa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawowe kalkomanie sprzed dwudziestu lat kiedyś polakierowałem lakierem matowym firmy revell to tereaz nie reagują na płyny microscale.

 

20161225_221139.jpg

 

20161225_221215.jpg

 

20161225_221317.jpg

 

20161225_221358.jpg

 

To ostatni moment na zamiany kolorów poszczególnych plam kamuflażu. Jutro sidolux ciąg dalszy i planuję rozpocząć przyklejanie napisów eksploatacyjnych. Jeśli są jakieś sugestie to poproszę.

 

20161225_221414.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spód za jasny...

Usyfie go szaro niebieskim washem zacieki brunatne żółtawe i czarne kredki

 

Ładnie się to prezentuje

dzięki i mam nadzieje że jeszcze będzie lepiej powoli zamierzone przyciemnienie górnych powierzchni wydobywam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie

Mam tez w planach ten samolocik, tylko muszę gdzieś go dorwać ,bo w moim sklepiku go nie ma

Sam modelik jest całkiem spoko szczególnie dla początkujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.