Skocz do zawartości

M4A1 Sherman TOBRUK 1:35 Eduard 3716


cooper69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 230
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

TOBRUK nie ma na przednich błotnikach skrzynek. Ma natomiast przyspawane pionowo odcinki osłony przeciwpiaskowej.

Pozdrawiam

Witek

 

A mógłbym prosić dokładniej?

Który kawałek - blaszki błotników Eduarda są na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są części 27 i 28. Musisz dopasować na długość do krawędzi błotnika. Ten fragment z poprzecznym otworem w osłonie. Od strony kadłuba jest oryginalna krawędź ( uwaga1 jest przerwa pomiędzy kadłubem i osłoną, uwaga 2 - osłony nie sa jednak przyspawane lecz przykręcone z wykorzystaniem istniejących otworów czyli krawędź z otworkami do dołu). I teraz pasujesz sobie długość. Pomocna jest w określeniu długości wyraźnie widoczna poprzeczna szczelina w osłonie.

mam nadzieję ze w miarę zrozumiale to opisałem.

Pozdrowienia

Witek

PS.

Musisz spasować otwory na błotniku i na osłonie. Cięcie będzie za 5 otworem licząc od tego końca osłony który znajduje sie przy numerach części ( za 2 otworem licząc od szczeliny w osłonie)

Teraz chyba opis klarowniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo.

 

Już widzę jak to ma być - po obu stronach przykręcone zrobione z tych blach L-ki z zagiętymi (chyba raczej do wewnątrz) krawędziami z otworami.

 

Dobrze zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę jak to ma być - po obu stronach przykręcone zrobione z tych blach L-ki z zagiętymi (chyba raczej do wewnątrz) krawędziami z otworami.

Dobrze zrozumiałem?

 

Po co wyginać jakieś kątowniki? Listwa błotnika i elementy osłony przeciwpiaskowej miały otwory...moim zdaniem ten fragment był przykręcony do góry nogami.

 

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Tylko prosta płyta z boku. Widać to na zdjęciach z parady w Loreto - gdyby tam była ścianka zasłaniałaby dolna cześć osłon reflektorów a te są widoczne. A to co wydaje się przednią ścianką na jednym ze zdjęć z Civitanowa z 1946 roku to leżące na prawym błotniku przed tą płytą zapasowe koło napinające. Zresztą trochę wystaje na zewnątrz błotnika..

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze. Tak miało być.

Jak mamy załatwiona tą sprawę możemy przejść do następnej.

Na kadłubie poniżej wentylatora i trochę bardziej na zewnątrz kadłuba znajduje się druga antena dodatkowej radiostacji.

Zobacz na zdjęciach z 1946. Np z tym od przodu na niskopodwoziówce. Widać taki sterczące pod kątem 45 stopni "pręt" Widać go również na innych zdjęciach np tym z boku z pierwszej strony tego wątku. Wygląda to tak jakby została wypalona dziura w pancerzu i został na nim przyspawany krążek będący podstawą anteny w ten krążek wkręcono antenę ( ten nasz pręt).

Pozdrowienia

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze. Tak miało być.

Jak mamy załatwiona tą sprawę możemy przejść do następnej.

Na kadłubie poniżej wentylatora i trochę bardziej na zewnątrz kadłuba znajduje się druga antena dodatkowej radiostacji.

Zobacz na zdjęciach z 1946. Np z tym od przodu na niskopodwoziówce. Widać taki sterczące pod kątem 45 stopni "pręt" Widać go również na innych zdjęciach np tym z boku z pierwszej strony tego wątku. Wygląda to tak jakby została wypalona dziura w pancerzu i został na nim przyspawany krążek będący podstawą anteny w ten krążek wkręcono antenę ( ten nasz pręt).

Pozdrowienia

Witek

 

No widzę, że ma jakiegoś "czółka" ale jak konkretnie ma to wyglądać to czort wie, a wklejać tylko czółka żeby coś było to imo bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena taka sama jaką masz wklejoną na wieży po prawej stronie ( ta toczona ze zdjęć modelu). Pod nią wklejasz krążek z plastiku i koniec.

Pozdrowienia

Witek

 

No mam jeszcze jakąś plasticzaną od Firefly Ic Hybrid Asuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu akurat ten ?

 

Bo ten jest najlepszy z nieśmierdzących (u mnie to kluczowe) - Migenez go teraz opindala jako One Shot, a wcześniej był sprzedawany też w UK pod marką Ultimate Primer.

 

Niestety ulubiony Surfacer jest nieakceptowalny zapachowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, ale jeżeli ta zieleń ma być jako podkład, to tak raczej równo maziaj. Podkład ma być równo i wszędzie, a u Ciebie są póki co widoczne różności w malowaniu.

 

Nie ma żadnych różności w malowaniu - gwarantuję!

Widzisz tylko światłocień.

 

Wózki już skleiłeś na sztywno ?

Nie ma problemów z malowaniem zakamarków ?

 

Też się zastanawiałem czy będą ale nie - są na sztywno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.