Skocz do zawartości

Scania LBS 141 1:24


voseba

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 388
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Możesz powiedzieć w jaki sposób je wycinałeś?

Zamierzasz zrobić otwierane czy na stałe przykleić otwarte?

 

Pytasz się o drzwi? Jeżeli tak to one są oryginalne, w zestawie Hellera drzwi nie są jedną częścią z resztą boku kabiny. Drzwi będą ruchome, wcześniej w temacie jest pokazane jak zrobiłem zawiasy. Niestety wtedy jeszcze nie miałem w planach tego małego okienka, więc w drzwiach pasażera musze zrobić zawiasy jeszcze, ale zasada działania będzie taka sama.

 

A mam pytanie czy klamkę tez będziesz robić?

 

Tak, tylko czekałem na silikon, odlałem klamkę z drzwi od kierowcy, a o drzwiach od pasażera zapomniałem, tylko, dlatego ona tam ciągle jest. Silikon już mam, więc w najbliższym czasie się za to zabiorę. Odleje formę, a potem odetnę klamkę od drzwi, wyprofiluję wgłębienie a potem wstawię tam odlew z żywicy.

 

E tam, klamka to oczywiste, lepiej zapytaj, czy będzie robić wkładkę zamka drzwi, otwieraną kluczykiem Fajnie

 

Nie, wkładki zamka nie będzie, ale chciałbym zrobić imitację zamka na boku drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W oryginale, ktory pokazałeś lusterko jest zamontowane bliżej tego okienka w drzwiach. Przy takim mocowaniu jak Ty zrobiłeś mnie się wydaje, że nie za dużo byłoby widać. Ale te śruby i Twoja dokładność wykonania tej Scanii zwala z nóg.

Pozdrawiam.

 

Z lustrem jest wielka lipa, bo co zdjęcie to lustro jest inaczej ustawione. Na moich fotkach lusterko jest luźne, nieprzymocowane, więc wygląda jak wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna różnica jaka jest pomiędzy zdjęciami to taka że w Twoim wykonaniu lusterko jest założone bardziej na zewnątrz a na fotce którą pokazałeś jest do środka. Powinieneś odwrócić lustro o 180 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki. Co za geniusz wymyślił aby lusterko było widocznie z tej malej szybki? Niby ze jest to jakieś dodatkowe lusterko zwiększające kąt pola widzenia czy coś w tym stylu. Co do wykonania. Jeżeli mówisz że co zdjęcie to inne lusterko to nie przejmował bym się jego ustawieniem w modelu, każdy montuje jak mu wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy uszczelki będą malowane czy będą z gumy

 

Nie wiem, jestem na etapie "uszczelki beda gumowe",ale nie wychodzi mi to za dobrze wiec pewnie pojde na latwizne i pomaluje. aktualnie mam tydzien przerwy od wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Przy modelu coś się dzieję, niestety nie za wiele.

 

Jedyne, co udało mi się zrobić to mocowanie kolejnego lusterka i samo lusterko oraz zrobić formy do potrzebnych mi elementów:

 

DSC06077.jpg

DSC06078.jpg

 

Przyznam szczerze, że mam coraz mniejszą ochotę na prowadzenie tej relacji na forum.

 

PS. Zdrowych i Wesołych Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie śledzenie tej relacji to czysta przyjemność. Fakt, prowadzenie jej na forum jest dodatkowym obciążeniem, ale z pewnością dla kogoś z nas jest instrukcją i zachętą do samozaparcia i mobilizacji by robić coś lepiej. Jeśli przerwiesz relację uszanujemy to, lecz jeśli nawet częstotliwość aktualizacji zmniejszy się, i będzie ukazywała się przy większych postępach w pracy to nadal będziemy niezwykle uradowani tym, że dzielisz się z nami swoją pracą. Nie mniej każdy z niecierpliwością będzie czekał na efekt końcowy. Powodzenia, i Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny, że wielu forumowiczów będzie zawiedzionych jeśli zakończysz prowadzić relację ale jak napisał poprzednik uszanujemy to ale obiecaj nam, że uraczysz nas bogatą galerią po zakończeniu projektu.

 

Wesołych Świąt ;) ho ho ho ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.