Skocz do zawartości

Scania LBS 141 1:24


voseba

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 388
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Może ktoś z forumowiczów podpowie mi w jakiś sposób można zrobić klosz do takiej lampy z zachowaniem wszystkich krzywizn klosza?

 

Chmmm jedyne co mi w tej chwili przychodzi do głowy to zrobić model matkę i odlać z przezroczystej żywiczki dostępnej na Allegro. Znaczy się same klosze. Odlane z przezroczystej żywiczki pomalowane od spodu dadzą rewelacyjny efekt. Widziałem sprzedają po 45 za komplet. przyda się na pewno dalej w Twoim szalonym wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś na jakimś forum kartonowym widziałem jak jeden z użytkowników robił migacze do Jelcza i wpadł na pomysł by wykorzystać potłuczone szkiełka z prawdziwych lamp tj. czerwone, pomarańczowe itp. Można się pobawić zdobyć takiego plastyku podocinać na odpowiedni kształt i wymiar podszlifować potem wypolerować. W sumie nie wiem co z tego wyjdzie na pewno trzeba by dużo pracy włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Czarnocki ma chyba najlepszy pomysł. Zrobić np kontur z pcv wyszlifować i odlać potem tylko przemalować i finito. Możn by pokusić się o sklejanie to z jakiś kawałków kliszy lub przeźroczystego pcv ale zdaje się że wyjdą ślady klejenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się źle wyraziłem. Nie chodzi mi o powielenie elementu, bo to już jest ustalone, będzie odlane z żywicy. Chodzi mi o zrobienie samego wzoru klosza. Problem jest w tym ze klosz w 1/3 długości jest wypukły a w 2/3 wklęsły, kolejny problem to to, że wypukłość to kąt ostry, a największy problem to grubość elementu, maksymalnie 1.25mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to na przykład zrobił tak że osobno odlew wypukły i osobno wklęsły następnie oba połączyć razem tak chyba było by najlepiej!!!

 

No i to jest jakaś opcja. Zrobić to z dwóch elementów osobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Normalnie jestem totalnie załamany ostatnią aktualizacją. Miesiąc czasu nic nie dajesz, a jak w końcu coś się pojawia to jest to fotka prawych drzwi i kilku szybek :/ Brak mi słów... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jestem totalnie załamany ostatnią aktualizacją. Miesiąc czasu nic nie dajesz, a jak w końcu coś się pojawia to jest to fotka prawych drzwi i kilku szybek :/ Brak mi słów... ;)

 

Może to trochę podniesie Cię na duchu. Skończyłem robić tylnie oświetlenie. Odlałem też klosz na próbę z normalnej żywicy. Finalnie ma być odlany z żywicy transparentnej. Taki jest efekt 2tygodni rzeźbienia klosza i obudowy:

 

DSC06048.jpg

DSC06049.jpg

DSC06050.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy czasem krawędzie klosza nie są zbyt spiczaste. Masz może zdjęcie oryginału od przodu? Bo na tym zdjęciu z boku krańce wyglądały na trochę bardziej spłaszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.