Skocz do zawartości

M4A1 Sherman TOBRUK 1:35 Eduard 3716


cooper69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 230
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pytałeś na PW o wymiary skrzynki - zamieszczę tutaj to, co kiedyś ulepiłem na mojego "KRECHOWIAKA" :

5FjH3uq.jpg

Nie byłem z tego zadowolony...

Jak zrobisz swoją skrzynkę - to może do gumy i skserować ?

 

Tutaj jeszcze dwie fotki takiej skrzynki w "rożnych ujęciach" dla złapania proporcji - na różnych pojazdach:

agT0mMm.jpg

9a0FCv2.jpg

 

Pamiętam, że przy Krechowiaku musiałem korygować umiejscowienie tylnych uszu do podnoszenia, wlotów powietrza i osłony wlewu paliwa - bo dragon umieścił je nie tam gdzie trzeba i się skrzynka nie mieściła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Koła wózków montować ze szprychami?...

Ja na zdjęciach oryginału widzę koła pełne. Nawet wydaje się, że z wyciekami smaru ze smarowniczek...

 

Muszę już zrobić w końcu zakupy. Która lufa Abera będzie odpowiednia?

Nie pomogę w sprawie która lufa będzie pasowała do jarzma Tasca - ale zastanów się czy warto wstawiać metalową lufę, przecież to prosty "patyk". Trzeba dobrze skleić plastikową, przeszlifować i po sprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Ci ta skrzynka wyszła.

Też chcę umieć taką zrobić...

 

Zamieszczę rysunki. Nic trudnego tylko trzeba było się napieprzyć z klamerkami bo takich nie miałem.

Twoje wymiary bardzo się przydały ale zwęziłem skrzynię o 1mm bo inaczej nie miałaby luzu przy otwieraniu pokrywy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na aledrogo są do kupienia barwniki do żywic. Nawet fotoluminescencyjne świecące w nocy

Ale myślę, że można też poeksperymentować z barwieniem farbami modelarskimi. O ile pamiętam - kiedyś próbowałem z Humbrolami bo akryle mi ścinały żywicę lub odwrotnie.

A skrzynka ładna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie naszło pszy śniętach i troszku polepiłem.

 

Wymienione osłony reflektoruf z blaszkowych na zestawowe pocienione frezem. Jeszcze uchwyt na antenę czeba dodać n deklu od strony operatora rozpylacza.

 

33210690274_f43b24d30e_c.jpg

 

Łańcuchy, łomiki, szpadel czyli ekfipunek rasowego gangusa grabarza zamontowany

 

33210690584_d289e05ef5_c.jpg

 

No i na deser gibliwe wuski.

 

34010387256_b0f4546596_c.jpg

 

Wieża ma być z pistoleten klapen czy trza kitować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne te blaszki. Czemu zmieniłeś metalowe osłony na plastik? Ja zrobiłem właśnie odwrotnie. Jakoś te plastikowe mi się nie bardzo widziały po cienkocieniu i chyba zastosuję z blaszki.

 

Parafrazując bo zły profil miały.

 

taki frezik, niskie obrociki na proxonu i robisz jak z blaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wieża ma być z pistoleten klapen czy trza kitować?

Wszystko wskazuje na to, że trzeba usunąć - tak jak na rysunku z "Son of Sherman" który wkleił Bigmodel jakiś czas temu.

Usunąć łatwiej niż wstawić

Ładne te blaszki. Czemu zmieniłeś metalowe osłony na plastik? Ja zrobiłem właśnie odwrotnie. Jakoś te plastikowe mi się nie bardzo widziały po cienkocieniu i chyba zastosuję z blaszki.

 

Parafrazując bo zły profil miały...

Przecież taska na wypraskach daje "kopyto" do profilowania tych blach - ciężko zrobić to źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież taska na wypraskach daje "kopyto" do profilowania tych blach - ciężko zrobić to źle...

Nie ma żadnego kopyta (przynajmniej w tym zestawie), a zamieniłem bo te blaszkowe (zakupione osobno z edwarda) mają profil prosty, a powinien być wypukły jak brzuchol piwożłopa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tasca35009c.jpg

 

Na typowej ramce "C" pomiędzy dopancerzeniem wieży a dopancerzeniem kadłuba jest "kopyto" do wyginania osłon przednich i tylnych lamp.

Myślę, że Eduard dał tą samą ramkę "C" co Tasca.

 

A dzięki.

 

Znalazłem diwajsa - zastanawiałem się do czego jest

 

W zestawowych blaszkach i tak nie było lamp guards, a np. e FF Hybrid też nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieża ma być z pistoleten klapen czy trza kitować?

Wszystko wskazuje na to, że trzeba usunąć - tak jak na rysunku z "Son of Sherman" który wkleił Bigmodel jakiś czas temu.

Usunąć łatwiej niż wstawić

 

To chyba wytnę. Może się przyda kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.