Skocz do zawartości

Scania LBS 141 1:24


voseba

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 388
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wiem, czy czasem krawędzie klosza nie są zbyt spiczaste. Masz może zdjęcie oryginału od przodu? Bo na tym zdjęciu z boku krańce wyglądały na trochę bardziej spłaszczone.

 

Mam jeszcze takie fotki:

 

30042008969.jpg

ScaniaBrochures185-vi.jpg

 

Zdjecia znalazlem w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4f88a740bffb7817med.jpg Chodzi o zaznaczone krawędzie.

a77d38398ce1c696.jpg

Trochę uproszczony schemat, ale mniej więcej ten klosz wykonany przez Ciebie to ten nr 1 a powinien wyglądać jak nr 2. Czyli te rogi nie powinny być takie spiczaste (ostre). Myślę że Praetorian zwrócił uwagę dokładnie na ten sam szczegół .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ,że się wtrącam do relacji, ale mógłbyś dać zdjecia całej ramy jak juz ją skończyłeś??

 

Rama jest w takim stanie jak byla, nic sie nie zmienilo, zdjecia sa w relacji.

 

Szakal85, łączenie elementow z 2roznych materiałów (czytaj metalu i plastiku) nie jest takie łatwe bez uzycie super glue. a za bardzo nie chce tam uzywac sg bo nie ma tam miejsca na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzymy w Ciebie, na pewno coś wymyślisz. Zastanawiałem się trochę czy nie dało by rany połączyć tego jakimiś pręcikami (imitowały by śruby) które wewnątrz lampy można by zakryć odbłyśnikiem i kloszem lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastianowi pewnie chodziło o to, czy nie masz jakichś planów budowy modelu od podstaw

Co do kloszy, to wydaje mi się, że te wykonane przez Sebastiana są między tymi dwoma rysunkami, jakie wstawił Szakal85.

Myślałem, że pozostanie na samych kloszach, a tu w planach imitacje mocowania ich Nieźle nieźle

Tylko czekać na kolejny aktual

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sprawiam wrażenie obytego w modelarstwie, ale musisz mi uwierzyć na słowo że moja przygoda zaczęła się dopiero 2 lata temu i jak na razie liczy 4 zestawy. Z czego jeden ciągnik sklejony wraz z malowaniem w ekspresowym tempie w ciągu jednego dnia. Tak że jak na razie na taką głębię jak sklejanie modelu od podstaw nie rzucam się, aczkolwiek nie wykluczam, iż może w przyszłości. Myślę że każdy powinien przynajmniej spróbować tej gałęzi modelarstwa. A jak na razie chcę odłożyć troszkę kaski i kupić kolejny zestawik i tym razem pokusić się o relację warsztatową. W Olsztynie w sklepie gość ma zestaw Italeri 3815 w starej cenie i mam na niego ochotę. Może zrobię sobie prezent pod choinkę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voseba to w takim razie już nie wiem co mam powiedzieć. Jeżeli to Twój pierwszy model to aż boję się pomyśleć jakie będą następne. Po prostu respekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz zabiłeś mi klina. Szczęka spadła mi na podłogę i poturlała się do drugiego pokoju. Jeżeli ty wyprawiasz takie rzeczy z pierwszym modelem to co będzie z drugim i następnymi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.