Skocz do zawartości

USS Missouri Trumpeter 1:200


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Macie wstręt do blachy boscie nigdy nie lepili PRAWDZIWYCH modeli z kartonu Po tym blaszki to fraszka

Ja lepiłem. I w zasadzie to blaszki są super przy gięciu i obróbce, tylko mnie się za cholerę nie chca na modelu trzymać. I to mnie tak wstrętem napawa. W kartonach to wikol lub clear glue i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak kamo faktycznie ciekawe i wymagające, nie mam szablonów wszystko postaram się wykonać oklejając ręcznie.

 

Nad kolorami jeszcze pracuję ale dam zanć co wymyśliłem sięgne po paletę RAL.

 

Kamo wygląda tak:

 

IMG_1201_zpsnvbxgizn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy zmagań z materią.

 

Na początek obróbka szpachli na kadłubie, niestety wymaga to sporo czasu i cierpliwości. Prace zakończyły się na czwartej warstwie szpachli całość wycinana na mokro z nogami w wannie, papier P600.

 

Po obróbce szpachli przyszedł czas na wklejenie pokładu - do takich prac polecam Limonene Cement od Tamki - model jest tak duży że większość standardowych klejów wyschnie nim je nałożycie.

 

IMG_20170225_075245_zpsuwl9zjxt.jpgIMG_20170225_075120_zps9vzrsacn.jpg

 

Kolejny krok to wklejenie brakującej części desek pokładu i tu namęczyłem się z docinaniem by dopasować całość tak by ślad łączenia był jak najmniejszy.

Docinanie zakończyło się katastrofą!!! Jedno cięcie za daleko i z nadmiaru materiału zrobił się brak. Zakończyło się sztukowaniem materiału z resztek.

Jak wyszło widać poniżej - nie jest żle w mojej opinii.

 

IMG_20170225_0752111_zpsdaatem0i.jpg

 

Teraz czas na odpoczynek od prac z plastikiem czas na prace blacharskie i wstawianie niezliczonej ilości drzwi i drabinek.

Na tą chwilę części złożone tylko do fotek będę lakierował je ze względu na kamuflaż osobno maskując jedynie deski pokładu.

 

WAŻNE:

Przed wklejaniem blaszek polecam zmatować je od strony wewnętrznej, podobnie miejsce gdzie będziemy je wklejać. Oczywiście polecam tą czynność jak nie lubicie odpadających blaszek w póżniejszym czasie.

 

IMG_20170225_154326_zps1w445ep8.jpgIMG_20170225_154708_zpskr7mibku.jpgIMG_20170225_154720_zpsrhfqb1dn.jpgIMG_20170225_154802_zpscfe4n3wu.jpgIMG_20170225_154814_zps51ebxeti.jpg

 

Powalczyłem także ze skalpelem odciąłem "futrynę" skleiłem drzwi razem i wykonałem wersję otwartą a co tam w końcu kapitan muśi jakoś wejść na mostek.

 

IMG_20170225_154843_zpsc8ckjj9h.jpgIMG_20170225_154944_zpsjhsc8qro.jpg

 

Na koniec dzisiejszego dnia trochę relingów.

 

IMG_20170225_155059_zpsaqvriuek.jpgIMG_20170225_155131_zpsxa8icpqe.jpg.

 

Oczy dziś odmówiły mi już posłuszeństwa więc na dziś koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo obiecująco się rozwija. Ja bym okleił tan kadłub imitacją poszycia blaszanego. Nawet szybko idzie

 

 

Przyznam szczerze że tylko domyślam się o co chodzi (masz na myśli płyty z nitami)? W kwestii szybkości idzie jak to u mnie jak obiecałem w maju bedzie gotów.

Czy to się gdzieś kupuje? Czy trzeba wykonać hand made?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relingi, poręcze i drabinki z fototrawki w tej skali wyglądają o wiele za plaskato. To że nie lubisz blaszek, nie znaczy że można je traktować po macoszemu, krzywo poprzyklejanie drzwi i drabinki będą srogo biły po oczach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Małe uzupełnienie warsztatu.

 

Nie jestem pewień czy nie dodać nie wiem jak to się nazywa osłon dział?

Jednak te zestawowe są dość marne.

 

Relingi zainstaluje po lakierowaniu teraz zniszczyłbym je przy maskowaniu i pozostałych operacjach.

 

yncSBZH.jpg?1E8l3krf.jpg?1vBBjmlV.jpg?1NzuEbE2.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uderz w stół a nozyce sie odezwą Forest DO ROBOTY, a nie farmazony wypisywać gdzie popadnie. Proponuję taką akcję motywującą, wszyscy wrzucją w stopke podpisu hasło: FOREST, DO ROBOTY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe uzupełnienie weekendowe, pracę nie co zwolniły ponieważ pojawiło się nie co więcej wymagających części a co za tym idzie też nie ma sensu śpieszyć się by nie trzeba było wykonywać roboty dwa razy.

 

Na początek pracy mały bałagan.

 

NFsMmVC.jpg?1

 

Dalej kilka części które powstały w piątek i sobotę

 

wRiiEPd.jpg?1136RDLM.jpg?1zIIqV1v.jpg?1UqUY1n4.jpg?1dzPOgKB.jpg?1WeoojMC.jpg?1

 

Przyznam że to sklejanie szpachlowanie i obrabianie czesci dało mi mocno w kość więc niedzielę postanowiłem poświęcić na oderwanie się od kleju i papieru ściernego i rozpocząłem lakierowanie kadłuba.

 

Nałożyłem podkłąd co w domowych warunkach okazało się przy wielkości modelu zadaniem wyjątkowo trudnym i wymagającym.

Szczególnie dla sąsiadów którzy szybko wyczuli że na moim balkonie coś dziwnie pachnie.

 

Po podkładzie przyszedł czas na różne psikanki, zrywki , przeszlify itd.

 

 

4ZT7Jpm.jpg?1

 

I na koniec uchylam lekko rąbka tajemnicy:

 

9pl1CcB.jpg?1

 

Na dzis mam dość, natomiast w poniedzaiłem kadłub wyląduje w najprawdziwszej kabinie lakierniczej gdzie otrzyma powłokę lakieru baezbarwnego 2K.

Tej wielkości model musi mieć porządną powłokę nałożoną poza balkonem by sąsiedzi nie postanowili poszukać sobie innego sąsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspominalem model jest zdecydowanie zbyt duży by poradzić sobie z aplikacją lakieru bezbarwnego w warunkach domowych.

Szczególnie gdy nakłada się tak jak ja to robie lakier 2K.

 

Model musiał więc wylądować w komorze lakierniczej:

 

tsdnVoR.jpg?2bA4rkGi.jpg?2QmwlwhY.jpg?2

 

Jak widać na załączonych obrazkach tak własnie się stało, póżniej przybyło ufo:

 

MTMsUOL.jpg?2

 

Model otrzymał dwie warstwy lakieru bezbarwnego 2K tak by uchronić go podczas dalszych prac prze uszkodzeniami, otarciami itd.

Lakier w połysku bardzo mocno uwydatnia wszelkiej maści cieniowania, i inne zabiego w postaci wetheringu.

 

 

w2vjyAN.jpg?2FKYoBb1.jpg?2O4AzWmT.jpg?2

 

Oczywiście w dalszej części prac model otrzyma delikatny filtr i lakier 2K ale w wersji matowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.