Skocz do zawartości

T-90MS coś tam/2012


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

Taka tam warstwa techniczna (jakimś nieokreślonym ale obojętnym kolorem Tamki), żeby się upewnić, co do jakiś ewidentnych baboli i żeby odpadło, co ma odpaść... Odpadł metalowy uchwyt liny oczywiście. Nomen omen, czy on jest zamontowany wzdłuż osi poziomej, czy pionowej? Zdjęcia nie mogę znaleźć, a skoro odpadł to pewnie trzeba coś zmienić...

 

Druk%20015c_zpsiyuszjh1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 281
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rosyjscy towarzysze podzielili się ze mną wiedzą "tajemną" na temat owego bazowego (jasnego) koloru. Trzeba przyznać, że trafiony jest w 100%. Zdjęcia kłamią, ale wrzucam farbę ową wylaną na próbnik. Aby ją uzyskać należy zmiksować: 4 (XF2): 2 (XF57) : 0,3 (X24). Kolor uzyskany, to kolor bazowy na pojeździe rzeczywistym. Na ewentualny model rozjaśniać białym jak kto lubi, pamiętając, że bezbarwny go mocno wybarwi... A i rozjaśniając XF2, pamiętać o proporcji z X24, dzieląc ją na dwa w stosunku do poprzedniej proporcji.

 

 

Druk%20015d_zps0md98wh2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beczki i wanna są pomalowane tym samym kolorem?? Bo jakiś delikatny rozdźwięk widzę między tymi elementami.
Tym samym, ale mniejszą ilością warstw
Rosjanom już na farbę brakuje?

 

Tego to nie wiem, ale ja nie widzę na tym etapie potrzeby lania więcej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urobek ogólny. Na wannie niewiele zostało. Z tyłu nic, z przodu roboty wstrzymuje oczekiwanie na transport od ruskich płyty przedniego pancerza. „Kratki” będę montował na sam koniec. Generalnie to fajnie się go składa, praktycznie zero problemów, trochę szpachli tu i tam. Model jednak błędy i uproszczenia ma, ale takie dla maniaków i do zrobienia jakby się komuś chciało. Czyli, że wart składnia relaksacyjnego (jak to właśnie), a i bardziej ambitni mogą się wykazać. Przy okazji zaczęły mi się strasznie podobać posowieckie sprzęty, co wywołuje szok i niedowierzanie w domu… Chyba kupię jakiś jeszcze… A może dwa?

 

 

Druk%20001_zpsc4lfgdvw.jpg

 

Druk%20002_zps8gvq2ngu.jpg

 

Druk%20003_zpscxun3pri.jpg

 

Druk%20004_zpsfbubquux.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu czasem się śrubka poluzuje i coś mu się odmieni. Ja też ma parę współczesnych, kilka samolotów a nawet dwa okręty. Mimo iż nie jestem fanem ruskiej myśli technicznej to kilka wynalazków mają naprawdę fajnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na przedni pancerz, a tutaj lufa przyszła... Fajna nawet jest, czyli zgodna z opisem... Trzeba ją jeszcze zebrać do kupy, ale sama instalacja po podpiłowaniu "obsady" bezproblemowa... W sumie to można wziąć sam celownik i zaimplementować go do zestawu, a "czystą" lufę sobie zostawić do jakiegoś wcześniejszego

 

Druk%20005_zpsmrsnfa9t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na opakowaniu pisze iz ta lufa jest do T-72 (dwie wersje) jak i do T-90A (dwie wersje),wiec po co bylo ja sciagac od sovietow. Choc z tego co sie orientuje to armaty do tych czolgow sa inne.

 

Dla "tego" co jest na samym końcu armaty 2А46М-5, a czego nie ma w T-72 i T-90A. Co do innych rzeczy to się nie znam...

 

 

P.S. Sowieci to robią, ale ostatecznie ściągnąłem z Anglii. Niepotrzebnie, bo jak się okazuje poroducent od zeszłego tygodnia sprzedaje w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.