Skocz do zawartości

Scania LBS 141 1:24


voseba

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 388
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szczena opada jak się patrzy na to co wyprawiasz z modelem

Nie wybierasz się do Jabbeke na On The Road Model Show 2010 ? miał byś tam ogromne szanse załapać się na pudło Z tego co wiem jedzie tam Archi, to mógł byś z nim sie zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczena opada jak się patrzy na to co wyprawiasz z modelem

Nie wybierasz się do Jabbeke na On The Road Model Show 2010 ? miał byś tam ogromne szanse załapać się na pudło Z tego co wiem jedzie tam Archi, to mógł byś z nim sie zabrać.

 

Lipa wyszła, tydzien temu wrocilem z urlopu a nastepnego nie dostane. Gdybym sie dowiedzial 2 tygodnie wczesniej ze jest kategoria workingo in progress to bym pojechal. Ale w przyszlym roku nadal bede mogl startowac w tej kategori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to wszystko wygląda

Chirurgiczna precyzja, tylko mam jedno ale, czy śruba na lustrze która mocuje się do uchwytu nie jest za duża ?? Z tego zdjęcia, które wstawiłeś nie widać tego za bardzo czy zrobiłeś odpowiednią wielkość.

Poza tym najwyższa klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chirurgiczna precyzja, tylko mam jedno ale, czy śruba na lustrze która mocuje się do uchwytu nie jest za duża ?? Z tego zdjęcia, które wstawiłeś nie widać tego za bardzo czy zrobiłeś odpowiednią wielkość.

 

Jest to wersja finalna, złożona na szybko ( to, co wystaje z mocowania lusterka będzie odcięte, zostało, dlatego że będzie potrzebne przy odlewaniu z żywicy).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voseba mógłbyś przybliżyć budowę tych zawiasów bo bardzo mnie ciekawią i chciałbym w przyszłości w swojej 141 zrobić otwierane drzwi

 

Trudna sprawa z wyjaśnieniem tego. Robiłem je na czuja wzorując się na oryginale. Musisz znaleźć kompromis pomiędzy mocowaniem osi obrotu zawiasu w kabinie oraz kształtem samego zawiasu, a dokładnie miejscem jego zagięcia. Trudno to wytłumaczyć :( Mogę zrobić dokładny opis poprzednich zawiasów, powinienem mieć dokumentacje zdjęciową. Ostatnio przy sklejaniu rzadko sięgam po aparat stąd brak fotek z budowy.

 

Czy w ten weekend w Inowrocławiu jest spotkanie modelarskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzisiaj odniosłem mały sukces!

 

11 listopada 2008 o 18:23 czyli jakieś 15 stron i pewnie ok. 20 tyś odwiedzin tematu opublikowałem to:

 

Zabrałem się za budowę od podstaw mocowania kabiny do ramy, czyli zawiasów na których przechyla się kabina. Fotki z budowy:

 

0474e52f0f7286c7m.jpg2228d22e4a2fe95bm.jpg4ff0dbef7979fc59m.jpg

 

63672330c1cbd2cbm.jpg1f593ec617ccafa9m.jpge654b52e09e85ab9m.jpg

6993c23cd3e05711m.jpgf372324bb48b6c96m.jpgbf022aa89037809fm.jpg

3f70fd0324dd7ef4m.jpg70d620fd4785970cm.jpg803bc2db69847933m.jpg

21d4fbeef1a154f2m.jpg

 

Efekt końcowy i dla porównania to, co było w zestawie:

5ba0203dc29141fem.jpge45442ab619d5865m.jpg

 

Dzisiaj wreszcie wykorzystałem te części i kabina stanęła na ramie:

 

DSC06253.jpg

DSC06254.jpg

DSC06256.jpg

DSC06252.jpg

DSC06251.jpg

DSC06250.jpg

DSC06249.jpg

DSC06248.jpg

DSC06247.jpg

DSC06246.jpg

 

Zapraszam do oceniania i komentowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Seba spód kabiny wygląda zajefajnie

Ale... wydaje mi się czy już kiedyś pokazywałeś takie zdjęcia??

Chyba, że to jakaś poprawka albo cuś

 

Kiedy i gdzie? Blachy to produkcja z bierzacego tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy i gdzie? Blachy to produkcja z bierzacego tygodnia.

 

Wiedziałem, że takie coś już widziałem

Strona 9 Twojego tematu : viewtopic.php?t=5646&postdays=0&postorder=asc&start=120

Z tym tylko, że tam były tylko nadkola, a tu większość podłogi

 

Tak czy siak... kawał dobrej roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz jeszcze jakoś szlifował tą aluminiową blaszkę koło drążka skrzyni biegów?

DSC06271.jpg

 

Tak, będę szlifował krawędź od strony tunelu silnika, żeby wyprofilować wgłębienie na dźwignie zmiany biegów.

 

Iiii czy te miedziane elementy łączyłeś płomieniem świeczki??

 

Oczywiście, świeczki zapachowe są najlepsze do lutowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.