Skocz do zawartości

Scania LBS 141 1:24


voseba

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 388
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na prośbę forumowicza Meksyk89 zamieszczam dokładniejsza relację z budowy drzwi.

 

W związku z tym, że wymyśliłem sobie że zrobię małe okienko w drzwiach pasażera, skomplikowała się koncepcja wykończenia drzwi. Problem polegał na tym, że Heller zaprojektowała wewnętrzną ramę drzwi w jednej części razem z oszkleniem i tapicerką, wygląda to tak:

 

DSC06104.jpg

 

Po zamontowaniu obudowy do okienka użycie oryginalnej części z szybkami i tapicerką było nie możliwe, ale w związku z tym że tapicerka na drzwiach jest zaprojektowana przez producenta zgodnie z oryginałem zależało mi na jej wykorzystaniu. Więc ją sobie odlałem z żywicy:

 

DSC06102.jpg

 

W oryginale tapicerka jest lekko wpuszczona w drzwi, więc następnym etapem było przygotowanie fragmentu ramy drzwi w który będzie schowana tapicerka. Zależało mi na idealnym spasowaniu elementów, zwłaszcza łuków ramy i łuków tapicerki. Tutaj też do powielenia elementu posłużyła mi żywica.

 

DSC06101.jpg

 

Tapicerka w ramie:

DSC06103.jpg

 

Analogicznie postąpiłem przy wykonywaniu dolnego elementu tapicerki:

 

DSC06045.jpg

 

Mając już wykonane „obudowy” tapicerki przystąpiłem do wycinania ramy z drzwi, tak to wyglądało w kolejności chronolgicznej:

 

DSC06042.jpg

DSC06043.jpg

DSC06044.jpg

DSC06046.jpg

DSC06047.jpg

DSC06079.jpg

DSC06080.jpg

DSC06081.jpg

DSC06082.jpg

DSC06083.jpg

DSC06084.jpg

DSC06086.jpg

DSC06087.jpg

DSC06088.jpg

DSC06089.jpg

DSC06090.jpg

DSC06105.jpg

DSC06091.jpg

 

Zdjęcie oryginalnej tapicerki:

Beztytuu3.jpg

Zdjęcie znalezione w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna jak zrobiłeś te zawiasy ?? Ja się od kilku dni męczę jak zrobić drzwi w Scanii i nie mogą mi wyjść ... Za każdym razem drzwi nie mogą się minąć z karoserią i się zacierają ... Pomógł byś mi i wytłumaczył jak to zrobiłeś ?? Proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna jak zrobiłeś te zawiasy ?? Ja się od kilku dni męczę jak zrobić drzwi w Scanii i nie mogą mi wyjść ... Za każdym razem drzwi nie mogą się minąć z karoserią i się zacierają ... Pomógł byś mi i wytłumaczył jak to zrobiłeś ?? Proszę.

 

Zawiasy to odpowiednio wyprofilowana blaszka. Może spróbuj nie przyklejać zawiasu do drzwi. Pozwól, aby drzwi podczas otwierania/zamykania ślizgały się po tej części zawiasa, która wchodzi w drzwi. Na 3stronie w moim temacie jest parę zdjęć poprzednich zawiasów, może to ci pomorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Pozwól, aby drzwi podczas otwierania/zamykania ślizgały się po tej części zawiasa

To gdy pociągniesz drzwi, zejdą one z tej części zawiasu, który jest wsówany do drzwi. Czy jakoć zwiniesz, poszerzysz, wsuwaną część?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdy pociągniesz drzwi, zejdą one z tej części zawiasu, który jest wsówany do drzwi.

 

Dokładnie. Gdy będę zakładał już ostatecznie drzwi, zagnę blaszkę, która wchodzi w drzwi, spowoduje to, że drzwi nie zejdą całkowicie z zawiasu, tylko będą się poruszać na zawiasie ok. 2mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już pieniędzy na lekarza od tego nastawiania szczęki

Po raz kolejny w tym temacie... Kawał porządnej roboty

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.