Skocz do zawartości

T-90 MS 1/35 TIGER MODEL


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie że warto, jak pisałem, dość dużo opcji do wyboru, praktycznie cały kadłub można zrobić w wersji 2013, niestety tylko kadłub, ale dla zdolnego modelarza, przeróbka wieży na 2013, nie nastręczy trudności. Skleja się przyjemnie i dość szybko. Ja bym się nie zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Doszło kilka pierdółek na wieży:

 

DSC_0353%20Kopiowanie_zpsy1o40g2v.jpg

 

_20161118_232548%20Kopiowanie_zpsyence3qv.jpg

 

i przymiarka na sucho:

 

_20161120_231319%20Kopiowanie_zpsfxsatjp4.jpg

 

_20161120_231200%20Kopiowanie_zpsceizomhv.jpg

 

_20161120_231426%20Kopiowanie_zpsumzawxns.jpg

 

DSC_0354%20Kopiowanie_zps1fap8mpj.jpg

 

 

Trochę daje po oczach ten grubaśny slat armor, ale z tym nic nie zrobię. Tu Tygrys mógł się lepiej postarać. Zdecydowałem też, że dodam mu liny z Eureki, bo ta linka co jest w zestawie jest delikatnie mówiąc, do kitu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Przydałby się ten slat armor, ale po Strykerze z 10 kg blach, mam dość zabawy z tym żelastwem. Przełknę ślinę i będę miał model z pudła. Bawcie się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Rozpocząłem upgrade kopuły dowódcy:

 

_20170108_133206%20Kopiowanie_zpsojfpysrw.jpg

 

Jeszcze 7 takich takich drucików przy każdym peryskopie dowódcy + 2 przy peryskopach działonowego. Nie omijamy żadnych kabelków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Mam prośbę - zrób fotkę (najlepiej z góry bez wieży) przedniej płyty tam gdzie jest właz kierowcy - u siebie muszę odtworzyć kilka elementów a tu widzę, że są zgodne z fotkami oryginału. Będę wdzięczny

 

Nie żrobię, bo przez tydzień jestem wyjechany... Ale wal do Grzegorza, on ma go pod ręką...

Zatem walę - z prośbą o fotkę tejże płyty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Żeby nie było, że nic się nie dzieje. Coś tam już podmalowałem:

 

DSC_0007%20Kopiowanie_zpsbwqllewa.jpg

 

_20170111_134755%20Kopiowanie_zpsnkxrid3c.jpg

 

_20170111_125211%20Kopiowanie_zpsksdred02.jpg

 

_20170111_125228%20Kopiowanie_zpsl4c2hz2z.jpg

 

Na razie tylko kadłub i koła pryśnięte bazowym Deck Tan, z tym że koła muszę poprawić, bo maska od 90-tek Menga, nie bardzo chciała współpracować z koła Tigera. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra... A tak generalnie to jak jest z tymi kolorami? Widzę jakiś zestaw MiGa i AK do współczesnych sowieckich. Widzę farby firmy AKAN... I dalej "gupi" jestem. Można to jakoś "rozjaśnić", "rozkminić", czy coś... Ten AKAN to nawet sympatyczny się wydaje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na necie, jak ktoś użył zestawu farb AMMO by MIG numerze o katalogowym 7161. Ten zestaw farb dodawany jest w promocji do naszego MS-a, w niektórych sklepach internetowych. Kolory w tym zestawie wydają się dobrze dobrane. Tylko tak jak Ci pisałem Jacku. Twój czołg w oryginale jest ciemniejszy od mojego i zasugerowałem Ci dobór farb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na necie, jak ktoś użył zestawu farb AMMO by MIG numerze o katalogowym 7161. Ten zestaw farb dodawany jest w promocji do naszego MS-a, w niektórych sklepach internetowych. Kolory w tym zestawie wydają się dobrze dobrane. Tylko tak jak Ci pisałem Jacku. Twój czołg w oryginale jest ciemniejszy od mojego i zasugerowałem Ci dobór farb.

 

Ja wiem i dzięki za te sugestie (farby idą), zastanawiam się tylko czy są jakieś numery (FS) tych farb (oryginalnych i realnych)? Przecież oni to malują jakimiś konkretnymi kolorami i nie jest to tak jak z ich "zielonym" z II ws. Chyba, że jest?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kilka lepszych fotek, od tych wczorajszych. Fartuchy przeciw kumulacyjne na razie tylko w podkładzie, ale na więcej nie miałem dziś czasu:

 

_20170113_124933%20Kopiowanie_zpsjmrhavvu.jpg

 

_20170113_123557%20Kopiowanie_zps3btvffgf.jpg

 

DSC_0011%20Kopiowanie_zpsgzrbxeas.jpg

 

_20170113_135215%20Kopiowanie_zpsbr940kyu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wrócić w tym miejscu do tematu gąsienic. Tiger dał takie jak w starszych 90-tkach, niestety nie pasują one do czołgu z Września 2012. Nie miałem pojęcia, że na rynku są gąski przeznaczone do tej wersji i właśnie je znalazłem

 

B35097B_zps82zypbow.jpg

 

Miniarm 35097. Jupiiiii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starszy typ gąsek ( taki jak w BMPT Menga) występował na MS-ach, zarówno w 2011 jak i w 2012, z tym że, jeśli chodzi o 2012 to te starsze były w Marcu, a te nowsze ( Miniarm) :

 

t-90am08gquxv_zpsienbw3nt.jpg

 

to Wrzesień. Ja chcę zrobić tego z Września, bo sam urodziłem się we Wrześniu

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.