Skocz do zawartości

T-90MS coś tam/2012


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 281
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Twoja lufa to 2A46m czyli starsze 90-ki. MS to lufa 2A46m-5. Dodanie tego małego dynska, sterczącego tuż za wylotem lufy mogło by załatwić sprawę, choć nie wiem jak z długością. Ale powiem Ci ze lufa z zestawu jest bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja lufa to 2A46m czyli starsze 90-ki. MS to lufa 2A46m-5. Dodanie tego małego dynska, sterczącego tuż za wylotem lufy mogło by załatwić sprawę, choć nie wiem jak z długością. Ale powiem Ci ze lufa z zestawu jest bardzo dobra.

 

Właśnie zaoszczędziłem 20 Euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po cichu powiem Ci jeszcze że te aluminiowe granaty dymne Tigera są deczko za długie, ale jak schowasz suwmiarke do szuflady, to wcale nie będzie przeszkadzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ciekawe gąsienniczki, zaprezentowałbyś je jak się prezentują?

 

W ramach "relaksacji" własnie sobie je dziś postanowiłem poskładać... Napisali przecież, że "Easy"... Faktycznie nie trzeba wiercić dziurek i utykać w nich pręty. Wystarczy "doginać" łączniki, co wymaga zostosowania sporej siły, ale po kilku pierwszych ogniwkach idzie dość sprawnie. Jakość odlewów też chyba może być...

Wszystkie ogniwa wrzucone są w jedną paczuszkę i wyszedłem z założenie, że są takie same... Złożyłem więc z automatu kawałek do przymiarki na koło napędowe i zacząłem się zastanawiać, czy aby z pewnością są identyczne. Popatrzcie na to co w czerwonej ramce (widać też na kole napędowym). Są tam dwa ogniwa i różnią się one między sobą ilością "wypustek". Proporcja jednych do drugich w zestawie jak 1/4 na korzyść tych z czterema. Niedoróbki? Czy tak jest w oryginale (tzn. co ileś tam inne ogniwo)? Wolałbym mieć jasność zanim zacznę je dalej składać. Ktoś, coś wie?

 

 

Druk%20002_zps39ggegqm.jpg

 

DOPISANE

 

Z tego co widzę na fotkach to wszystkie powinny być takie same...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie porównuje różne rzeczy... I wychodzi mi jakoś, że ten model to trochę za wysoki jest

Może jakby lekko przysiadł na zawieszeniu to by sie prezentował korzystniej - stoi lekko jak na szczudłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie porównuje różne rzeczy... I wychodzi mi jakoś, że ten model to trochę za wysoki jest

Może jakby lekko przysiadł na zawieszeniu to by sie prezentował korzystniej - stoi lekko jak na szczudłach.

 

Raczej nie... Różnica dotyczy raczej tego co jest nad wanną...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, nie przejmuj się niedoróbkami na gąskach. Zarówno Twoje żelaźniczki jak i zestawowe są nie zgodne z oryginałem, popatrz:

 

t-90am08gquxv_zpsienbw3nt.jpg

 

Ufam, że wyłapiesz tą drobną różnicę. Sorki, ale ja naprawdę jestem zryty na punkcie tych czołgów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Siem bardzo cieszem tym zryciem... Ale napisz mi które są prawidłowe, lub najbardziej prawidłowe na rynku... Ja tam ku... nie widzę tych różnic, pokazać mnie palcem trzeba... Ja robię tego: http://magicmodels.ru/index.php?view=category&catid=51&page=1&catpage=1&option=com_joomgallery&Itemid=31&lang=en#category

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica dotyczy tych wypustek na ogniwach, tzw. ostróg. W modelu i na Twoich żelaźniaczkach, te ostrogi ułożone są równolegle względem siebie, natomiast w oryginale, są one ustawione pod kątem, co daje wrażenie owalu. Niestety w 1/35 takich gąsienic nie znajdziemy, albo ja o takich nie wiem. . Czołg z linku który dałeś, to EXPO 2011, ( okrągłe lampy z przodu ) i tam gąski są takie jak w zestawie. Proszę abyś mój poprzedni post potraktował z przymrużeniem oka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica dotyczy tych wypustek na ogniwach, tzw. ostróg. W modelu i na Twoich żelaźniaczkach, te ostrogi ułożone są równolegle względem siebie, natomiast w oryginale, są one ustawione pod kątem, co daje wrażenie owalu. Niestety w 1/35 takich gąsienic nie znajdziemy, albo ja o takich nie wiem. . Czołg z linku który dałeś, to EXPO 2011, ( okrągłe lampy z przodu ) i tam gąski są takie jak w zestawie. Proszę abyś mój poprzedni post potraktował z przymrużeniem oka

 

Luzik, ja bardzo lubie takie posty, tylko uwzględnij, że ja tego czołgu nie znam tak jak Ty. Żebyśmy na przyszłość uniknęli nieporozumiem - liczę na twoją pomoc - to robię dokładnie to co pokazane jest na tych zdjęciach czyli wersję z 2011 roku. Te gąski Easy Metal odpuściłem, kiepsko wygląda to po złożeniu moim zdaniem - zamówiłem z Master Club. Czekam na dostępność zestawu Voyagera (jeszcze nie ma w sprzedaży) i składam "podwozie". Właściwie to złożyłem ale nie mogę wrzucić, bo coś mi dzisiaj Photobucket całkiem ześwirował i nie mogę nawet ich strony odpalić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz 2011? To nie będzie doniczki i barierek?

 

Zwariować z Wami (Nami) można... Robię tego którego dałem w linku. Projekt na luzie, bez zadęcia, trochę tylko blaszek dodam (głównie te "parkany" z tyłu). Ten czołg (może to kwestia modelu) sprawia na mnie wrażenie lekkiego i takiego "delikatnego"... choć to sowieckie przecież... Podstawka tylko techniczna - pochylona szklana płyta w gablotce, czysta bez dodatków, na niej czołg (po Abramsie potrzebuje czystości). Na razie i tak trochę to traktuję jak odskocznie od abramsowego syfu, który muszę do końca marca skończyć... Uff, tyle...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.