Skocz do zawartości

MB 4500 + G10 + MB 4500 i inne wynalazki1/35


Greif

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Kiedyś widziałem w muzeum to urządzenie do przestawiania wagonów (w Neustadt an der Weinstrasse) - mówili tam na to Rangiergeraet. Dodam tylko od siebie i wybaczcie, jeżeli pisze oczywistości, że te lewarki z przodu i z tyłu służą do lekkiego podniesienia przetaczanego wagonu po to, żeby nasz Rangiergeraet był lepiej (w ogóle!) dociążony i miał przyczepność do szyn.

Warsztat bardzo ciekawy, gratuluję wytrwałości i wysokiej jakości części wykonanych we własnym zakresie. Życzę powodzenia i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć
@pmroczko szkoda że nie zrobiłeś fotek ?
sama "lokomotywka"- bo nawet według niemieckiej DRG nie była sklasyfikowana ? - wpadła mi w oko już jakiś czas temu a że lubię takie szynowe "wynalazki" więc siłą rzeczy, troszkę trwało zbieranie dokumentacji, bo jak to zawsze bywa jak już wiesz co szukasz ... ?
Udało mi się nawet nabyć włoską książkę o "płastudze" bo taki przydomek Breuer dostał od Italiani makaroni xD i dzięki temu rozwiązało się sporo niewiadomych, dłubania sporo modeli jeszcze więcej ?
z ciekawostek mam jeszcze kilka "wynalazków" ile lub które z nich zrobię nie wiem , może kiedyś ...
2752henkeluciepratteln3.thumb.jpg.d875942ab5dc2dc7cfe28661247c6546.jpgn6u8.thumb.jpg.5d87612a57aa4dc2c88a437345b4a08c.jpg
carl.jpg.44983e54acf7941b69fa5961c385291b.jpg

xDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Jeszcze mi się przypomniało jak gość wtedy opowiadał, że państwowe koleje nigdy tego nie używały, raczej prywaciarz który miał magazyn albo złomowisko i dostęp do torów, a nie byo go stać albo nie opłacało się inwestować w lokomotywę manewrową.

Ja chyba nawet wtedy foty jakieś zrobiłem, ale to było jeszcze w czasach fotografii analogowej, więc zacząłęm szukać w sieci, czy bym jakoś pomóc nie mógł, i znalazłem kilka zdjęć. To na początak ta maszyna z Neustadt/Weinstrasse - jakbyś kiedyś tam był, kawałek za Mannheim, to na pewno by Ci się to muzeum spodobało:

em_5.jpg

A tu widoczna na drugim planie:

musneu6.jpg

A tu inne, podobne:

Hel_lomo3.jpg

I jeszcze model ultra-slim:

Kreidler.jpg

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

dzięki ale net przekopałem i jest znacznie więcej :D
włoska wersja
2671251511_25f0d5ff5e_b.thumb.jpg.da4bcbc15e66a6a3833ce5836ec0c80c.jpg

ad używania, tak był tańszą alternatywą dla małych stacji, zakładów produkcyjnych i innych gdzie było wymagane manewrowanie wagonami, na początku używano samochodów co nie było zbyt wydajne i dlatego ta maszynka miała powodzenie, kosztowała tylko 6000 RM i była dużo tańsza od parowozu ?
1960373910_T-200.002-Breuer-Traktor-Chomutov-Martin-Kalina-24.6.2010-b.thumb.jpg.c41fa88359c847243e647d06a7cfa8d3.jpg

a odmian i wariacji była cała masa.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • Super Moderator

?Breuer od I-IV różnił się silnikami - od 30 km do 100 - i w tych ostatnich już nie używano lewarka, były nawet z zderzakami zamontowanymi do belki, ale mój ma być z lat 30-40 więc nazwijmy to klasyk
mało czasu mam ostatnio i jakies tam drobne postępy nie warte fotografowania.
cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

no postęp mizerny ale zawsze coś, druga strona do zmontowania, szału nie ma ale może coś w ciągu następnych dni się ruszy, stan na dzisiaj:
20190801_214752_resized.thumb.jpg.098fb903c294432fbc6a907fc55599d0.jpg
wsio na "sucho" cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

eee raczej mało zdecydowanie za mało niż bym chciał no ale życie ? jak dobrze pójdzie to skończę montaż do końca następnego tygodnia. Może się uda coś nawet popsikać? Zobaczymy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

@Bartosz Ciesielski otwory wstępnie są zaznaczone laserem , cała buda jest wycięta laserem, nity na niej to kulki BGA klasycznie na supergluta, a pozostałe śruby to plastik więc normalnym klejem ?
@LordDisneyland no dlatego trafił na warsztat, bo wyjątkowo urokliwa "popierdółka", no i kilka podobnych pewnie jeszcze skleję w przyszłości ?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Greif pinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.